Kam s deťmi na Liptove

Autor: Paula

Región Liptov je rajom atrakcií pre všetky vekové kategórie. Krásna príroda, výhľady, doliny, jaskyne, zaujímavé kultúrne pamiatky a množstvo lákavých miest, ktoré si netreba nechať ujsť. Tak teda, kam s deťmi na Liptove? Máme pre vás tipy na výlety v tejto časti našej krajiny.

Kam na výlet na Liptove

Na Liptove si prídu na svoje všetci, od najmenších detičiek až po tých najskúsenejších. Práve preto je Liptov jednou z najvyhľadávanejších lokalít na Slovensku. Ak si tu chcete užiť dovolenku s deťmi, nebudete ľutovať. Stačí si naplánovať miesta, kde sa chcete ísť pozrieť, a potom sa už len vydať na cestu.

Galéria ILUSIA

Spojenie zábavy, hry a očných klamov nájdete v Galérii ILUSIA v Liptovskom Mikuláši. Nachádza sa tu množstvo zaujímavých rekvizít, pri ktorých sa môžete odfotiť. Miesta, odkiaľ treba robiť fotografie, aby bol dosiahnutý želaný efekt, sú vyznačené. Môžete si tak urobiť fotku napríklad v myšacej diere s obrovskou mačkou, v bazéne pod vodou, alebo pri čítaní novín na vrchole mrakodrapu. Návštevu je potrebné zarezervovať vopred na stránke galérie ILUSIA.

Kam s deťmi na Liptove
Dom hore nohami

Kam s deťmi na Liptove? Určite si nenechajte ujsť návštevu zaujímavého domčeka postaveného hore nohami. Ale pozor, môže sa vám v ňom zatočiť hlava. Všetko je v ňom totiž úplne opačne, dole hlavou a hore nohami. Dom nájdete pri Liptovskom Mikuláši neďaleko akvaparku. Je otvorený celoročne, počas leta od 9:00 do 20:00 hod.

Kam s deťmi na Liptove
Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Múzeum sa nachádza v Liptovskom Mikuláši a okrem prehliadky zaujímavých exponátov sa tu konajú aj rôzne podujatia. Múzeum je členené na dve expozície, ktoré sú umiestnené na štyroch poschodiach. Priestory v suteréne patria expozícii Kras a jaskyne Slovenska. Na prízemí historickej budovy si pozriete expozíciu o histórii budovy a múzea. Na prvom poschodí nájdete expozíciu Chránená príroda Slovenska – Zem miesto pre život, ktorá začína prezentáciou o vzniku vesmíru a Zeme. V ďalšej časti expozície uvidíte zvieratká a rastliny, nielen deti určite zaujmú reálne zvuky zvierat, ktoré si tu budú môcť vypočuť. Cez banskú štôlňu a informácie o baníctve následne vstúpite do podkrovia, kde si prezriete  expozíciu Chránená príroda Slovenska – Človek, hory, NATURA 2000. Tá je venovaná problematike trvalej udržateľnosti. Počas leta je múzeum otvorené v čase od 10:00 do 18:00 s posledným vstupom o 17:00 hod. Všetky potrebné informácie pre návštevníkov nájdete na stránke múzea.

Kam s deťmi na Liptove

Foto: smopaj.sk

Kráľovstvo Hrabovo

Ďalším našim tipom, kam s deťmi na Liptove, je zábavný areál, kde sa spája zábava, kultúra a umenie a kde sa vaše deti vybláznia dosýta. Kráľovstvo Hrabovo ponúka interaktívne detské archeologické pieskovisko s vykopávkami, skákacie hrady, trampolíny, najväčšiu guličkovú trať na Slovensku, výstavu drevených zvieratiek z Hrabovskej doliny, airsoftovú strelnicu, detské elektrické autíčka, súťaže, koncerty obľúbených detských interpretov a mnoho ďalšieho. Zabaví sa celá rodina. Počas letných prázdnin je areál otvorený od 9:00 do 18:00 hod.

Kam s deťmi na Liptove

Foto: Kráľovstvo Hrabovo

Park MINI SLOVENSKO

V obci Liptovský Ján si na ceste s deťmi urobte zastávku a navštívte park miniatúr. Nájdete tu 23 našich slovenských kultúrnych pamiatok a významných budov v zmenšenej veľkosti v mierke 1:25, všetky precízne a detailne vytvorené. Park MINI SLOVENSKO je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hod.

Kam s deťmi na Liptove

Foto: minislovensko.sk

Dračia cesta na Chopok

Zaujímavá výprava spojená s turistikou. Zahrajte si rodinnú hru v prírode a vydajte sa spolu s deťmi na Chopok po stopách milého draka Demiána, lesného strážcu pokladov celej Demänovskej doliny. Čaká vás viacero úloh na vybraných stanovištiach, kde sa zabavíte a aj dozviete čosi nové o legendárnych drakoch v Demänovskej doline. Postupuje sa podľa dobrodružného denníka. S deťmi pomôžete drakovi prekonať aspoň 5 prekážok splnením úloh a odmena vás neminie.

Kam s deťmi na Liptove

Foto: jasna.sk

Demänovská jaskyňa slobody

Ide o bezpochyby jednu z najkrajších jaskýň v celej Európe. Nachádza sa v Demänovskej doline pod Nízkymi Tatrami. Ku vchodu do jaskyne sa dostanete serpentínovým chodníkom z parkoviska, je to asi 10 minút cesty. Môžete si vybrať kratšiu (1 hodina) alebo dlhšiu (100 minút) prehliadku jaskyne. Celoročne je v jaskyni teplota okolo 6,1 až 7,0 °C, takže tomu treba prispôsobiť oblečenie.

Liptovská Mara

Na Liptove by ste určite nemali vynechať návštevu slovenského mora – vodného diela Liptovská Mara, ktoré sa nachádza medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom. Táto najväčšia vodná nádrž na Slovensku ponúka množstvo aktivít. Môžete si posedieť na jej brehu, okúpať sa, skúsiť vodné športy ako surfovanie, člnkovanie a jazdu na vodnom skútri, alebo si užiť vyhliadkovú plavbu loďou z prístavu v Liptovskom Trnovci.

Kam s deťmi na Liptove

Tatralandia

Svet plný vody, zábavy a relaxu nájdete v Tatralandii. Deti i dospelí sa vybláznia v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou, kde na vás čaká 26 toboganov, množstvo šmýkačiek a atrakcií. Okrem vodného parku sa tu nachádza tiež wellness, obchody, reštaurácie a bary. Areál Tatralandia je otvorený celoročne.

Kam s deťmi na Liptove

Foto: tatralandia.sk


Titulná fotografia: visitliptov.sk

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť