Ako na pekné vlasy

Autor: spokojná mama

Nebudeme ťa zbytočne zaťažovať „omáčkami“ o korune krásy a o tom ako ich všetky chceme mať dlhé, zdravé a  husté. Rozhodne chceme! Tak poďme rovno na konkrétne typy ako na pekné vlasy…

 

Šetrný šampón

Keby to bolo také jednoduché však? Na trhu je neskutočne veľa značiek, pričom každá sľubuje zázraky s tvojou hrivou. Šampón, ktorý je zmesou sulfátov, parabénov, ftalátov a silikónov môže tento „zázrak“ klamlivo opticky dosiahnuť, „oslnivým leskom“  vlasov (tak nejak to sľubuje reklama) . Z dlhodobého hľadiska však tieto chemické kokteily v šampónoch upchávajú póry, spôsobujú kožné problémy na pokožke hlavy a vlasy vysušujú.

Ideálnym riešením je prírodný šampón. Ak chceš skutočnú zmenu investuj aj do skutočne prírodného šampónu. Množstvo značiek teraz ťaží z boomu okolo prírodnej kozmetiky tým, že vytvára „Nature či Natural“ sady produktov, pričom len  pridajú mizivé percento prírodného výťažku do pôvodného chemického zloženia.

Šampón so skutočne prírodným zložením, nenájdeš v bežnej drogérií (svetlou výnimkou je DM) ale v lekárni či obchodíku s bio-kozmetikou kde, ti aj s výberom ochotne poradia.

 

 

Studená voda

O blahodárnych účinkoch studenej vody na našu pokožku si už určite počula mnohokrát. Ak zrovna nepatríš k ľadovým medveďom a studená sprcha nie je nič pre teba, využi jej pozitívne účinky aspoň na pokožku hlavy. Vlasy si umy klasickým spôsobom vlažnou (nie horúcou!) vodou a na záverečné oplachovanie použi vodu studenú.  Prekrvíš tak pokožku hlavy a uzatvoríš povrch vlasu.

 

 

Vitamíny

Ak tvoje telo nemá dostatok vitamínov, nepomôže ti žiadny šampón ani skúsená kaderníčka.  Existuje množstvo produktov, ktoré obsahujú komplex vitamínov, určených práve pre správny rast vlasov. Ideálnou formou je ale samozrejme doplniť tieto vitamíny prirodzene, zo stravy.  Ideálne je zaradiť do jedálnička vajcia, mlieko, ryby, listovú zeleninu, strukoviny a orechy. Takáto zmena v jedálničku sa samozrejme odrazí nielen na stave tvojich vlasov ale aj pokožky a nechtov.

 

Masáž pokožky hlavy

Ďalším trikom ako na pekné vlasy, je masáž hlavy.  Vlasy rastú od korienkov a práve preto im úplne logicky treba venovať pozornosť. Práve jemnou masážou pokožky hlavy, dokážeš stimulovať rast vlasov.  Dôležité je robiť to jemne, bruškami prstov. Takúto masáž si môžeš dopriať aj pri každom umývaní vlasov. V ideálnom prípade môžeš masážou hlavy každý večer pred spaním poveriť partnera.

 

Starostlivosť 

Bez práce nie sú koláče a bez starostlivosti, nie sú pekné vlasy.  Ideálne je nájsť si raz za týždeň pár minút na výrobu a aplikáciu domácej masky. Áno, môžeš si to uľahčiť aj maskou z obchodu, ale prečo míňať peniaze na chémiu keď doma takmer vždy nájdeš prezretý banán, avokádo, domáce vajíčko či trochu medu a olivového oleja?

 

 

Šetrnosť

Snaž sa vyhnúť všetkým činnostiam, ktoré poškodzujú vrchnú vrstvu vlasového vlákna.  Patrí sem napríklad drsné šúchanie vlasov uterákom, časté žehlenie či kulmovanie alebo denné zaťažovanie vlasov množstvom stylingových prípravkov.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť