Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Autor: spokojná mama

Pomôž aj ty potešiť seniorov v domovoch dôchodcov a zisti, koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Myšlienkou tohto krásneho projektu Janky Galkovej je potešiť na Vianoce seniorov v domovoch dôchodcov. Už minulý rok sa vďaka dobrým ľudom na celom Slovensku vyzbieralo takmer 700 krabíc, ktoré potešili nič netušiacich seniorov, pre ktorých to bol možno jediný darček, ktorý si pod stromčekom našli.

Aj ty sa môžeš tento rok zapojiť do zbierky darčekov a spraviť tak dobrý skutok. Stačí ak naplníš krabičku od topánok maličkosťami , ktoré môžu potešiť babku alebo dedka v domove dôchodcov. Knižka, krížovky, maškrty, čajíky alebo obrázok a odkaz od tvojich detí, môže znamenať pre opusteného dôchodcu veľmi veľa a vyčariť mu na štedrý deň úsmev na tvári.

 

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Bližšie informácie, čo je vhodné do krabice vložiť nájdeš TU.  Krabicu treba zabaliť do baliaceho papiera (zvlášť spodnú a zvlášť vrchnú časť, nakoľko sa obsah krabíc ešte kontroluje) a odovzdať ju jednej z viac ako 80 kontaktných osôb, ktoré krabice zbierajú v rôznych kútoch Slovenska.V zozname nájdeš okrem kontaktnej osoby aj konkrétny domov a infomáciu, koľko balíčkov sa preň zatiaľ vyzbieralo. Zbierka sa končí 2.12. 2019

 

 

Čo nedávať do krabice?

Do krabíc nepatrí alkohol ani nosené oblečenie či použitá drogéria. Cieľom je predsa potešiť seniorov a nie zbaviť sa nepotrebných vecí z domácnosti. Z bezpečnostných dôvodov sa krabice pred odovzdaním kontrolujú, prípadne darčeky dopĺňajú, aby bol každý dôchodca obdarovaný primerane.

Ďalšie informácie o tomto krásnom projekte aj diskusiu zúčastnených môžeš nájsť aj v oficiálnej facebookovej skupine.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť