O nás

Autor: dusanpetras

Sme „obyčajné“ mamičky, presne tak ako vy. Milujeme svoje deti a dali by sme za ne svoj život, no občas z nich šalieme. Snažíme sa vychovávať najlepšie ako vieme, a pritom si nájsť čas aj na seba a svoje koníčky. Vieme, že v materstve je dôležité nestratiť samú seba a myslieť na to, že naše potreby – potreby matky sú rovnako dôležité, ako potreby všetkých ostatných členov rodiny. Pretože len spokojná mama je dobrá mama.


Sme jedny z vás. Rovnako sme sa trápili so spánkom našich detí, odplienkovaním, nástupom do škôlky, láskavou komunikáciou či obdobím vzdoru. Nemáme univerzálne kľúče, no hľadáme riešenia. Pýtame sa odborníkov, študujeme a neustále sa vzdelávame. Prinášame ti svoje osobné skúsenosti prepojené s odbornými poznatkami. Na našom webe ťa čaká mnoho užitočných informácií, skvelých rád a tipov, aj pútavých rozhovorov s inšpiratívnymi mamičkami.

Toto sme my

Zakladateľka webu, firemné spolupráce

Milujem písanie a som mimoriadne kreatívna duša. V spojení s materstvom to do seba celé zapadlo a ja som sa rozhodla ísť nevšednou, no pre mňa celkom logickou cestou. Moja vízia bola celkom jednoduchá. Vytvoriť ten najúžasnejší a najnavštevovanejší web pre slovenské mamičky. 🙂 Využila som trojročné obdobie materskej dovolenky a makala som. Spokojnej mame som venovala každú voľnú minútu, aby som po materskej mohla z hobby plynule prejsť do svojej vysnenej práce. V rámci projektu sa aktuálne venujem rozhovorom s inšpiratívnymi mamičkami, občas napíšem aj nejaký ten redakčný článok, no predovšetkým sa venujem firemným klientom. Úprimne sa teším z každej jednej spolupráce, do ktorej dám vždy maximum. Veľmi ma baví prostredníctvom kampaní u nás dostávať kvalitné produkty pre deti a maminky do povedomia našich čitateliek. Často a rada spolupracujem aj so začínajúcimi autormi výnimočných detských kníh. Rada totiž pozorujem, ako sa niekoho sen stáva skutočnosťou presne tak, ako ten môj.

Redakcia

Momentálne som hlavne mama na rodičovskej dovolenke. Vyštudovala som filozofiu a o veci okolo seba sa rada zaujímam do hĺbky. Výnimkou nie je ani výchova detí. Najviac ma fascinuje, čo nám o vývoji detského mozgu prinášajú najnovšie poznatky neurovied spojené so psychológiou. Pred materskou som kombinovala dve práce. V jednej som skúmala svet s deťmi ako autorka a lektorka vzdelávacích projektov a sprievodkyňa v lesných detských kluboch. Z tohto čarovného sveta malých bytostí som si vždy rada odskočila za počítač a kúzlila pre zmenu zo slov ako copywriter či redaktor na voľnej nohe pre rôzne projekty. Tak to mám doteraz. Akurát som 12 požičaných detí vymenila za tie dve vlastné. Pre spokojnumamu.sk píšem veľmi rada a dúfam, že vám moje články prinesú užitočné informácie.

Redakcia

Dagmar Cmorej je lektorka komunikácie podľa M.B. Rosenberga, autorka projektu Komunikácia srdcom a mama dvoch synov. Vďaka podcastu, blogu a online kurzom pomáha rodičom meniť ich staré a nefunkčné komunikačné vzorce a riešiť každodenné konflikty s ich deťmi s rešpektom a srdcom tak, aby každý dostal to čo potrebuje.

Redakcia

Som Martinčanka žijúca v Žiline. Vyštudovala som žurnalistiku a keďže som mamou dvoch malých detí, spojila som to a píšem o deťoch, materstve, rodičovstve. Okrem toho rada stále čosi tvorím, s deťmi i bez nich, a najmä pre nich. Cvičím, spievam, experimentujem v kuchyni a čítam. Zaujíma ma kontaktné rodičovstvo, montessori, rešpektujúca výchova, psychológia, ale i fitness a cestovanie.