Obedy zadarmo sa rušia, rodičia dostanú iný benefit

Autor: spokojná mama

Výmysel predchádzajúcej vlády v podobe obedov zadarmo sa nestretol s pochopením ani u väčšiny rodičov. Zadarmo, vlastne nebolo až tak zadarmo a čiastky uhrádzané za stravovanie našich detí sa v rôznych mestách a obciach veľmi líšili. Pre školy a školské jedálne znamenali obedy zadarmo množstvo komplikácií spojených s administratívou a samotný rodičia mali v pravidlách odhlasovania a platieb ešte dlho úplný chaos.

 

Nová vláda, nové benefity

Nový minister hospodárstva Richard Sulík už v minulosti kritizoval populistické a neefektívne opatrenia minulej vlády, akými podľa neho obedy zadarmo rozhodne boli.

“ Už pred voľbami sme hovorili, že tento systém je zlý, deti si často ten obed nevyzdvihnú a chceme to vylepšiť.“ uviedol predseda stany SaS

 

 

Spomínané obedy zadarmo sa nahradia dvojnásobným daňovým bonusom na deti do 15 rokov. Rodič tak dostane na jedno dieťa o 273€  ročne viac. Sám sa pritom môže rozhodnúť na čo peniaze minie a nikto ho „nenúti“ prihlasovať dieťa na obed len preto aby mohol využiť nejaký benefit.

Obedy zadarmo sa však nerušia úplne. Pre deti zo sociálne slabých rodín a pre deti, ktorých rodičia sú nezamestnaní, budú stáť obedy jeden cent. Nezamestnaných sa však netýka spomínané zvyšovanie daňového bonusu, keďže ten dostávajú iba pracujúci rodičia.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť