Najkrajší darček pre dieťa? Personalizovaná kniha! Odporúčame tie od Lapeo

Autor: spokojná mama

Ak by sme mohli pred Vianocami rodičom odporučiť len jeden jediný univerzálny darček, ktorý poteší snáď každé dieťa, bola by to určite personalizovaná kniha. Povedzme si pravdu, naše deti majú plné izby hračiek a len málo z nich má pre ne skutočnú hodnotu. Personalizovaná kniha v sebe spája to najvzácnejšie, čo môžeme deťom darovať – čas strávený s rodičmi pri príbehu, v ktorom sa všetka pozornosť obracia práve na naše dieťa.

 

Personalizovaná kniha s krásnym posolstvom od Lapeo

Na slovenskom trhu je aktuálne doslova len pár vydavateľov, ktorí personalizované knihy ponúkajú. Nám sa veľmi páči, že knižky od Lapeo spoznáte okamžite. Líšia sa nielen príbehom, pre ktorý je typická pekná myšlienka a určité posolstvo, ale aj svojim „obalom“. Už na prvý pohľad vás totiž zaujme unikátna drevená obálka knihy. Tak, ako je jedinečný každý kus dreva, bude jedinečná aj knižná obálka každého detského majiteľa.

A čo sa skrýva vo vnútri? Ako sme už naznačili, v týchto príbehoch nečakajte princezné ani pirátov. Autori vsadili na edukáciu, hĺbku a posolstvo šírenia dobra. Vybrať si môžete z verzie pre menšie deti (3-5 rokov) i väčšie deti (viac ako 9 rokov).

 

V čom spočíva personalizácia knihy?

V úvode knihy môžete umiestniť osobné venovanie a fotografiu dieťaťa. V celom príbehu je ďalej používané meno dieťaťa, ktoré sa stáva hlavným hrdinom, a tak vzniká jeho jedinečný príbeh. Ilustrácie v knižke budú zvolené na základe pohlavia dieťaťa, ktoré taktiež zadávate pri objednávke. Tak napríklad ilustrácie v knižke Ty a Dobrostrom, určenej pre deti predškolského veku, budú v chlapčenskej verzii vyzerať takto:

personalizovaná kniha

V dievčenskej verzii knihy sa zas môžete tešiť na toto krásne prevedenie ilustrácií:

 

Ty a Dobrostrom – personalizovaná kniha pre deti od 3 do 5 rokov

O čom vlastne táto kniha je? Vaše dieťa sa stáva hlavným hrdinom príbehu v ktorom sa vydáva na prázdniny k starým rodičom. S milovaným deduškom tam prežije, ako vždy, zaujímavé dobrodružstvá. Príbeh sa odohráva na dedine, kde sa dieťa ocitá obklopené zvieratkami a prírodou. Edukačná časť, ktorú tam autor vložil veľmi nenápadným a milým spôsobom sa zameriava na spoznávanie zvierat a zopakovanie známych farieb. Neskôr, pri prechádzke deduško vnúčikovi/vnučke prezrádza tajomstvo a ukazuje tri zázračné stromy. Vtedy sa začnú diať tak trochu magické veci, ktoré dieťa privedú ku konaniu dobrých skutkov.

 

Urývok z knihy:

„Dobré skutky robia tento svet lepším a krajším,“ vysvetľoval dedko. „Keď pre niekoho urobíš niečo dobré, milé alebo užitočné, urobíš mu tým radosť. No zároveň to poteší aj teba.“

„Ale čo také by som mohol robiť? Veď som ešte malý…“ zamyslel sa Jurko.

„Nevadí, že si malý. Dobré skutky môžu robiť malí aj veľkí. Čím skôr sa to naučíš, tým lepšie. Môžeš napríklad s niečím pomôcť svojej mamičke. Alebo sa usmiať na ocka, keď vidíš, že má starosti. Môžeš pohladkať a pohojdať svoju malú sestričku, keď plače. Podeliť sa s kamarátmi o hračky…“

 

Na knihe oceňujeme:

  • Unikátna drevená obálka s vypáleným názvom a ilustráciou
  • Edukačné prvky – farby, zvieratká, láskavé a slušné správanie
  • Prekrásne „klasické“ ilustrácie aké poznáme aj z nášho detstva
  • Príbeh, ktorý upevňuje puto medzi dieťaťom a starými rodičmi, a zároveň so sebou nesie posolstvo konať dobré skutky

 

Tvoje dobrodružstvo s drakom – knižka pre deti od 9 rokov

Kniha je opäť dielom slovenských autorov a ilustrátorov. Dieťa vstupuje do kúzelného sveta dračieho dobrodružstva, v ktorom získava aj množstvo zaujímavých poznatkov. Tému konania dobrých skutkov tu dopĺňa téma priateľstva, odvahy a sebavedomia.

Dračí priateľ prevádza dieťa rôznymi krajinami a rozpráva mu o pútavých zaujímavostiach zo zvieracej i rastlinnej ríše, aj o krajine samotnej.  Autor knihy uvádza vek dieťa, pre ktoré je kniha vhodná nad 9 rokov, ale my si vieme predstaviť pokojne čítať knihu aj mladším deťom.

Doba dodania personalizovaných kníh od Lapeo je 12 dní a objednať si ich môžete na stránke www.lapeo.sk

1 komentár

Andrea B.-autor 5. novembra 2023 - 10:26

Ďakujem za krásne spropagovanú aj tú moju knihu – Dobrodružstvo s drakom. Budem sa tešiť, keď kniha bude sprevádzať detstvo mojich malých čitateľov ❤️

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť