PREDLŽOVANIE VLASOV – VŠETKO, ČO BY STE MALI VEDIEŤ

Autor: spokojná mama

Krásne, zdravé a husté vlasy sú snom každej jednej ženy. Nie nadarmo sa preto hovorí, že vlasy sú korunou krásy. No čo robiť, ak sme do vienka dostali tenké, lámavé kadere, ktoré nechcú rásť? Riešením môže byť predlžovanie vlasov. Aké majú nadpojené vlasy benefity a riziká, o koľko oberú váš rodinný rozpočet a aká technika spájania je najšetrnejšia si prečítate v nasledujúcich riadkoch.

Predlžovanie vlasov nie je novinka

Nadpájanie alebo predlžovanie vlasov v podmienkach našej krajiny funguje už niekoľko rokov. Nie je teda problém v každom lepšom salóne naprieč Slovenskom nájsť túto službu. Rozdiely sú však v cenách, technike predlžovania vlasov a samozrejme pôvode vlasov. Dobrou správou však ostáva, že predlžovanie vlasov je vhodné na takmer všetky typy ženských vlasov.Predlžovanie vlasov nie je novinka

Pozor by si ale mali dať tie z nás, ktoré sa spamätávajú z agresívnej liečby. Menšou komplikáciou vedia byť aj kožné problémy v podobe lupín či psoriázy.

Dĺžka aj spôsob nadpájania je dôležitý

Predlžovanie vlasov alebo ich zahusťovanie totiž  potrebuje pevný základ. Takže ak máte strih na ježka musíte počkať, kým vaše vlasy dorastú do dĺžky 7 až 10 centimetrov. Inak celá aplikácia nemá zmysel. No a potom je tu ešte nekonečná plejáda techník, ktorými sa vlasy predlžujú. Asi k najstarším patrí keratín. Ten postupom času vystriedali mikroringy či modernejšie eurolocky. Svoje miesto si v otázke predlžovania vlasov našli aj tapes, teda pásky i hačkovanie. Všetky techniky pritom majú svoje plusy i mínusy, no zásadne by malo byť, aby vlasy správny spôsobom aplikoval odborník.

Živé či umelé vlasy?

Kadernícke salóny pracujú s rôznymi dodávateľmi vlasov, čo sa vie pretaviť príjemným aj menej príjemným spôsobom do výsledného efektu. V prípade, že sa rozhodnete investovať do predlžovania vlasov, určite si vyberte salón, ktorý klientkam aplikuje živé vlasy. Neriskujte ani pri objednávkach z lacných čínskych e-shopov. Najkvalitnejšie sú totiž európske panenské vlasy a ruské živé vlasy, ktoré môžete farbiť, žehliť, kulmovať a do sýtosti upravovať ako vaše vlastné vlasy. Pozor si však dávajte, aby vaše kadere neniesli nálepku európsky typ vlasov. Ich pôvod je totiž v Ázii a chemicky sa upravujú tak, aby sa čo najviac podobali európskym vlasom. Najhoršie a najmenej kvalitné sú ázijské a čínske vlasy, ktoré sú veľakrát premiešané s umelými alebo vlasovým odpadom.

Predlžovanie vlasov a starostlivosť

Kvalitné živé vlasy by mali mať tiež označenie REMY. To znamená, že nadpájané vlasy sú uložené v smere prirodzených vlasov. Výbornou správou ale je, že kvalitné predĺžené vlasy si nevyžadujú žiadnu extra starostlivosť navyše.Predlžovanie vlasov a starostlivosť Odborníci len neodporúčajú ich umývanie v predklone, no na čistenie môžete používať klasickú kozmetiku tak ako doteraz. Aby ste však povzbudili prirodzený rast vašich vlasov nezabúdajte na pravidelné dávky zinku, selénu a kyseliny listovej.

Predlžovanie vlasov a cena

Na záver ešte pripojíme pár informácii o cene. Predlžovanie vlasov nie je lacná záležitosť. Za prvotnú sadu kvalitných vlasov zaplatíte v závislosti od počtu prameňov od 200 eur vyššie. Samozrejme poplatok si vypýta aj kaderníčka za ich nadpojenie, ošetrenie a celkový styling. V závislosti od techniky spájania a rýchlosti rastu vašich vlasov sa odvíja aj frekvencia prepájania. Štandardne sa toto obdobie pohybuje medzi dvoma až troma mesiacmi. Pričom cena za jeden prepojený prameň sa potom pohybuje od 10 eur vyššie.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť