Kam s deťmi za zvieratkami: Farmy a mini zoo na Slovensku

Autor: Paula

Majú vaše deti rady zvieratká? Jazda na koni, prehliadka zoologickej záhrady, kŕmenie kozičiek, alebo jednoduché sledovanie kačiek plávajúcich na jazere. Doprajte im zážitok z kontaktu so zvieratkom a vezmite ich na farmu. Kde? Máme pre vás prehľad, kam s deťmi za zvieratkami. Ktoré farmy a mini zoo na Slovensku si vyberiete?

 

Výlety s deťmi po stopách zvierat

Na Slovensku máme množstvo možností, kam s deťmi za zvieratkami. V každom kraji sa nachádza nejaký ranč, farma, zoologická záhrada alebo obľúbená mini zoo, kde sa môžu deti so zvieratkami aj pohrať, pohladkať ich, alebo ich nakŕmiť. Našich drobcov takýto kontakt s prírodou veľmi baví. Je to nevšedný zážitok a zábava. Deti a domáci miláčikovia skrátka patria k sebe, a reč nie je iba o psoch a mačkách. Na farmách je zvieracích kamarátov veľa. Kozičky, kravičky, zajačiky, husi, kačky, sliepky a kuriatka, ovečky či papagáje. V niektorých areáloch nájdete aj exotické zvieratá a mnoho z nich si tiež môžete pohladkať a vyfotiť sa s nimi.

Kam s deťmi za zvieratkami

Cesty za zvieratkami bavia nielen deti, ale aj rodičov. Je to super tip na rodinný výlet. Vo väčšine takýchto areálov sa môžete aj najesť alebo občerstviť, posedieť si na terase pri nápoji, zatiaľ čo deti sa okrem zvieratiek pohrajú aj na preliezačkách. Môžete si naplánovať výlet aj podľa týchto našich tipov na miesta plné zvieratiek.

 

Sokoliareň a mini zoo Devín

Prezrieť si dravce a vidieť ukážky letov môžete v Sokoliarni a mini zoo Devín. V oddychovom areáli kladú dôraz aj na environmentálnu výchovu, napríklad aj v podobe sokoliarskeho krúžku a iných vzdelávacích aktivít. Detičky určite potešia zvieratká v kontaktnej mini zoo, kde ich nájdu naozaj neúrekom. Žijú tu zajace, morčatá, kozičky, ovečky, emu, somár, poníky, papagáje, holuby a ďalšie zvieratá, ktoré môžete nakŕmiť a pohladkať.

Foto: minizoodevin.sk


Rozálka – Jazdecký areál Pezinok

Všetci, ktorých to láka ku koňom, si prídu na svoje v jazdeckom areáli Rozálka. Nachádza sa v Pezinku a okrem profesionálnej jazdeckej dráhy tu nájdete tiež ohradu s poníkmi, ovečkami a kozičkami, ktoré môžu nakŕmiť tí najmenší. Pre deti je tu aj multifunkčné ihrisko s trampolínou. Súčasťou areálu je hotelový komplex, priestranná reštaurácia, jazdecký areál, tenisový kurt, biliard a bezplatné parkovisko. Vstup do areálu je zdarma.

kam s deťmi za zvieratkami

Foto: rozalka.sk


Ranč pod Babicou

Neďaleko mesta Topoľčany sa rozprestiera dedina Bojná, na kraji ktorej sa nachádza ranč. Ranč pod Babicou je ako stvorený pre rodiny s deťmi, ktoré tu nájdu viac ako 40 druhov domácich aj exotických zvierat, westernové mestečko s atmosférou Divokého západu, alebo moderné detské ihriská. Môžete si tu zajazdiť na koni, zahrať plážový volejbal alebo minifutbal, k dispozícii sú drevené chodúle, kolky, požičovňa Ebikov, miesta na opekanie a grilovanie, turistika a mnoho ďalšieho.

Foto: rancpodbabicou.sk


Gazdovstvo Uhliská s koníkmi a poníkmi

Ďalším z miest, na ktoré by ste sa mali prísť pozrieť, ak vás to ťahá ku koňom, je Gazdovstvo Uhliská neďaleko Nemšovej. Deti sa tu môžu nielen povoziť na koníkoch, ale je tu i jazdecká škola a mini zoo s mnohými zvieratkami – kozičky, ovečky, sliepky, húsky, somárik, pávy a čínske prasiatka. Rodičov určite poteší možnosť najesť sa v reštaurácii, alebo sa tu môžete aj ubytovať.

Foto: uhliska.sk


Malkia park a mačkovité šelmy

Vitajte v prvej súkromnej zoologickej záhrade na Slovensku. Hlavnou myšlienkou pri vzniku Malkia parku bolo poskytnutie čo najlepších životných podmienok mačkovitým šelmám. Postupne sa však zvieracia rodinka rozrástla aj o ďalšie druhy, a tak tu dnes môžete nájsť tiež opice, papagáje, medvede, plazy, vtáky a kopytníky. V penzióne Malkia sa nachádza veľký detský svet. Okrem toho si môžete zakúpiť aj zážitky, ako napríklad kŕmenie šeliem, alebo safari jazdu.

Gazdovský dvor Náš sen plný zvieratiek

Množstvo obľúbených hospodárskych zvieratiek na jednej ploche. Neďaleko Senca v obci Pusté Uľany sa nachádza rozľahlý areál, kde sa rozhodne vaše deti nudiť nebudú. Na gazdovskom dvore na nich čakajú zvieratá, aké kedysi bežne chovali naše babičky a dedkovia – kačky, húsky, kozy, poníky, lamy, prasiatka, ovečky, kravy, kríliky, morské prasiatka i sliepky a holuby. Ak máte záujem, môžete vysadnúť na koč a povoziť sa po dedine.

Foto: dvornassen.sk

Minifarma Lubina

Keď s deťmi pôjdete okolo Nového Mesta nad Váhom, urobte si odbočku do neďalekej obce Lubina a nebudete ľutovať. Nachádza sa tu FarmaPark – rodinná farma uprostred prírody. Aj keď v názve je slovíčko mini, táto farma určite nie je malá. Malé sú však zvieratká, ktoré v nej žijú, pretože farma sa špecializuje na chov mini verzií hospodárskych zvierat. Napríklad také roztomilé mini ovečky vás určite dostanú. Mnoho zvieratiek si tu môžete pohladkať, pohrať sa s nimi a nakŕmiť ich. Pre deti sú k dispozícii aj tematické ihriská – lesné, vodné a slamené ihrisko. Počas teplých letných dní tu nájdete aj bazén.

Foto: farmapark.sk


Madonan – Mini farma a zábavný park

Dedinka Bojničky leží neďaleko Hlohovca a ľudia ju poznajú aj vďaka mini farme a zábavnému parku Madonan. Na tomto mieste nájdete množstvo zvieratiek a všetky sú zvyknuté na kŕmenie z ruky. Húsky či kozičky sú prítulné a naučené na deti. Okrem toho sa tu deti vybláznia aj na detských atrakciách ako je trampolína, tubingová dráha, preliezačky. Celá rodinka si môžete tiež zastrieľať z luku, pretože k dispozícii je kompletné vybavenie na lukostreľbu. Súčasťou areálu sú simulátory, môžete si vyskúšať bagrovanie alebo dojenie kráv. Mini farma Madonan sa nachádza v srdci prírody a je z nej krásny výhľad na okolie.

Foto: madonan.sk


Farma Ajax v Nízkych Tatrách

Zvieratká, ktoré malé deti majú najradšej, nájdete v areáli Ajax farmy v dedinke Mýto pod Ďumbierom v Nízkych Tatrách. Farma patrí pod hotel Partizán a zameriava sa najmä na jazdectvo. Jazdí sa tu na koňoch, sú tu poníky a v mini zoo aj obľúbené hospodárske zvieratká, ktoré môžete pohladkať a nakŕmiť.

kam s deťmi za zvieratkami

Foto: partizan.sk


Salaš Syrex v Zázrivej

Ďalším tipom, kam s deťmi za zvieratkami, je salaš v obci Zázrivá. V obklopení malebnej okolitej prírody sa nachádza areál plný zvierat, v ktorom sa vaše deti rozhodne nudiť nebudú. Na Salaši Syrex nájdete množstvo zvieratiek, ktoré sú už na ľudí zvyknuté a nechajú sa s potešením nakŕmiť. Sú tu kačky, húsky, dobytok, ovečky, kone, roztomilé zajačiky, kozičky, prasiatka. Môžete si tiež pozrieť klasickú výrobu žinčice, čerstvého alebo údeného ovčieho syra a produkty z výroby si tu môžete aj zakúpiť. Zároveň je k dispozícii reštaurácia, v ktorej tradičným haluškám odolá len málokto.

Foto: syrex.sk


Gazdovský dvor v Turčianskych Kľačanoch

Pri obci Vrútky sa v Turčianskych Kľačanoch nachádza areál so zvieratkami a množstvom atrakcií pre malých i veľkých. Rodinný rezort Gazdovský dvor ponúka reštauračné služby, detské ihrisko, trampolína, petang, stolný tenis a nechýba ani mini zoo.

Foto: facebook Gazdovský dvor Turčianske Kľačany


Zoo Kontakt Liptovský Mikuláš

Kontaktná zoo, v ktorej si pohladkáte aj exotické zvieratá a šelmy. Okrem toho sa tu deti vyšantia na atrakciách ako detský vláčik, preliezkový hrad, uvidia svet miniatúr, loďky a je tu aj velikánske pieskovisko.

Foto: zookontakt.sk

Park zvierat

Kam s deťmi za zvieratkami na východe Slovenska? Mesto Stropkov vás pozýva do svojho Parku zvierat, kde na vás čaká vyše 40 voliér, nechýba hladkací kútik s prítulnými zvieratkami, detské ihriská, preliezačky, na aké si len spomeniete. Občerstviť sa môžete v rozprávkovom bufete Červená Čiapočka.

Areál Alpinka v Košiciach

Na východe našej krajiny v Košiciach nájdete areál oddychu a zábavy Alpinka, kde sa nebude nudiť žiadny člen vašej rodiny. Dá sa tu posedieť v reštaurácii alebo v niekoľkých altánkoch, je tu veľké množstvo najrôznejších atrakcií, ako napríklad detská železnica alebo opičia dráha. A, samozrejme, nechýbajú zvieratká v mini zoo.

Foto: alpinkakosice.sk

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť