Tipy na výlet s deťmi – Jaskyňa Čertova pec

Autor: spokojná mama

Jaskyňa Čertova pec

Ďalší skvelý tip na výlet s deťmi od našej Lucky vás zavedie do Nitrianskeho kraja, pri obec Radošina. Nachádza sa tam prekrásna prírodná lokalita Čertova pec. Ide o verejnosti voľne prístupnú prírodnú pamiatku – jaskyňu v pohorí Považský Inovec. S dĺžkou 27 metrov, šírkou 6 metrov a výškou okolo 4,5 metra sa radí k menším jaskyniam, ale zároveň k čarovným miestam, kam sa oplatí zavítať s celou rodinou.

 

Ideálny výlet pre najmenšie detičky či starých rodičov

K jaskyni sa dostanete po vyznačenom chodníku od motorestu s názvom Čertova pec, ktorý sa nachádza medzi Piešťanmi a Radošinou pozdĺž hlavnej cesty. Pri motoreste sa nachádza bezplatné parkovisko.

Cesta k jaskyni je nenáročná, príjemná. V skutočnosti trvá len pár minút od parkoviska po chodníčku, okolo zverinca a zrazu sa ocitáte v chladivej dutine skaly.
Jaskyňa bola zjavne obývaná. Z miesta pochádzajú početné archeologické, paleontologické a antropologické nálezy, o ktorých sa môžete dočítať viac priamo na mieste vďaka informačným tabuliam.

 

Čertova pec

 

Výlet predstavuje príjemnú prechádzku a je vhodný pre celú rodinu, či už idete s malými detičkami, alebo so starými rodičmi. Pri motoreste sa nachádza detské ihrisko, zverinec s domácimi zvieratkami, či divou zverinou. Ďalšie krásne miesto, z kadiaľ sa deťom ťažko odchádzalo.

 

 

Tipy na výlety vám bude v pravidelnej rubrike prinášať Lucka Benková. Lucku môžete poznať aj ako autorku výnimočných detských knižiek Úsmev na dobrú noc a Paleta života zajačika Čudovačika. Svoj voľný čas najradšej trávi s rodinou na potulkách Slovenskom. O svoje postrehy, skúsenosti a fotografie z výnimočných kútov Slovenska sa s vami rada podelí a nakazí vás tak svojou láskou k slovenskej prírode.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť