Odplienkovanie či nástup do škôlky? Mnohé výzvy deťom uľahčíte s knižkou Zázračný domček

Autor: spokojná mama

Vodopád slov. Aj vám sa to už stalo? V bežnom živote potrebujeme s deťmi pomerne často prekonávať nové výzvy. Odplienkovanie, nástup do škôlky či prechod do svojej izby. Vtedy začneme vysvetľovať. Rozprávame a rozprávame a rozprávame. Poúčame, vysvetľujeme a obvykle skončíme pri porovnávaní dieťaťa s jeho starším či „šikovnejším“ súrodencom alebo kamarátom. Čo tak to skúsiť trochu inak?

 

Podpora a hravá motivácia pre deti ukrytá v Zázračnom domčeku

Viete, čo si dieťa z nášho pätnásťminútového monológu odnesie? Po pravde často naozaj len veľmi málo, pretože pravdepodobne už po prvých dvoch minútach stratí pozornosť. Čo tak skúsiť taktiku menej je viac a jednoducho použiť menej slov, ktoré však zachytia to podstatné. Bez poučovania a vytvárania tlaku. Naopak s ľahkosťou, láskavosťou a dávkou tak potrebnej podpory. Presne tak to vo svojej knihe Zázračný domček urobila autorka Mária Baláž. V zázračnej knižke, venovanej deťom od dvoch do štyroch rokov sa venuje dvanástim výzvam, s ktorými sa v tomto období deti najbežnejšie stretávajú.

Umývanie zúbkov, ranné vstávanie, prechod do vlastnej izby či príchod nového súrodenca. Takmer každá výzva bude pre vás a vaše dieťa v určitom období aktuálna. Stačí si vybrať básničku s témou, ktorá u vás práve najviac rezonuje a čítať. Básničku by ste mali samozrejme v ideálnom prípade deťom čítať opakovane, čím podporíte význam slov, vrývanie do pamäti dieťaťa a transformáciu k pozitívnejšiemu postoju v danej oblasti. Básne dokonale dopĺňajú ilustrácie Lucy Santay Hudecovej a.k.a Bumpkinova, ktoré sú umeleckým dielom z ktorého nebudete vedieť spolu s deťmi spustiť oči. Vzhľadom k tomu, že je kniha určená najmenším čitateľom určite oceníte aj premyslené detaily, akými sú oblé rohy knihy a žiarivé farby ilustrácií s vyšším kontrastom.

 

Kúpou knihy aktuálne pomôžete dvakrát

Kniha plná bezpečia, ktorá deťom pomôže zvládnuť emočne náročné situácie je už napísaná, chýba jej však ešte posledný malý krôčik, aby mohla prísť ku vám domov. Váš Zázračný domček je kompletne pripravený do tlače, no čaká na vašu podporu. Kniha je aktuálne súčasťou knižného Crowdfundingu na platforme Čo dokáže mama. Jednoducho povedané, knižku si teraz môžete predobjednať a namiesto bleskových troch dodacích dní si na ňu počkáte o kúsok dlhšie. Aj vďaka vášmu „príspevku“ však bude môcť dať autorka knihy do tlače a začiatkom novembra odoslať vám a všetkým ostatným podporovateľom tejto kampane.

Pomôcť Zázračnému domčeku dostať sa ku všetkým detským srdiečkam môžete TU.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť