Tipy pre krásne pery

Autor: Paula

Zvýraznia úsmev, zdôraznia ženskosť, zanechávajú dojem. Pekne upravené pery sú jednou z našich ženských zbraní. Preto im treba venovať patričnú starostlivosť.

Starostlivosť o pery

Pokožka na perách je veľmi citlivá. Rovnako ako zvyšok tela, aj pery potrebujú starostlivosť, a to najmä v období, keď sú vystavené väčším teplotným zmenám, teda hlavne počas leta a v zime. Vysoké a aj, naopak, nízke teploty, sucho, chlad, mráz a vietor pery vysušujú a môžu spôsobovať ich popraskanie a olupovanie. Popraskané a zničené pery po zime dokážu aj dosť bolieť, čo veru nie je nič príjemné. Ako sa teda správne starať o pery?

Základom je hydratácia

V každom ročnom období a v každom počasí číhajú na naše pery nepriaznivé faktory, ktoré ich oslabujú. Preto im treba pravidelne dodávať potrebnú hydratáciu. Balzam na pery by rozhodne nemal chýbať vo vašej kozmetickej výbave. Použiť ho treba pri každom pocite suchých pier. Správnu hydratáciu perám dodá balzam s obsahom bambuckého masla alebo s vysokým podielom olejov. Počas leta treba myslieť tiež na to, že aj pery potrebujú ochranu pred slnkom. Niektoré produkty na pery obsahujú aj ochrannú zložku, ale ak táto zložka vo vašich kozmetických prípravkoch chýba, môžete si pery potrieť jemnučkou vrstvou krému na opaľovanie.

krásne peryPeeling

Nielen pleť, ale aj pery potrebujú z času na čas peeling, ktorý pomáha odstrániť odumreté bunky. Pery budú prekrvené, peeling ich zanechá hladké a vláčne, ale zároveň ich udržuje zdravé. Peeling na pery zoženiete bežne v drogérii alebo predajni s kozmetikou, ale dobrú službu vám urobí aj domáci peeling, ktorý si vyrobíte sami. Stačí zmiešať lyžičku kryštálového cukru s kokosovým alebo olivovým olejom a krúživými pohybmi pery jemne touto zmesou premasírovať. Následne pery opláchnite. Nanášanie rúžu bude vďaka vyhladeným perám omnoho jednoduchšie a líčenie vynikne ešte viac. Netreba to však preháňať, peeling na pery postačí aplikovať raz týždenne.

Dokonale nalíčené pery – Ako na to?

Pri líčení netreba zabúdať na pery. Nie každá žena denne používa rúž, ale aspoň balzam či lesk je dobré na pery aplikovať. Máme pre vás tipy, ako nalíčiť pery, aby ste dosiahli maximálny výsledok.

1. Zvýraznite kontúry

Pri líčení pier by nemala chýbať kontúrovacia ceruzka. Je potrebné zladiť ju s odtieňom rúžu, ktorý použijeme, pretože inak bude orámovanie pier viditeľné. Kontúrovacia ceruzka je zároveň skvelým pomocníkom na zväčšenie alebo, naopak, zmenšenie pier. Ak chceme naše pery zvýrazniť a zväčšiť, nanesieme ceruzku mierne nad líniu pier. Naopak, keď chceme pery zmenšiť, nanesieme ceruzku mierne pod líniu pier.

2. Púder pre lepšiu trvácnosť

Aby rúž na perách vydržal aj počas jedenia a pitia, použite ešte pred jeho nanesením púder. Stačí iba jemne pery púdrom poprášiť a následne naniesť rúž. Púder zanechá pery matné a rúž na ne tak môže lepšie priľnúť. Pre ešte lepšiu výdrž rúžu môžete postup zopakovať. Po nanesení rúžu ho veľmi jemne vtlačte do vreckovky, znova pery poprášte púdrom a následne opäť naneste rúž.

3. Štetec na nanesenie rúžu

Hoci väčšina žien si na pery nanáša rúž priamo z balenia, veľmi dobrým pomocníkom je kozmetický štetec na pery. Ten by mal byť tenký. Vďaka používaniu kozmetického štetca dosiahnete, že rúž vyplní každú jednu vrásku a pery teda budú nalíčené skutočne precízne.

4. Lesk na pery

Pri líčení pier sa používa aj lesk na pery, ktorý sa nanáša na rúž. Nie je to nevyhnutné, avšak na kráse pier to môže iba pridať. Vyberajte si lesk v takom odtieni, aký máte rúž, alebo v podobnom. Nalíčené pery budú vďaka lesku vyzerať krásne žensky.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť