Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách

Autor: Paula

Dovolenka na Slovensku by mala určite zahŕňať aj návštevu nášho najvyššieho pohoria. Vysoké Tatry ponúkajú veľké množstvo zážitkov, od turistiky, cez relax až po adrenalínové zážitky. Ak hľadáte odpoveď na otázku Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách, ste na správnom mieste. Môžete si vybrať z našich tipov.

Veveričí park

Ak so svojimi deťmi patríte k nadšencom lanových parkov, prídete si na svoje. Veveričí lanový park sa nachádza na Štrbskom plese. Nájdete tu dva druhy tratí – pre „veľké veverice“, teda pre dospelých, a pre „veveričky“ – pre deti. Okrem adrenalínového zážitku na vás čaká aj krásny výhľad na štíty a okolie Vysokých Tatier.


Bobová dráha Tatrabob

Super atrakcia nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Tento adrenalínový zážitok by nemal chýbať na vašom zozname miest, kam s deťmi vo Vysokých Tatrách. Dráha sa nachádza v Tatranskej Lomnici, na Slnečnej lúke pod Grandhotelom Praha. Na čo sa máte pripraviť? Nasadnete, obsluha vám zapne bezpečnostný pás. Automatický systém vás vyvezie hore, kde sa boby odopnú z lana a vy sa odveziete naspäť nadol. Rýchlosť si, samozrejme, ovládate sami. Bobová dráha Tatrabob je otvorená celý rok, každý deň v čase od 9:00 do 18:00.

Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách

Svištia krajinka Skalnaté pleso

Odmenou pre deti po túre na Skalnaté pleso bude zábava na vonkajšom ihrisku pri lanovke. Pre deti je tu pripravených množstvo preliezok, vyrezávané zvieratká z dreva, stopy zvierat a mnoho ďalšieho. Do Svištej krajinky sa dostanete kabínkovou lanovkou z Tatranskej Lomnice. V prípade, že pôjdete peši, vedie tu cesta z Hrebienka po Tatranskej Magistrále.

Kam s deťmi vo Vysokých TatráchDinopark Tatry Dolný Smokovec

Vedeli ste o tom, že na území dnešných Tatier skutočne kedysi žili dinosaury? A práve na mieste, kde sa našli odtlačky ich stôp, dnes leží Dinopark. Vystavené dinosaury sa pohybujú a vydávajú zvuky, budete mať pocit, akoby pred vami ožili. Okrem toho sa tu dozviete množstvo zaujímavých informácií o živote dinosaurov a o období, v ktorom žili, tiež o tom, ako sa stravovali. Pre návštevníkov je pripravené tiež kino s filmom o T-rexových dobrodružstvách a virtuálna realita. Deti sa po prehliadke vybláznia na skákacom hrade a trampolínach, k dispozícii je tiež občerstvenie v bufete.

Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách

Vyhliadková jazda vlakom – Tatranská Kométa

Deti určite poteší jazda vláčikom – a nie hocijakým. Tatranská Kométa je pozoruhodnou technickou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachrániť a po náročných opravách je opäť plne k dispozícii. Vlak vás odvezie po trase Poprad – Starý Smokovec, Starý Smokovec – Štrbské Pleso, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica a naspäť. Stačí len mávnuť na rušňovodiča a môžete ísť na ktorúkoľvek zastávku na trase. Lístok pre dospelého stojí 4€, pre deti do 15 rokov stojí lístok 2€ a deti do 6 rokov majú prepravu zdarma. Cestovné lístky si zakúpite v električke. Treba však myslieť na to, že Kométou sa môže naraz previesť maximálne 80 osôb.

Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách

Náučný chodník zo Štrbského Plesa na Popradské pleso

Turistika, ktorú by mal absolvovať azda každý návštevník Vysokých Tatier. Chodník zo Štrbského Plesa na Popradské pleso je dlhý necelé 4 kilometre a prejdete ho približne za 90 minút. Na chodníku sa nachádza 14 zastávok, kde sa dozviete množstvo zaujímavých informácií o živočíchoch a rastlinách v tejto lokalite, ale aj o tom, ako vznikli Tatry, aká je ich geológia a podobne. Na Popradské pleso vás dovedie červená značka. Počas zimy budete odklonení na zimnú trasu.

Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách

Náučný chodník Hrebienok

Ak hľadáte skvelý tip, kam s deťmi vo Vysokých Tatrách, vydajte sa na Hrebienok. Tento okruh začína a končí na Hrebienku a je dlhý približne 4 kilometre. Čo je pre rodiny s deťmi výhodné, chodník je bez väčších výškových prevýšení. Na jednotlivých zastávkach sa dozviete, ako ľadovce tvorili tatranské doliny a tiež čo to vlastne je „tatranská žula“. Náučný chodník Hrebienok je otvorený celoročne.

 


Foto: tatry.sk

1 komentár

Anton 26. augusta 2022 - 12:03

ღ*ƸӜƷ*? SUPER článok . Ďakujem za tipy kam s deťmi vo Vysokých Tatrách. ♥

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť