Ionizačný fén – marketingová bublina alebo prevratná starostlivosť o vlasy?

Autor: spokojná mama

Ionizačný fén má predstavovať prevratnú starostlivosť o vlasy. Tento typ fénu sľubuje nielen sušenie bez poškodení, ale dokonca hydratovanie vlasov.  Ako je to možné? Oplatí sa ionizačný fén kúpiť, alebo sa jedná len o ďalšiu nafúknutú marketingovú bublinu?

 

Čo sľubuje ionizačný fén?

Tento nový, stále populárnejší typ fénu využíva iónovú technológiu prúdenia vzduchu na zadržiavanie vlhkosti vo vlasoch, a tak vlasy nevysúša ako klasický fén. Negatívne nabité ióny sú častice, ktoré sú bežne vo vzduchu, ktorý dýchame a aj v našom tele. V prírode ich nájdeme vo väčšom množstve napríklad v okolí vodopádov, v jaskyniach, v lese, alebo vo vzduchu tesne po búrke. Tieto častice prečisťujú vzduch. Fény s ionizačnou funkciou majú generátor, ktorý takéto častice – negatívne ióny produkuje. Výsledkom pôsobenia ionizačného fénu by mali byť hydratované, jemné a ľahšie rozčesateľné vlasy.

ionizačný fén

V čom ionizačný fén vyhráva nad klasickým fénom?

– ľahší
– výkonnejší
– menej hlučný
– vlasy vysuší rýchlejšie
– vlasy sú už na dotyk jemnejšie

To, ako pôsobí iónová technológia prúdenia vzduchu na vaše vlasy do hĺbky je ťažko posúdiť, nakoľko do štruktúry vlasu nevidíme. Pri nahradení klasického fénu ionizačným však budete určité rozdiely vidieť okamžite.  Vaše vlasy budú pôsobiť menej „rozcuchane“ a krepovito, budú krajšie a príjemnejšie na dotyk. Určite oceníte aj skutočnosť, že ionizačný fén so sebou prináša aj celkom iný typ zvuku a menej decibelov.

 

Oplatí sa kúpiť?

Zatiaľ čo obyčajný fén kúpite už aj za 10€, cena za kvalitný ionizačný fén začína zhruba na 60€ a vyšplhať sa môže aj na 130€. Tak, ako pri akejkoľvek inej elektronike však berte do úvahy, že to nie je jednorazová záležitosť, ale investícia na niekoľko rokov.

Ionizačný fén teda môžeme určite odporúčať, stále však platí, že žiaden produkt nie je zázrakom na počkanie. Aj v tomto prípade si treba uvedomiť, že ak chcete mať pekné a zdravé vlasy, mali by ste sa na starostlivosť o ne pozrieť komplexne. Vonkajšie faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu vlasov sú používanie kvalitnej vlasovej kozmetiky, pravidelná hydratácia kondicionérom alebo maskami a len veľmi striedme používanie žehličky alebo kulmy. Ďalšími faktormi sú genetika a zdravá životospráva. Doprajeme vlasom starostlivosť zvonku aj zvnútra a oni a nám odmenia zdravím a leskom.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť