Valentínsky darček na poslednú chvíľu? Je originálny a pritom neminiete ani cent!

Autor: spokojná mama

Sviatok sv. Valentína sa nedá prehliadnuť. Srdiečka a tipy na valentínsky darček na nás vyskakujú z každej strany obchodných domov už niekoľko týždňov. Názory na sviatok sv. Valentína sa samozrejme rôznia, a zatiaľ čo pre jednu skupinu je darček „povinná jazda“, filozofia ďalšej skupiny je, že lásku by sme mali prejavovať počas celého roka a nielen v jeden deň.

 

Valentínsky darček na poslednú chvíľu

Valentínsky darček je zväčša len drobnosť – malá pozornosť, ktorou dávame svojmu partnerovi najavo, že ho máme radi a záleží nám na ňom. Môže to byť čokoláda, fľaša dobrého vína, alebo to najcennejšie – spoločne strávený čas. Ak ste však tento rok na valentínsky darček pozabudli a napriek tomu by ste partnera chceli potešiť niečím milým, originálnym, a tak trochu aj vtipným máme pre vás skvelý tip.

valentínsky darček

Darujte svojej polovičke darčekové poukazy.  Na mysli samozrejme nemáme klasický darčekový poukaz, to by bola nuda, však? Poukazy budú na vaše služby, podľa toho, čo urobí vašej polovičke najväčšiu radosť. Polhodinová masáž, škrabkanie, uvarenie obľúbenej večere, alebo aj splnenie tajných milostných túžob. Pozor, čaro poukazu spočíva v tom, že si ho obdarovaný môže vybrať kedykoľvek bude chcieť (ak na to bude samozrejme priestor a podmienky).

Na výrobu vám stačí kúsok papiera, na ktorý napíšete o akú službu ide a do kedy má poukaz platnosť. Ak si chcete dať záležať môžete použiť aj tvrdý výkres a pohrať sa s farebnými papiermi, alebo jednoducho poukaz vytvoriť v PC programe a vytlačiť ho.

 

Sviatok sv. Valentína ako náhrada za pohanské orgie

Možno vás zaujíma, kde sa vlastne sviatok sv. Valentína vzal. Sviatok svätého Valentína sa začal oficiálne sláviť 14. februára roku 496. Prišla s ním katolícka cirkev počas pontifikátu pápeža Gelasia I., ako náhradu pohanských sviatkov,  dní, ktoré oslavovali ženskú plodnosť.  Tieto oslavy vrcholili bujarými orgiami, a tak ich cirkev v roku 494 zakázala. Aby sa cirkev vyhla protestom obyvateľov, vytvorila nový sviatok, ktorý zasvätila svätému Valentínovi.  Aby bol sviatok v podobnom duchu len decentnejší, zverila sv. Valentínovi do opatery snúbencov a zamilovaných.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť