4 knihy pre školákov, ktorí nechcú čítať – tieto to zmenia!

Toto sú knihy, ktoré chytia aj najväčšieho knižného frfloša!

Autor: spokojná mama

V nedávnom článku sme si podrobne rozobrali, ako deti motivovať k čítaniu. Chápeme totiž, že doba televízie, tabletov a mobilov knihám veľmi nepraje. O to viac je dôležité dieťa nenútiť, ale zaujať. Tieto knihy pre školákov ich zaručene vtiahnu do deja, rozosmejú a „donútia“ vracať sa k nim pri každej voľnej chvíli.

 

Toto sú knihy pre školákov, ktoré sa určite oplatia kúpiť

Deti, ktoré čítanie nebaví potrebujeme zaujať a preto potrebujeme, aby kniha obsahovala: humor, komiksové kresbičky, slangové výrazy, trapasy hlavných hrdinov, alebo hlavných hrdinov, ktorí sú deťom svojim huncústvami blízky.

 

Denník odvážneho Bojka 

Vtipná séria kníh o 11-ročnom chlapcovi menom Greg Heffley, ktorá je písaná formou denníkov s množstvom komiksových kresbičiek. Knihy popisujú Gregove dobrodružstvá a trapasy, ktoré prežíva v škole ale aj s rodinou, veľmi humorným spôsobom a čo deti oceňujú, sú určite slangové výrazy, ktoré sami používajú. Preložených bolo zatiaľ 16 častí a bolo dokonca natočených už aj pár filmov inšpirovaných týmito knihami.

 

Grázlik Gabo 

Ďalšia vtipná séria kníh o malom školákovi, ktorý vymýšľa samé huncútstva a zlomyseľnosti či už voči učiteľom, rodičom alebo aj jeho mladšiemu bratovi. V tejto sérii nájdete viac ako 20 kníh a nad každou z nich sa určite zasmejete spolu s vašim dieťaťom.

 

Slávna 5

Séria, v ktorej nájdete priateľstvo, sympatických hrdinov a veľa napätia. Hlavnými hrdinami sú štyri deti Julian, Dick, George, teda vlastne Georgina, Anna a pes Timothy, s ktorými sa vyberiete vždy na nebezpečnú cestu plnú záhad, ktoré sa snažia vyriešiť a zažijete spolu s nimi napínavé dobrodružstvá. V tejto sérii vyšlo zatiaľ 12 kníh.

 

Najhoršie deti na svete

Knihy pre školákov by mali mať hlavných hrdinov, ktorí sú deťom blízky. Knihy o malých naničhodníkoch a darebáčkach, o “najhorších” deťoch na svete ich zaručene zaujmú. Ide o záživné a vtipné historky detí, ktoré majú nejakú zlú vlastnosť – sú zlomyseľné, rozmaznané, odmietavé, papuľnaté alebo príliš súťaživé. Séria obsahuje 3 knihy, ale môžete si svoje čítanie obohatiť aj o knihu Najhorší učitelia na svete alebo Najhorší rodičia na svete.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť