Slabé a padajúce vlasy? Nevyhadzujte peniaze, skutočné riešenie vás nebude stáť nič!

Autor: spokojná mama

Na internete či v časopisoch nájdete približne milión „zaručených“ tipov ako na oslabené a padajúce vlasy.  Úprimne, väčšina z nich je len dobre cieleným marketingom, ktorý vás má naviesť na konkrétny produkt.

 

Čo skutočne pomôže na padajúce vlasy?

Nič. Teda, nič z obchodov čo vám sľubuje zázraky na počkanie vám z dlhodobého hľadiska rozhodne nepomôže. Vaše vlasy a pokožka hlavy sú v skutočnosti s najväčšou pravdepodobnosťou preťažené množstvom chemických látok, ktoré obsahujú šampóny, kondicionéry, laky, gély a rôzne olejčeky.

 

Moja skúsenosť

Dostala som sa do štádia, kedy moje vlasy boli všade, len nie na mojej hlave. V kúpeľni, umývadle, na dlážke, v drobných rúčkach mojej dcérky, ktorá sa práve naučila liezť po štyroch.

Na padajúce vlasy som vyskúšala všetko od šampónov až po séra. Môj stav to však postupne iba zhoršovalo a ja som si uvedomila, že hoci chcem mojej hrive pomôcť, paradoxne robím pravý opak. Už dávno som počula o bezšampónovej metóde, odrádzala ma však predstava mastných vlasov. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že šampón sa dá rýchlo a ľahko nahradiť oveľa jemnejšími alternatívami, ktoré vlásky rovnako pekne umyjú, zároveň však skutočne vyživia a nezaťažia pritom vlasy ani peňaženku.

 

 

Krásne, lesklé a nepadajúce

Momentálne používam 3 rôzne varianty „šampónu“, ktoré striedam podľa toho, či mám čas alebo sa ponáhľam.
Ak chcem mať umytie vláskov naozaj rýchlo za sebou, použijem sódu bikarbónu. Asi dve kávové lyžičky zmiešam s troškou vody a vmasírujem do mokrých vlasov ako šampón. Pripravená zmes nepení ako šampón a treba si na tento nový druh umývania samozrejme zvyknúť.

 

padajúce vlasy

 

Ak mám na umytie čas, použijem múku alebo vaječné žĺtka. Ražnú múku (pozor ražnú) zmiešam s troškou vody a vmasírujem do vlasov a pokožky hlavy. Vlasy treba umývať o čosi dlhšie a dôkladnejšie ako pri bežnom šampóne aby nám čiastočky z múky vo vláskoch neostali.

Vajíčkový „šampón“ je pre vlasy mimoriadne výživný. Dve žĺtka zmiešam s troškou vody a postupujem rovnako ako pri sóde bikarbóne či múke. Pri vajíčkach a múke použijem na záver  aj oplach zo studenej vody a jablčného octu. Do pol litra vody nalejem asi pól deci octu.  Na záver opláchnem studenou vodou. Vlasy budú žiarivé a zápachu sa obávať nemusíte.

 

Výsledok a vedľajšie účinky

Šampón som nepoužila už takmer štyri mesiace a musím povedať, že nikdy v živote som nemala tak pekné vlasy. Padajúce vlasy sú minulosťou (samozrejme nie úplne, pretože aj padanie je v určitej miere nutné a neovplyvniteľné). Vedľajšie účinky o ktorých som ani netušila sú rast nových vlasov. Kúty bez vlasov, ktoré sa mi už začali z vypadávania tvoriť, teraz husto zarastajú novými vlasmi.  Ďalším vedľajším účinkom tejto oddychovo – vyživujúcej kúry, je rýchlejší rast vláskov.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť