5 vecí, za ktoré sa ženy hanbia a muži si ich ani nevšimnú

Autor: spokojná mama

Ženy sú neuveriteľne kritické stvorenia, pričom najviac kritické dokážu byť samy k sebe. Svoje vlastné nedostatky  obvykle vidia celkom dramaticky, pričom okolie, obzvlášť muži, si ich v skutočnosti ani len nevšimnú. Tlak doby, ktorá je ovplyvnená falošnou ilúziou dokonalosti na sociálnych sieťach, ženským pocitom na sebavedomí tiež veľmi nepridáva. Pritom je to práve zdravé sebavedomie, čo je na ženách najpríťažlivejšie. Čo teda najčastejšie ženy riešia prehnane a celkom zbytočne?

 

1. Celulitída

Celulitída je asi najčastejšie riešený ženský problém, ktorý nikto iný okrem ženy samotnej nevidí. V tomto sme naozaj prehnane kritické. My vidíme nepeknú, pomarančovú kožu, no ostatní ľudia a predovšetkým muži vidia naozaj len úplne normálnu pokožku. Popravde, stalo sa vám už niekedy, že vám kamarátka s úplnou vážnosťou hovorila, že má príšernú celulitídu, alebo sa cíti tučná a musí schudnúť a vy ste len neveriacky krútili hlavou? Keď ste však v pozícií tej, čo samú seba kritizuje, neveriacke krútenia hlavou okolia, vás o opaku aj tak bohužiaľ nepresvedčia, však?

 

2. Strie

Drobné jazvičky na pokožke, ktoré sa objavujú obvykle po rýchlej zmene „objemu“ ľudského tela sú až v osemdesiatich percentách prípadov bežnou súčasťou tehotenstva. Väčšinu týchto žien však nepostihnú v tej viditeľnejšej verzií veľkých, červených, či fialových škvŕn, ale len ako svetlé a celkom drobné škvrnky. Napriek tomu majú ženy pocit, že ich strie každý vidí a prehnane sa za ne hanbia. Opäť celkom zbytočne.

3. Vrásky

Za celulitídou sú práve vrásky ten „problém“, na ktorý sa žena upína úplne zbytočne. Prvé vrásky okolo očí, ktoré sú často aj tak viditeľné len pri smiechu, či úškrnoch opäť vidíme na sebe len my. Okrem toho, vrásky sú úplne prirodzeným prejavom, ktorý k pribúdajúcemu veku patrí. Verte, či nie, neželanú pozornosť skôr upúta tvár, ktorá je až neprirodzene natiahnutá botulotoxínovými výplňami a ani pri úsmeve sa vlastne vôbec nehýbe. Ak sa rozhodnete bojovať proti vráskam podobnými tvárovými ošetreniami, nepodľahnite tomuto trendu príliš často opakovanými návštevami, ktoré vám v konečnom dôsledku na kráse skôr uberú.

4. Mastné vlasy

Samozrejme, čerstvo umytá bujná hriva vyzerá určite lepšie, ako vlásky, ktoré už pár dní šampón nevideli. Stále však platí, že je ženský pocit zo svojich mastných vlasov vždy dramatickejší, ako realita, ktorú vidia ľudia vôkol nás.

 

5. Neoholené nohy

Ak si mesiac neoholíte nohy a oblečiete si sukňu, asi sa nebudete cítiť veľmi žensky a príťažlivo. Problém so sebou majú však aj ženy, ktorým po pár dňoch od oholenia vykúkajú jemné „bodočky“, alebo len pri dotyku nôh cítia, že už nie sú detsky jemné ako v prvý deň po odstránení ochlpenia. v tomto prípade naozaj nie je celkom na mieste hanbiť sa za seba. Naozaj to nikto okrem vás nevidí.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť