Skúšky a priateľstvá zvieratiek – detská kniha plná láskavých myšlienok a poučenia

Autor: spokojná mama

Ako už dobre viete, veľmi nás teší prinášať vám tipy na výnimočné a originálne detské knihy. Také, ktoré sú plné láskavých myšlienok a poučenia, a hravým spôsobom cez milé príbehy ukazujú deťom hodnoty, na ktorých naozaj záleží. Priateľstvá, pomoc druhým, viera vo vlastné sny, ale aj láskavý humor. Toto všetko odovzdá vašim deťom prostredníctvom 17 príbehov o zvieratkách z dvora, kniha Skúšky a priateľstvá zvieratiek.

 

Oplatí sa knihu Skúšky a priateľstvá zvieratiek kúpiť?

Ak máte doma malého milovníka kníh, táto by u vás rozhodne nemala chýbať. Bez preháňania je to jedna z najkrajších veršovaných kníh, aké sa vám a vašim deťom dostanú do rúk. Je obdivuhodné s akou ľahkosťou dokázala autorka knižky, Vladimíra Krajčiová, pretaviť do veršov ucelené a zmysluplné príbehy zvieracích hrdinov. Napriek tomu, že sú príbehy detsky jednoduché a hravé, nesú v sebe často veľmi hlboké a láskavé myšlienky s ponaučením. Knižku tak určite odporúčame aj deťom a rodičom, ktorí nie sú fanúšikmi básní. Veríme, že práve táto detská knižka váš názor na verše zmení.

 

Príbehy blízke deťom

Koník Pejko spoznáva nových kamarátov a prekonáva pritom svoju hanblivosť. Húsku Zuzku zo sladkostí bolí zub a pomáha jej doktor páv. Kravička Milka si nevážila darček, ktorý dostala, no mamička jej láskavo vysvetlila, aké sú tie pravé hodnoty. Aj keď sú témy príbehov venované dôležitým hodnotám ako úcta, pokora, priateľstvo a láska, podané sú prostredníctvom zvieracích hrdinov, tak, aby boli blízke už najmenším deťom.

skúšky a priateľstvá zvieratiek

Pre koho je kniha určená

Vďaka hravým veršom a ilustráciám zvieratiek je knižka vhodná už pre najmenšie deti. Vekovú hranicu, kedy deti kniha zaujme by sme odhadli na 2-7 rokov.

Na knižke sa vám bude páčiť:

  • krásne ilustrácie autorky Lenky Noskovej
  • zvierací hrdinovia hneď deťom prirastú k srdcu
  • každý príbeh má láskavú myšlienky a poučenie
  • veľké písmenká textu sú vhodné aj pre malých, začínajúcich čitateľov
  • básničku sú skvelou voľbou na Hviezdoslavov Kubín – súťaž v umeleckom prednese

 

O autorke

Vladimíra Krajčiová miluje básne, príbehy, romány a vlastne písanie ako také. Jej sen o napísaní a vydaní vlastnej knihy sa stal realitou aj vďaka materstvu len nedávno, koncom roka 2023. Práve malá dcérka a jej úprimná detská láska ku knihám v mamine opäť prebudila túžbu po písaní. Vladimíra tak vykročila do neznáma a rozhodla sa napísať a vydať svoju prvú knihu. A urobila dobre. Talent autorky sa spája s materinskou láskou a úprimným zámerom odovzdať deťom prostredníctvom milých veršov tie najcennejšie hodnoty.

 

Ukážka z knihy:

Skúšky a priateľstvá zvieratiek


Detská kniha je na trhu pomerne nová, no veľmi rýchlo si získava srdcia malých čitateľov a ich rodičov. Kúpite ju vo všetkých dobrých online kníhkupectvách aj kamenných predajniach, napríklad aj v sieti Martinus či Panta Rhei. Bežne knižka stojí 11,90€ a za najvýhodnejšiu zľavnenú cenu 8,67€ sme ju aktuálne našli na preskoly.sk. Príbeh knižky môžete sledovať aj na Facebookovej stránke Skúšky a priateľstvá zvieratiek.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť