Čo na mastné vlasy? Šikovné tipy ako sa zbaviť mastných vlasov

Autor: spokojná mama

Mastné vlasy niektoré z nás trápia počas celého roku, iné sa s týmto problémom stretnú len výnimočne počas dovolenky, či hormonálnych výkyvov spojených s tehotenstvom. Nech už je to akokoľvek, mastné vlasy sa pre ženy veľakrát stávajú nočnou morou, ktorú nie je ľahké vyriešiť. Počas pátrania po príčine nadmerného mastenia však môžete mastné vlasy zamaskovať vďaka šikovným trikom, ktoré vám denne nezaberú viac ako pár minút.

Mastné vlasy a príčiny ich vzniku 

Príčin nadmerného mastenia vlasov je niekoľko. Asi najhoršie sú na tom tie z vás, ktoré tento jav dostali do vienka od svojich predkov. Vtedy s týmto nemilým problémom až tak veľa nenarobíte. Vo väčšine prípadov však za mastnými vlasmi stoja iné problémy, ktoré si každá z nás spôsobí sama bez toho, aby si to uvedomovala.

Príčiny mastných vlasovHormonálne výkyvy, zlá strava, hygiena, ale aj používanie nesprávneho šampónu môže viesť k nadmernej tvorbe mazu, svrbenia a mastných lupín.

Mýty o mastných vlasoch

Keď začnete svoje nadmerne mastné vlasy riešiť, v prvom rade zabudnite na mýty o tom, že ich netreba veľa umývať. Možno to znie neuveriteľne, ale každodenné umývanie vlasov im vôbec neškodí. Práve naopak. Rozdiel je však v tom, či vlasy čistíte správnym šampónom a teplotou vody. Inak to nie je ani pri sušení. Horúci vzduch z fénu a teplá voda sú v tomto prípade viac na škodu ako na osoh. Zmývajte sa preto vždy vlažnou vodou a na fúkajte studeným vzduchom. Slovenky s riedkou hrivou si tak môžu vlasy umývať na dennej báze, hustejšie a kučeravé vlasy vydržia bez umytia i tri dni.

Mastné vlasy fúkajte studeným vzduchomV otázke šampónu voľte prípravky na mastnú pokožku hlavy a vyhnite sa šampónom na hladké vlasy bez lesku či drogérii na poškodené dĺžky. Tie zväčša obsahujú látky, ktoré oveľa viac zaťažujú korienky.

Tipy na mastné vlasy

  • Raz do týždňa podrobte vlasy dôkladnej očiste od prípravkov na žehlenie, lakov a gélov. Tie spôsobujú, že sa na nich usádzajú zbytky, ktoré v kombinácii s prirodzeným mazom spôsobujú zvýšenú mastnotu vlasov.Kondicionér aplikujte len do dĺžok. Po očiste šampónom sa neodporúča kondicionérom plytvať, vmasírujte ho teda len v malom množstve do dĺžok vlasov.
  • Raz do mesiaca používajte peeling na pokožku hlavy, ktorý z nej odstráni odumreté bunky, zbytky vlasovej kozmetiky a kožný maz. Preto ak vás dlhodobo trápia ťažkosti s mastnými vlasmi, investujte do peelingov na vlasy s kyselinou salicylovou.
  • Zaraďte suchý šampón do vašej bežnej beauty rutiny. Je totiž super účinný v odstraňovaní mastnoty a obnove objemu vlasov.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť