Si mama? Týchto jedenásť vecí ti zaručene dokáže zdvihnúť tlak

Autor: spokojná mama

Každá mama vie, že materstvo je ako prechádzka ružovou záhradou… počas víchrice. Raz si plná radosti a šťastia a materstvo si úžívaš plnými dúškami, o pár hodín na to, už môže byť všetko inak a tebe šiahajú z očí diabolské plamene. Čo teda dokáže mame naozaj zdvihnúť tlak? Je to týchto jedenásť vecí. (Berte prosím článok tak, ako je písaný – s nadhľadom a humorom.)

1. Nájdem večer v práčke opraté prádlo z rána (prať, či neprať znova, to je otázka).

2. Chodím v lete s neoholenými nohami, lebo fakt nemám kedy (nie, fakt nemám).

3. Zabudnem, že som si spravila kávu a nájdem ju studenú (kiežby je aspoň z toho dňa).

4. Navarím deťom presne to, čo chceli a ony to nechcú jesť (lebo minule to vraj vyzeralo trochu inak).

5. Dostávam nevyžiadané rady o výchove od svokry (veď žijem s jej synom, tak vidím, že to tam tiež nevyšlo na 100%).

6. Mám raz za tri mesiace kaderníčku a zrazu nemá kto byť s deťmi (mesiac dopredu to bolo dohodnuté, deň predtým pripomenuté, no aj tak sa ten muž dokáže tváriť ako mimozemšťan, že jemu sa to zrovna fakt nehodí).

7. Niečo deťom vyslovene zakážem a manžel/babka/dedko im to vzápätí dovolia (s výrazom, že veď nebuď na nich taká prísna).

8. Sa celý rok teším na letnú dovolenku pri mori a dva dni predtým začnú deti kašlať.

9. Udržujem doma čisto, no zrovna keď mám totálny bordel sa dovalí neohlásená návšteva (obvykle svokra, ktorá starostlivo obzerá každý kút bytu).

10. Dieťa, ktoré polhodinu v zime obliekam do pančúch a overalu povie, že chce kakať (áno, pýtala som sa a pred pár minútami fakt treba nebolo).

11. Vždy, keď si chcem na päť minút v kľude sadnúť, niekto okamžite a nevyhnutne potrebuje moju pomoc (rozumej hľadať tri roky stratené lego alebo pomôcť s vyrábaním dračej hlavy z plastelíny).

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť