Dinono dinopark Bojnice – oplatí sa prísť?

Autor: spokojná mama

K bojnickým atrakciám a turistickým lákadlám tohto kúpeľného mesta pribudol už aj Dinopark Dinono Bojnice. V prírodnom areáli bojnického lesa si návštevníci aktuálne môžu pozrieť až 120 dinosaurov v životnej veľkosti. Zatiaľ je však park otvorený len „neoficiálne“. Čo to pre návštevníkov znamená a či sa oplatí prísť sa dozviete v tomto článku.

 

Otvára sa na viackrát

Dinopark Bojnice prvýkrát otvoril svoje brány už 1.7. 2022. Návštevníci si vtedy mohli v provizórnych podmienkach neupraveného terénu pozrieť 55 dinosaurov. Dôvodom bolo meškanie prepravy druhej várky dinosaurov a rozhodnutie majiteľa otvoriť park v stave, v akom bol.

Len nedávno, 1.4. 2023 otvoril park svoje brány opätovne a to už s kompletnou zostavou dinosaurov. Samotné vedenie Dinoparku Dinono však uvádza, že sa jedná zatiaľ o „neoficiálne otvorenie“. V praxi to znamená, že sú všetky atrakcie na svojom mieste, ale areál ešte nie je v stopercentnom stave. Ak sa chystáte prísť, budete musieť privrieť očko pri trčajúcich kábloch, nerovnom teréne, zavretých bufetoch, či odstavenom stavebnom vozidle.  Oficiálne otvorenie s programom je naplánované na 27.5.2023. V rámci programu oficiálneho otvorenia sa môžete tešiť aj na koncert Mira Jaroša.

dinopark Bojnice

Dinopark Bojnice – oplatí sa prísť?

120 dinosaurov v životných veľkostiach na obrovskej rozlohe v prirodzenom prírodnom prostredí, určite zaujme malých i veľkých návštevníkov. Niektoré dinosaury sú animatronické – vydávajú autentické zvuky a napodobňujú realistické svalové pohyby končatín (mávanie krídlami, alebo pohyby hlavou). Areál je rozľahlý a prechádzkou tu viete stráviť 1-2 hodiny. Na niekoľko dinosaurov si môžu deti aj vyliezť, iné sú určené na fotografovanie.

Súčasťou parku je aj Malá vyhliadka Bojnice. Jedná sa o miesto s nádherným výhľadom na mestá Prievidza a Bojnice. Pomenovanie Malá vyhliadka dostala preto, aby si ju nikto nepomýlil s „jej veľkou sestrou“. Len päť minút chôdze od parku sa totiž nachádza Čajka v oblakoch – vyhliadková železná konštrukcia, siahajúca až do výšky 30 metrov nad terénom.

Môže vás odradiť…

Nenáročným detským divákom sa Dinono – dinopark Bojnice rozhodne páčiť bude. Náročnejšie pohľady rodičov môžu vyrušovať už spomínané znaky stále prebiehajúcich prác – káble trčiace z dinosaurov, neuhladený povrch okolo atrakcií, nezahladené betónové platne , či blatové chodníky. Schodíky, ktoré prislúchajú k dinosaurom na ktoré sa dá vyliezť sú nestabilné a kyvotajúce sa.  Bufety a občerstvenie, ktoré bude súčasťou parku ešte taktiež nie je v prevádzke. Aj v aktuálnom režime „neoficiálneho otvorenia“ sa už platia bežné ceny vstupného.

dinopark Bojnice

dinopark Bojnice

Dinono – Dinopark Bojnice VSTUPNÉ

Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Od 4 rokov sa už platí jednotné vstupné 8€. Študentské, ZŤP, ani dôchodcovské zľavy sa tu neuplatňujú.

 

Otváracia doba 

Apríl 11:00 – 16:00 (víkendy a sviatky)
Máj – Október 10:00 -17:00 (víkendy a sviatky)
Júl- August 10:00 -18:00

 

Oplatí sa vedieť…

  • Parkovné sa platí v sume 3€/hodinu. Majte na pamäti, že sa jedná o každú začatú hodinu. Ak teda napríklad prídete k autu po 2 hodinách a 3 minútach, zaplatíte za parkovanie 9€.  Pri strate parkovacieho lístka vám bude účtovaný poplatok 12€, čo je cena celodenného parkovacieho lístka.

 

  • Dinopark sa počas doby „neoficiálneho otvorenia“ (až do 26.5. 2023) rozhoduje o otvorení svojich brán denne aj podľa počasia. Ak sa teda chystáte pricestovať zo vzdialeného mesta len kvôli tejto atrakcií, overte si, či je skutočne otvorené. Zavolať si môžete na číslo, ktoré na svojej facebookovej stránke uvádza ako kontakt samotný park: 0951 130 178.

 

  • K parku sa môžete dostať aj milým, červeným vláčikom – kúpeľným expresom. Ten by mal premávať za priaznivého počasia už od apríla, počas víkendov a sviatkov. Cena za jednu jazdu vláčikom je 9€ pre dospelého a 6€ pre dieťa od 4-15 rokov. Nástupište vláčika je parkovisko pri kúpalisku Čajka. Toto parkovanie si však tiež budete musieť zaplatiť.

 

  • Do areálu parku vás pustia napríklad aj desať minút pred zatváracou dobou, pričom odísť môžete cez turniket aj po dobe uvedenej ako koniec otváracích hodín. Všetky zvuky a pohyby atrakcií sa však vypínajú v čase uvedenom ako koniec otváracej doby.

 

Výlet na celý deň

Ak vás návšteva parku Dinono láka a chystáte sa ho navštíviť, nevynechajte návštevu blízkeho areálu Čajky v oblakoch. Šmolko dedinka a detské ihrisko, ktoré sa nachádzajú priamo pod železnou konštrukciou vyhliadkovej veže vás očaria a deti zabavia na dlhé hodiny. Celý tento priestor plný maličkých domčekov, šmýkačiek, preliezačiek i trampolín je dostupný zdarma a to počas celého roka. Platí sa len návšteva samotnej vyhliadkovej veže a ďalších aktuálne pripravovaných atrakcií. Budú nimi napríklad lanová dráha a 3D bludisko. Verejnosti budú prístupné od 1.5. 2023.

Ak sa chystáte na výlet do Bojníc, rozhodne si dajte do hľadáčika aj návštevu bojnického zámku, najstaršej zoologickej záhrady na Slovensku, či prechádzku romantickým prostredím kúpeľov.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť