Ako sa nalíčiť pod okuliare

Autor: Paula

Na čítanie, na prácu s počítačom, za volant. Okuliare dnes nosí mnoho žien. Sú nielen optickou pomôckou, ale aj krásnym módnym doplnkom. Nejedna žena sa rozhodne nosiť okuliare pre ich štýlový vzhľad, hoci dioptrie nepotrebuje. Je pravda, že za okuliarovým rámom sú oči pred svetom trošku ukryté, avšak to neznamená, že sa musíte zriecť líčenia. Máme pre vás tipy, ako sa nalíčiť pod okuliare, aby oči vynikli..

 

Okuliare a make-up

Správne sa nalíčiť, ak nosíte okuliare, nemusí byť práve jednoduché. Dioptrie v sklách okuliarov sú rôzne, do diaľky a do blízka, preto sa môže stať, že pri nevhodnom líčení budú oči pôsobiť priveľké, alebo, naopak, zmenšené. Líčenie vo všeobecnosti oči dokáže krásne zvýrazniť. Na čo sa teda zamerať a kde radšej ubrať, aby oči vynikli aj pod okuliarmi?

Pravidlo číslo 1: Podklad

Pri slovnom spojení líčenie očí si ľudia väčšinou predstavia iba očné tiene, ceruzky, linky a maskary. Zabúdať však netreba ani na podklad, teda podkladový make-up. Pri okuliaroch to platí dvojnásobne. Prečo? Dioptrie na korekciu ďalekozrakosti totiž opticky zväčšujú nielen samotné oko, ale aj jeho okolie, preto môžu upriamiť pozornosť aj na vrásky, kruhy pod očami a drobné nedokonalosti pokožky. Vhodný podkladový krycí make-up dokáže tieto nerovnosti pleti zamaskovať. Pozor si však určite treba dať na výber správnej farby podkladu, ako aj vhodnej hustoty korektoru. Ak nenosíte okuliare nastálo, ale napríklad iba na čítanie, môže sa stať, že pri ich častejšom skladaní z očí si make-up očného okolia poškodíte. Po odložení okuliarov je teda dobré make-up skontrolovať a ak treba, tak aj upraviť.

 

Ako sa nalíčiť pod okuliare do diaľky

Okuliare, ktoré žena nosí na korekciu ďalekozrakosti, oči zväčšujú. Preto sa treba vyhnúť používaniu tmavých očných tieňov, hrubých liniek, ale aj príliš výraznému líčeniu. Namiesto toho používajte očné tiene v jemných farbách. Niekedy úplne postačí maskara. Dobrým tipom, ako sa nalíčiť pod okuliare do diaľky, je ubrať z očí a zvýrazniť pery.

ako sa nalíčiť pod okuliare

Ako sa nalíčiť pod okuliare do blízka

Ide o opačný prípad. Dioptrie na liečbu krátkozrakosti naše oči opticky zmenšujú. Práve preto je potrebné ich líčením zvýrazniť. Skvelými pomocníkmi sú v tomto tekuté očné linky, ako aj biela linka na spodnom viečku, ktorá oči rozjasňuje a opticky zväčšuje. Pohrajte sa pri líčení vašich očí aj s tieňovaním, vďaka čomu pekne zvýrazníte ich vzhľad. Vyhnúť sa treba orámovaniu celého oka tmavou linkou, pretože takto by ste dosiahli opačný efekt a oko ešte viac opticky uzavreli a zmenšili.

 

Pri líčení berte do úvahy aj farbu okuliarov

Nielen farba očných tieňov a liniek sa dokáže postarať o krásny vzhľad, ale je potrebné brať do úvahy tiež farbu rámu okuliarov. Tá sa s líčením očí dopĺňa a pri vhodnej kombinácii môžete dosiahnuť maximálne výsledky. Farba okuliarového rámu sa nesmie biť s farebnosťou očných tieňov. Tieto dva faktory by sa mali navzájom dopĺňať. Čo to znamená? Pri líčení očí si vyberajte také očné tiene, ktorých farebný odtieň je čo najpodobnejší farbe rámu vašich okuliarov.

 

Aj obočia sa to týka

Pekne upravené obočie podčiarkuje celkový dojem z nalíčenia vašej tváre. Preto naň rozhodne treba myslieť. Ako sme spomínali, dioptrie, predovšetkým tie na liečbu ďalekozrakosti, opticky zväčšujú oči a očné okolie, preto môžu zvýrazniť tiež prerastené a neupravené obočie. A to si predsa neželá žiadna žena.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť