Organizovaná domácnosť – vďaka týmto trikom bude u vás vládnuť poriadok!

Autor: spokojná mama

Poriadok a čistá domácnosť sú snom snáď každej ženy. No my matky vieme, že udržať byt, či dom dokonale čistý je pri deťoch takmer nemožné. Na chvíľu je upratané, no už o pár minút sú po zemi rozhádzané hračky, či stavebnice. Ak však svoju domácnosť zorganizujete, vyhnete sa neporiadku a tiež chvíľam, keď budete predmety doma neustále hľadať. Začnite s týmito krokmi a organizovaná domácnosť pre vás už nebude len snom.

 

Dajte zbohom nepotrebným veciam

Ľudia sú zvyknutí doma zhromažďovať predmety, ktoré už v domácnosti nepotrebujú, alebo dokonca aj tie, ktoré sa pokazili. Je im totiž ľúto vyhodiť ich. Ak však chcete mať v domácnosti poriadok, rozlúčenie sa s nepotrebnými vecami je viac ako dôležité. Rozlúčte sa s oblečením, ktoré je vám už malé a tiež vyhoďte staré časopisy, aj keď majú pre vás sentimentálnu hodnotu. Zbytočne len doma zaberajú priestor a preplnené skrine, či zásuvky nie sú práve synonymom zorganizovanej domácnosti. To isté platí aj o detskej izbe, v ktorej sa určite povaľujú pokazené hračky, či iné drobnosti, ktoré by v miestnosti byť nemali. Vytrieďte s deťmi hračky, ktoré už doslúžili a tie, s ktorými sa deti už nehrajú, venujte napríklad na charitu.

 

Úložné boxy sú nevyhnutnosťou

V domácnosti sa nájde množstvo predmetov, ktoré sa do šatníka, či vitríny nehodia. Skvelým riešením, ako týmto veciam nájsť miesto sú úložné boxy. Organizovaná domácnosť, znamená, mať všetko na svojom mieste.  Úložné boxy si nájdu svoje uplatnenie aj pri hračkách, keďže do nich za chvíľu odložíte všetky hračky a deti ich tak budú mať na jednom mieste. Úložné boxy v súčasnosti už nie sú len plastové krabice s vekom. Nájdete ich v rôznych farebných prevedeniach a tiež vyrobené z materiálov, ako je ratan, či textil.

Do detskej izby sa skvelo hodia boxy s rozprávkovými motívmi, či hravým nápaditým dizajnom. Úložné boxy môžete pre ešte väčšiu prehľadnosť označiť menovkami, aby ste hneď vedeli, v ktorom sa čo nachádza.

organizovaná domácnosť
Organizovaná domácnosť vďaka organizérom

Podobne ako úložné boxy, aj organizéry prispievajú k tomu, aby sme doma mali poriadok a veci svoje miesto. Začnite preto používať organizéry všade tam, kde sa to dá. Organizér využijete v pracovni, ale aj v kúpelni, či detskej izbe. Môžete ich umiestniť aj do zásuviek, či samotných skríň. Aj pri organizéroch nezabudnite na etikety, ktoré zabezpečia prehľadnosť vo veciach. Tie si môžete doma sama vyrobiť, alebo zakúpiť napríklad v papiernictve.

 

Poriadok v kuchyni

Aj kuchyňa si zaslúži byť uprataná a zorganizovaná. Ovocie umiestnite do drôtenej misy, alebo do stojana na ovocie. Pochutiny a cestoviny uzatvorte do plastových, či plechových dóz. Nemusíte sa tak báť, že sa do nich dostanú neželaní návštevníci a chránite ich tiež pred vlhkosťou. Koreniny, ktoré najčastejšie používate umiestnite do vkusného stojana, aby ste ich mali pri varení vždy po ruke.

Taktiež nožom, ktoré často používate pri varení vyčleňte samostatný stojan. Hrnce, či ďalšie objemné kuchynské potreby môžete do skriniek umiestniť vďaka šikovným výsuvným systémom a tak ich budete mať stále na svojom mieste. V kuchynských skrinkách nájdu uplatnenie tiež rôzne organizéry, ale aj háčiky. Pomocou dóz, či organizérov viete ľahko a efektne upratať aj špajzu.

organizovaná domácnosť
Šperky si zaslúžia mať svoje miesto

Povaľujú sa vám šperky, či bižutéria na nočnom stolíku, alebo v kúpeľni? Tak im nájdite svoje čestné miesto v šperkovnici. Ak šperkovnicu doma nemáte, poslúži aj už spomínaný organizér. Alebo svoje klenoty umiestnite na efektný stojan, či do toaletného stolíka. Rovnako je to aj s hrebeňmi, či potrebami do vlasov. Sponky a gumičky tak už nebudete strácať, ale budete ich mať vždy po ruke.

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť