Znamenie zverokruhu neoklameš – takáto si mama!

Autor: spokojná mama

Postavenie hviezd a planét a ich vplyv na charakter človeka v čase jeho narodenia sa skúma už stáročia. Asi každá z nás si už niekedy vyhľadala, aj keď možno len zo zvedavosti, aké sú typické charakterové vlastnosti pre jej znamenie zverokruhu. Pozrite si teda spolu s nami, aké ste matky, v čom ste výnimočné a naopak, aké sú vaše slabiny.

 

Vodnár

Ženy v znamení vodnára sú originálne, vynaliezavé a veľmi spontánne. Medzi ich ďalšie silné stránky patrí aj tolerancia a schopnosť rýchlo sa s každým spriateliť. Ich slabou stránkou je, že sa vedia niekedy rýchlo nahnevať a sú prchké. Matky – vodnárky žijú naplno, neboja sa skúšať nové veci a svoju nespútanosť prenášajú aj na deti. Život s nimi je plný zážitkov, nuda a monotónnosť s nimi nehrozí. Na druhej strane sa ich nespútanosť môže vo výchove prejaviť nedostatkom hraníc.

 

Ryby 

Ženy narodené v tomto znamení sú veľmi empatické a súcitné, no niekedy až moc precitlivené. Majú veľkú fantáziu a žijú takpovediac vo vlastnom svete a preto podporujú aj u svojich detí predstavivosť a kreativitu. Slabými stránkami je nestabilita a nedostatok hraníc, nerady si nechávajú rozkazovať, čo sa môže prirodzene preniesť aj do výchovy detí.

 

Baran 

Toto znamenie prekypuje sebadôverou, je veľmi cieľavedomé, nebojí sa riskovať a do všetkého sa púšťa strmhlav. Na druhej strane práve s tým súvisí aj jeho slabá stránka a to je netrpezlivosť, občas až prehnaná súťaživosť a impulzívnosť. Matky narodené v tomto znamení sú bojovníčky a k tomu vedú aj svoje deti – aby boli priebojné, nebáli sa čeliť výzvam a najmä k samostatnosti.

 

Býk

Asi najsilnejšími stránkami tohto znamenia je pracovitosť, spoľahlivosť, trpezlivosť a stabilita. Negatívne vlastnosti, ktoré u býka ale dominujú, je ich tvrdohlavosť a žiarlivosť. Ženy v tomto znamení stoja nohami pevne na zemi, ako matky vedia byť veľmi prísne a majú pevne stanovené pravidlá, deti vedú k dobrej výchove a rešpektu. Ide o materialisticky orientované znamenie a aj svojim deťom často vyjadrujú lásku formou darčekov. Ich materializmus je ale úzko spojený so zabezpečením deti do budúcnosti.

 

Blíženci

Toto znamenie oplýva skvelými komunikačnými schopnosťami, zmyslom pre humor a nuda s ním nikdy nehrozí. Ženy – blíženci sú na jednej strane veľmi všestranné, no na druhej strane s tým súvisí aj nekonzistentnosť, takže sa často stáva, že veľa vecí začnú, ale len málo z toho dotiahnú aj do konca. Ako matky svoju chuť do života, zvedavosť a spoločenskosť prenášajú aj na svoje deti. Veľa sa s nimi rozprávajú, no niekedy im zabudnú aj načúvať.

 

Rak 

Ženy narodené v znamení raka sú veľmi láskyplné, oddané a obetavé. Žena – rak je vraj stvorená byť matkou, snaží sa pre svoju rodinu vytvoriť milujúci domov, je plná skvelých nápadov a kreatívna. Niekedy to ale preháňajú s prílišnou opatrnosťou a starostlivosťou. Ich slabou stránkou je aj náladovosť a občas sa nechajú až príliš strhnúť emóciami.

 

Lev 

Ženy – “levice” sú silné osobnosti plné energie vyžarujúce prirodzenú autoritu. Sú milé a šarmantné a nemajú problém si získať ľudí. Ich silné sebavedomie však niekedy hraničí s egocentrizmom. Sú perfekcionistky a vysoké nároky kladú často aj na svoje deti. Radi sa totiž pýšia tým, čo ich ratolesti dokázali. Sú to matky – ochranárky, niekedy až tak, že dieťa stráca možnosť byť samostatné.

 

Panna

Panny sú úprimné, skromné, inteligentné a najmä praktické. Majú skvelé organizačné schopnosti, rady si všetko plánujú a musia mať vo všetkom poriadok – sú priam detailistky. Poriadok a pravidlá prevládajú aj vo výchove deti, niekedy sú voči ním prehnane kritické. Na druhej strane práve pri deťoch vedia občas poľaviť z tých nekonečných pravidiel a uvoľniť sa.

 

Váhy

Toto znamenie zverokruhu patrí medzi najspoločenskejšie. Váhy sú veľmi láskavé a zdvorilé, každý sa v ich prítomnosti cíti príjemne. Ako už ale napovedá toto znamenie, k ich slabým stránkam patrí nerozhodnosť – trvá im naozaj dlho, kým sa pre niečo rozhodnú. Matky v znamení váhy sú trpezlivé a rady trávia svoj čas s deťmi, bláznia sa s nimi, no zároveň nezabúdajú na svoje potreby. Vedia dokonale nájsť rovnováhu medzi časom, ktorý venujú deťom a časom, ktorý si doprajú iba samé pre seba.

 

Škorpión 

Najvýraznejšími črtami tohto znamenia sú výbušnosť a intuícia. Škorpióni vedia dobre čítať v druhých ľuďoch, takže vedia hneď vytušiť, čo chce ich dieťa vyviesť. Čítať v nich je ale ťažké, neradi sa totiž zdôverujú, pôsobia ako emocionálne nedostupní. Matky – “škorpiónky” sú silné a odolné ženy, ktoré potrebujú mať nad všetkým kontrolu, niekedy sú až príliš manipulatívne. Na druhej strane dokážu byť nepredvídateľné a vedia sa aj poriadne odviazať, čiže deti sa s nimi isto nenudia.

 

Strelec

Toto znamenie zverokruhu je veľmi nezávislé, spontánne a má rado slobodu. Strelec je vždy priamy a úprimny, no niekedy koná skôr, ako premýšľa. Jeho prehnaná úprimnosť je potom často druhými považovaná za netaktnosť až hrubosť. Matky v tomto znamení sú veľmi samostatné, neprosia o pomoc. Svojho slobodného ducha vkladajú aj do výchovy, preto deti s nimi zažívajú veľa zábavy a majú detstvo plné spontánnych zážitkov.

 

 Kozorožec

Kozorožci vynikajú svojou trpezlivosťou, disciplinovanosťou a vytrvalosťou, aj keď skôr v zmysle “pomaly ďalej zájdeš”. Ženy v tomto znamení ovláda planéta Saturn, takže v nich prevláda viac mužská energia. Ako matky sú teda skôr prísnejšie a vo výchove majú jasne nastavené hranice. V prejavení emócii a pocitov sú rezervovanejšie, čo však neznamená, že nemajú s deťmi blízky vzťah, len nie sú zrovna moc na objatia.

Znamenie zverokruhu nás určite ovplyvňuje, no v konečnom dôsledku je iba na nás, akou osobnosťou/ matkou sa staneme a ktoré naše typické charakterové vlastnosti v nás budú prevládať. V každom je predsa niečo dobré aj zlé a náš charakter ovplyvňujú najmä životné skúsenosti. A preto je každá z nás v niečom výnimočná a jedinečná 🙂

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť