Darček pre muža – netrápte sa, poradíme vám!

Autor: spokojná mama

Väčšina žien sa s výberom darčeka pre muža doslova trápi. Máte aj vy pocit, že zohnať pekný darček pre muža je oveľa náročnejšie ako obdarovať ženu?

 

Ako vybrať darček pre muža

Pri výbere daru (pre kohokoľvek) je základ dokázať sa pozerať očami človeka, ktorého chceme obdarovať. Samozrejme, ak nejde len o splnenie si obdarovacej povinnosti, čo veríme nie je váš prípad. Obdarovaného by ste mali dobre poznať, vedieť, čo rád robí, prípadne ako trávi väčšinu svojho voľného času. Dôležité tiež je,  úplne sa odosobniť od toho, či by sa tento darček páčil vám. Keďže čítate tento článok, zrejme si neviete dať celkom rady a tak vám prinášame niekoľko celkom konkrétnych typov na darček pre muža (manžela, priateľa, kamaráta, deda, otca), ktorým zabodujete.

 

Zážitok

Na zľavových portáloch nájde neuveriteľne bohatú škálu darovacích zážitkov od jazdy na parádnom športovom či luxusnom aute, až po skywalk – adrenalínovú prechádzku po našom bratislavskom ufe, vo výške 85 m nad zemou. Pri objednávaní darčekového vouchera sa nezabudnite uistiť, že platnosť vouchera je dostatočne dlhá.

darček pre muža

Pánska intímna kozmetika

Kúpiť mužovi „dezodorant na gule“ (použili sme presný termín zo stránky predajcu – pozn.redakcie) by vás zrejme ani vo sne nenapadlo. Po obrovských úspechoch v podobe množstva nadšených zákazníkov sa však začína ukazovať, že aj muži potrebujú svoju pánsku intímnu kozmetiku. Produkty, ktoré si muži okamžite zamilovali a kontroverzné reklamy i štýl komunikácie firmy Angry Beards sú čoraz populárnejšie. Otázkou ostáva kto ďalší sa bude pri rozbaľovaní darčeku nachádzať a či zvládnete aj pred touto spoločnosťou bez rozpakov darovať balíček s názvom „Komplexná starostlivosť o gule a miešok“.

 

Oblečenie

V prípade oblečenia samozrejme treba myslieť na možnosť, že netrafíte veľkosť a objednať zo stránky, kde viete tovar vrátiť aj po uplynutí štandardných 14 dní. About you alebo Zalando poskytujú na vrátenie tovaru až 100 dní. Ak si neodpustíte každoročnú kúpu vianočných ponožiek, siahnite po kvalitnom a dizajnovom výrobku akými sú Fusakle.

 

Domáci pivovar

Miluje pivo? Tak toto bude zaručene ten najoriginálnejší darček aký dostal! Manboxeo prišlo so skvelým nápadom. Zostavilo dokonalý balík na výrobu domáceho piva. Obsahuje 5l súdok na pivo, vrecúško so sladovým extraktom, fľaštičku s chmeľovým extraktom, suché pivovarské kvasnice, tlakový ventil a návod na prípravu domáceho piva. Jednoducho všetko, čo je na výrobu domáceho piva potrebné.

Lístky na „chlapské podujatie“

Možno by ste najradšej svojmu mužovi venovali romantický wellness pobyt pre dvoch, kam by ste išli, samozrejme, spolu. Nezabúdajte však, že radosť chcete urobiť jemu. Tak aké sú možnosti? Kúpte mu lístok na obľúbené športové podujatie a dohodnite sa tajne s jeho kamarátmi, ktorý si kúpia lístok tiež. Dokonalé prekvapenie! Bojové umenia pod záštitou organizácie Oktagon alebo relatívne novej organizácie RFA,  majú lístky na svoje podujatia v ponuke niekoľko týždňov (mesiacov) dopredu.

 

Kniha ako darček pre muža?

Bez okolkov môžeme povedať, že čítanie kníh je viac ženskou ako mužskou záľubou. Exituje však množstvo titulov, ktoré zaujmú aj muža, ktorý bežne nečíta. Ak je kniha darček pre muža, ktorý podniká a rád sa povenuje aj vlastnému sebarozvoju, určite by sa mu hodil titul 7 návykov skutočne efektívnych ľudí. Ak ho zaujímajú mafiánske historky, potešiť by ho mohli napríklad slovenské knihy Polícia v rukách mafie alebo 21 rokov v pekle. Fanúšika futbalu ohúrite knihou Futbalové kluby zo Siene slávy a nadšenca bojových umení určite nadchne spoveď Mikea Tysona, bývalého majstra sveta v ťažkej váhe.  Legenda v ringu i mimo neho, rozpráva svoj strhujúci príbeh v knihe Pravda a nič len pravda.

 

Hra na hernú konzolu

Vo väčšine mužov drieme stále malý chlapec, ktorý chce vyhrať preteky alebo dobiť svet. Ak k nim patrí aj ten váš a playstation ci xbox patria k členom vašej domácnosti, určite popremýšľajte nad novou hrou. A ak by ste mali úplne náhodou navyše niečo vyše 700€, siahnite po novej konzole, Playstation 5. Samozrejme žartujeme. Veríme, že muža uspokojíte aj s novou Fifou 23, God of War Ragnarok, alebo Diablo IV.

 

Vôňa

Vôňou zrejme nič nepokazíte. Samozrejme, ak poznáte vkus muža, ktorého chcete obdarovať. Medzi absolútne najpredávanejšie, a tak veríme, že aj najpríjemnejšie vône patrí Aqua Di Gio Homme od značky Armani , Wood Essence od značky Bvlgari  alebo Rossa Luna Black od značky Prada.

 

Elektronika

Elektronika patrí u moderného muža k bežnému vybaveniu, no napriek tomu môžeme povedať, že každému z nich občas niečo chýba alebo by aspoň potreboval novší model. Bezdrôtové slúchadlá, inteligentné hodinky, holiaci strojček, nová vŕtačka či súprava náradia. Kupovať náradie by sme však odporučili len vyslovene mužom- kutilom. Veď aj bežnú ženy by zrejme nenadchol nový mop či vysávač.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť