Dinono dinopark Bojnice – oplatí sa prísť?

Autor: spokojná mama

K bojnickým atrakciám a turistickým lákadlám tohto kúpeľného mesta pribudol už aj Dinopark Dinono Bojnice. V prírodnom areáli bojnického lesa si návštevníci aktuálne môžu pozrieť až 120 dinosaurov v životnej veľkosti.

 

Otváral sa na viackrát

Dinopark Bojnice prvýkrát otvoril svoje brány už 1.7. 2022. Návštevníci si vtedy mohli v provizórnych podmienkach neupraveného terénu pozrieť len 55 dinosaurov. Dôvodom bolo meškanie prepravy druhej várky dinosaurov a rozhodnutie majiteľa otvoriť park v stave, v akom bol.

1.4. 2023 otvoril park svoje brány opätovne a to už s kompletnou zostavou dinosaurov. Samotné vedenie Dinoparku Dinono však uvádza, že sa jednalo zatiaľ o „neoficiálne otvorenie“. V praxi to znamená, že boli všetky atrakcie na svojom mieste, ale areál ešte nebol v stopercentnom stave.  Museli ste teda privrieť očko pri trčajúcich kábloch, nerovnom teréne, zavretých bufetoch, či odstavenom stavebnom vozidle.  Oficiálne otvorenie s programom bolo  27.5.2023.

dinopark Bojnice

dinopark Bojnice

Dinopark Bojnice – oplatí sa prísť?

120 dinosaurov v životných veľkostiach na obrovskej rozlohe v prirodzenom prírodnom prostredí určite zaujme malých i veľkých návštevníkov. Niektoré dinosaury sú animatronické – vydávajú autentické zvuky a napodobňujú realistické svalové pohyby končatín (mávanie krídlami, alebo pohyby hlavou). Areál je rozľahlý a prechádzkou tu viete stráviť 1-2 hodiny. Na niekoľko dinosaurov si môžu deti aj vyliezť, iné sú určené na fotografovanie.

dinopark Bojnice

Súčasťou parku je aj Malá vyhliadka Bojnice. Jedná sa o miesto s nádherným výhľadom na mestá Prievidza a Bojnice. Pomenovanie Malá vyhliadka dostala preto, aby si ju nikto nepomýlil s „jej veľkou sestrou“. Len päť minút chôdze od parku sa totiž nachádza Čajka v oblakoch – vyhliadková železná konštrukcia, siahajúca až do výšky 30 metrov nad terénom.

Čajka v oblakoch

Môže vás odradiť…

Nenáročným detským divákom sa Dinono – dinopark Bojnice rozhodne páčiť bude. Náročnejšie pohľady rodičov môžu vyrušovať znaky stále prebiehajúcich prác – káble trčiace z dinosaurov, neuhladený povrch okolo atrakcií, nezahladené betónové platne , či blatové chodníky. Schodíky, ktoré prislúchajú k dinosaurom na ktoré sa dá vyliezť sú nestabilné a kyvotajúce sa. Terén navyše nie je veľmi prispôsobený na návštevu s kočiarom. Ďalšou zlou správou je, že sa v areáli nenachádza žiadna toaleta. Tzv. „toy toy“ búdky nájdete len pred vstupom do areálu.

dinopark Bojnice

dinopark Bojnice

 

Dinono – Dinopark Bojnice VSTUPNÉ

Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Od 4 rokov sa už platí jednotné vstupné 10€. Študentské, ZŤP, ani dôchodcovské zľavy sa tu neuplatňujú.

 

Otváracia doba 

Apríl 11:00 – 16:00 (víkendy a sviatky)
Máj – Október 10:00 -17:00 (víkendy a sviatky)
Júl- August 10:00 -18:00

 

Oplatí sa vedieť…

  • Parkovné sa platí v sume 3€/hodinu. Majte na pamäti, že sa jedná o každú začatú hodinu. Ak teda napríklad prídete k autu po 2 hodinách a 3 minútach, zaplatíte za parkovanie 9€.  Pri strate parkovacieho lístka vám bude účtovaný poplatok 12€, čo je cena celodenného parkovacieho lístka.

 

  • K parku sa môžete dostať aj milým, červeným vláčikom – kúpeľným expresom. Ten by mal premávať za priaznivého počasia už od apríla, počas víkendov a sviatkov. Cena za jednu jazdu vláčikom je 9€ pre dospelého a 6€ pre dieťa od 4-15 rokov. Nástupište vláčika je parkovisko pri kúpalisku Čajka. Toto parkovanie si však tiež budete musieť zaplatiť.

 

  • Do areálu parku vás pustia napríklad aj desať minút pred zatváracou dobou, pričom odísť môžete cez turniket aj po dobe uvedenej ako koniec otváracích hodín. Všetky zvuky a pohyby atrakcií sa však vypínajú v čase uvedenom ako koniec otváracej doby.

 

Výlet na celý deň

Ak vás návšteva parku Dinono láka a chystáte sa ho navštíviť, nevynechajte návštevu blízkeho areálu Čajky v oblakoch. Šmolko dedinka a detské ihrisko, ktoré sa nachádzajú priamo pod železnou konštrukciou vyhliadkovej veže vás očaria a deti zabavia na dlhé hodiny. Celý tento priestor plný maličkých domčekov, šmýkačiek, preliezačiek i trampolín je dostupný zdarma a to počas celého roka. Platí sa len návšteva samotnej vyhliadkovej veže a ďalších atrakcií, akými sú napríklad lanová dráha a 3D bludisko.

Ak sa chystáte na výlet do Bojníc, rozhodne si dajte do hľadáčika aj návštevu bojnického zámku, najstaršej zoologickej záhrady na Slovensku, či prechádzku romantickým prostredím kúpeľov.

1 komentár

Rudo 19. júna 2023 - 10:32

Krásne cestovanie v čase naspäť,škoda nedotiahnutych detailov ako si informačné tabule,značenie entry a exit a hlavne pútač so smerovkou na odbočenie z hlavnej cesty Ináč super

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť