Spomaľte starnutie pleti potravinami

Autor: spokojná mama

Starostlivosť o pleť by mala ísť ruka v ruke so stravou. Potraviny s protizápalovými účinkami, ktoré sú bohaté na antioxidanty totiž dokážu spomaliť starnutie pleti ako aj znížiť škodlivé účinky ÚV žiarenia.

Diéta starnutie pleti nezastaví, no dokáže ho spomaliť

Byť mamou, manželkou a zároveň vstávať každé ráno do práce je náročné. Keď sa k tomu pridajú prebdené noci, nepravidelná strava a minimálny pohyb, tak niet divu, že sa vaše telo začne raketovou rýchlosťou meniť. Okrem nadbytočných kilogramov sa pripravte na kruhy pod očami, padanie vlasov a vrásky, ktoré pridajú roky navyše i sviežej tridsiatničke. Našťastie ešte stále môžete tento nemilý proces zvrátiť konzumáciou vhodných potravín. Zároveň ale hneď pripomíname, že žiadna diéta starnutie pleti nezastaví, no jedlá bohaté na antioxidanty dokážu chrániť pokožku a spomaliť jej poškodenie spôsobené úbytkom kolagénu či nadmerným ÚV žiarením. Ku krajšej pleti pomocou zdravej stravy taktiež neprídete z noci do rána, v tomto prípade ide o dlhodobý proces, pri ktorom sú však výsledky viac ako zaručené.

Avokádo a paradajky

Zelené avokádo milujú nielen gurmáni, fitness nadšenci, ale aj kozmetické giganty. Skúste sa niekedy cielene prejsť po drogérii a my vám garantujeme, že nájdete niekoľko desiatok produktov obsahujúcich práve avokádo.

Starnutie pleti spomalí avokádo a paradajkyNiet sa čudovať, už naši predkovia vedeli, že skvelo hydratuje pokožku a jeho dlhodobá konzumácia prispieva i k jej pružnosti a pevnosti. Okrem toho ide o prvotriedny antioxidant, ktorý nielenže zasýti, ale aj viaže voľné radikály. Avokádo sa pritom odporúča konzumovať s ďalším zázrakom na zdravie pokožky – chutnými paradajkami. Tie sú plné vitamínu C, ktorý pleti dodáva mladistvejší vzhľad. No a pravidelnými dávkami kvalitného paradajkového pretlaku pokožku ochránite i pred slnečným žiarením, čo je na nezaplatenie najmä v letných mesiacoch.

Starnutie pleti spomalí aj bobuľové ovocie

Starnutie pleti spomalí aj bobuľové ovocie ako jahody, čučoriedky či maliny a ostružiny. Sú bohatými antioxidantami s nízkym obsahom cukru, takže tvoria ideálnych kandidátov na prázdninové smoothie. Mimochodom, keď sme už pri maškrtení. Jediným povoleným prehreškom je v prípade pomalšieho starnutia pleti horká čokoláda.

Nezabúdajte piť zelený čaj proti starnutiu pletiPreto v supermarkete hľadajte minimálne 70% horkú čokoládu, ktorá sa postará o nielen o mladší vzhľad pokožky, ale aj prirodzený prietok krvi v koži.

Ryby, zelený čaj a mandle

Pri príprave vášho denného menu, neprehliadnite ani ryby. Morské plody a ryby ako losos či sardinky sú totiž plné omega-3 mastných kyselín a bielkovín, ktoré naša pleť miluje. Ich konzumáciu nielenže dodáte telu dôležité živiny, ale podporíte aj tvorbu svalovej hmoty, takže i po 40-tke sa budete môcť popýšiť pevnými krivkami.

výživné ryby spomaľujú starnutie a udržujú svaly v kondíciiPo výživnej rybke si nezabudnite uvariť šálku kvalitného zeleného čaju. Ten obsahuje polyfenoly, ktoré sa starajú o zdravé trávenie a tak bojujú proti zápalom kože i akné. Naň vyskúšajte tiež škoricu, ktorá dokáže regulovať výkyvy hladiny cukru v krvi. Do jedálnička nezabúdajte zaraďovať aj mandle. Podľa najnovších štúdii totiž tieto orechy eliminujú tvorbu vrások a majú pozitívny vplyv aj v boji proti pigmentovým škvrnám.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť