Kam s deťmi v Prievidzi a okolí?

Autor: spokojná mama

Možností kam s deťmi v Prievidzi, či Bojniciach je mnoho. Tak nech sa páči, tu sú naše tipy pre akčné mamičky a ich neposedné detičky.

Kam s deťmi na výlet v Prievidzi a blízkom okolí?

 

Prievidzský lesopark

Preliezky v krásnom prírodnom prostredí, pizzeria (len počas sezóny) ale aj niekoľko ohnísk, kde si môžete s rodinkou opekať. Ak už majú deti hier na ihrisku dosť, môžete sa prejsť na neďalekú rozhľadňu a užiť si krásny výhľad na okolie. Pre neposedné deti je tu možnosť požičať si detské motokáry, pre dospelých šlapacie Chopre (opäť len počas sezóny). Prostredie prievidzského lesoparku je pekné, no zároveň dosť chátra.

Čo na to peňaženka: Za využitie ohniska sa platí 5€, za altánok sa platí taktiež 5€ a ak sa ti nechce zbierať drevo, poskytnú ti ho taktiež za poplatok 5€. Spolu ťa teda toto opekanie bude stáť 15€.  Káry sa prenajímajú za 2€ na 15 minút.

 

Vyhliadkova veža Bojnice

Oceľová konštrukcia, drevená lávka, nádherný výhľad. Vyhliadkovú vežu zvládnu aj menšie detičky a vstup je možný aj s kočíkom. Vyhliadková veža Bojnice je otvorená celoročne (počas priaznivého počasia). Veža je ešte atraktívnejšia, odkedy v jej bezprostrednej blízkosti vyrástla kúzelná Šmolko dedinka.

Čo na to peňaženka: Dospelí platí 10€/os. Dieťa 4-15r – 7,50€.

Šmolko dedinka Bojnice

Šmolko dedinka a detské ihrisko, ktoré sa nachádzajú priamo pod železnou konštrukciou vyhliadkovej veže vás očaria a deti zabavia na dlhé hodiny. Celý tento priestor v prírode je plný maličkých šmolko domčekov, šmýkačiek, preliezačiek i trampolín. Dostupný je počas celého roka.

Čo na to peňaženka: Šmolko dedinka a priľahlé ihrisko je dostupné zadarmo. Platí sa len návšteva samotnej vyhliadkovej veže a ďalších atrakcií, akými sú napríklad lanová dráha a 3D bludisko.

Dinono park Bojnice

120 dinosaurov v životných veľkostiach na obrovskej rozlohe v prirodzenom prírodnom prostredí, určite zaujme malých i veľkých návštevníkov. Niektoré dinosaury sú animatronické – vydávajú autentické zvuky a napodobňujú realistické svalové pohyby končatín (mávanie krídlami, alebo pohyby hlavou). Areál je rozľahlý a prechádzkou tu viete stráviť 1-2 hodiny. Na niekoľko dinosaurov si môžu deti aj vyliezť, iné sú určené na fotografovanie. Tomu, či sa do Dinono parku oplatí prísť sme sa venovali aj v samostatnom článku.

Čo na to peňaženka: Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Od 4 rokov sa už platí jednotné vstupné 10€. Študentské, ZŤP, ani dôchodcovské zľavy sa tu neuplatňujú.

kam s deťmi

Okrasné rybníky Remata

Reštaurácia, veľké ihrisko, rybníky či detská mini Zoo. Zo zvieratiek sa môžete tešiť na ovečky, prasiatka, kačice, husy, bažanta a dokonca aj emu hnedého. V reštaurácií očakávajte hlavne ryby, no pochutnať si môžete aj na hranolkách so syrom, či tvarohových guľkách.

Čo na to peňaženka: Vstup do areálu sa neplatí. Zaplatíte si za jedlo v reštaurácií, keďže nosenie vlastného občerstvenia do areálu je zakázané. Vstup do mini Zoo je od roku 2022 spoplatnený a to sumou 2€/osobu.

 

Minigolf Prievidza

V Prievidzi sa minigolfové ihrisko nachádza už niekoľko desaťročí. Aktuálne, na jar 2024 je areál minigolfu prístupný zadarmo, avšak je neudržiavaný a nikto sa oň nestará.  Staršie deti však môžete ohúriť bowlingom, biliardom či šípkami, ktoré sú otvorené v priestoroch pohostinstva v areáli minigolfu celoročne.

Čo na to peňaženka: Za využitie minigolfu aktuálne neplatíte.

 

Hornonitriansky bansky skanzen – baňa Cígeľ

Ak máte už väčšie deti, ktoré prahnú po informáciách banský skanzen môže byť pre vás fajn nápad. Pre deti bude veľkým dobrodružstvom vyskúšať si cestu do podzemia a zažiť cestu banským vláčikom. Vstup je možný len pre deti staršie ako 6 rokov a môže trvať aj 2 hodiny takže pri rozhodovaní berte do úvahy stupeň neposednosti dieťaťa. 🙂

Prehliadku je dobré si deň dopredu dohodnúť.

Čo na to peňaženka: Za seba zaplatíte 12,00€ a za dieťa 7€. Cena zahŕňa sprievodcu, dopravu vláčikom a nutný výstroj, ktorú ti požičajú.

 

Zoo Bojnice

Najstaršia a najnavštevovanejšia zoologická záhrada na Slovensku je práve Národná zoologická záhrada Bojnice. Od apríla až do septembra má svoje brány pre návštevníkov otvorené denne od 9:00 do 19:00. Tešiť sa môžete napríklad na novovystavaný pavilón slonov, pandy červené, orangutanov, levov a večne sa blázniacich medveďov hnedých.

 Čo na to peňaženka: Vstupné v zoo sa opäť zvyšovalo. Tento rok si dospelý zaplatí 10€ a dieťa od 4 rokov 5€.

Gumi Land

Množstvo nafukovacích skákacích atrakcií pre deti na jednom mieste. Gumi Land otvára po zime svoje brány opäť v apríli 2024. Skákacie atrakcie sú zastrešené a nachádzajú sa na adrese: Rybníčky 4 Bojnice. Hneď vedľa nájdete často navštevované Ihrisko pod farou spojené s reštauráciou a preliezkami.

 Čo na to peňaženka: Cenník Gumilandu pre rok 2024 ešte nie je zverejnený.

 

Monty ranč

Monty ranč sa nachádza v obci Vyšehradné (časť Nitrianske Pravno) a ponúka prenájom koníkov pre skúsených jazdcov ale aj začiatočníkov. Pravidelne organizuje aj letné tábory pre deti.

Čo na to peňaženka: Jazda pre začiatočníkov stojí v jazdiarni 20,00€/ hodinu a vychádzka do prírody na koni taktiež 1 hod. 20,00 €.

 

Osada Dallas

Opäť koníky. Ranč sa nachádza nad obcou Kľačno a okrem vozenia na koníkoch majú deti možnosť vidieť pasúce sa kravičky a dvoch milých psíkov, strážcov ranča.

Až do osady sa dostanete autom aj keď prístup miestami dosť strmím kopcom sa môže zdať trošku náročnejší, skutočne to stojí za božské pohľady na krásnu prírodu osady Dallas. Ak si chcete s rodinkou oddýchnuť a užiť túto prírodnú idylku aj na viac dní tak určite odporúčame aj drevenicu Medvedicu – chatu na prenájom v osade Dallas.

Čo na to peňaženka: Za jadzu na koníku si v osade Dallas zaplatíte 10€/hodinu. Ak chce dieťatko jazdiť kratšie, môže si dať aj koliečka v jazdiarni za 1€/koliečko.

 

*Ceny vychádzajú z dostupných cenníkov jednotlivých prevádzok.

Ak máte originálny tip kam s deťmi v Prievidzi, Bojniciach a blízkom okolí, budeme vďační ak sa oň s nami podelíte v komentári.

1 komentár

Juraj 7. apríla 2019 - 20:11

Super tipy! Dnes sme absolvovali aj s rodinkou vylet na vyhliadkovu vezu v Bojniciach a mozeme len odporucit. 🙂

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť