Radoro Daro Slavo – kúzelná kniha (nielen) pre deti sa dotkne vašej duše

Autor: spokojná mama

Kúzelná ako samotný názov. Kniha Radoro Daro Slavo má odpovede na otázky, ktoré sme si možno nikdy nahlas nepoložili, ale nosíme ich vo svojom vnútri. Nie je to typická detská kniha. Je to kúzelná knižka pre všetky vekové skupiny, veru aj pre nás, dospelých.

Vnímanie ľudstva sa postupne mení. Ľudia čoraz viac obracajú svoju pozornosť zvonku smerom dovnútra. Sme vedomejší, viac nahliadame do svojej duše, snažíme sa žiť v prítomnosti, staráme sa o svoje mentálne zdravie, liečime si svoje roky skryté traumy. My rodičia zároveň cítime, že chceme v podobnom duchu vychovávať naše deti. Chceme im odovzdať tie správne vzorce a naučiť ich hodnotám, ktoré ich budú viesť vedomým životom s láskou k sebe i druhým ľuďom. Knižka Radoro Daro Slavo sa stane barličkou, ktorá vás v láskavej výchove podrží a pomôže vám tieto princípy deťom zrozumiteľne vysvetliť prostredníctvom rozprávkových príbehov.

Radoro Daro Slavo

Pre koho je kniha určená

Kniha je plne ilustrovaná, a tak vizuálne zaujme aj menších čitateľov. Príbehy sú však dlhšie, preto by sme knihu nielen kvôli udržaniu pozornosti, ale aj pochopeniu deja, písaného v štýle ľudových rozprávok, odporúčali čitateľom od veku približne 5 rokov. Horná veková hranica ostáva otvorená, pretože príbehy dajú mnoho poznania a potrebných odpovedí aj nám dospelým.

 

Strachy, krivda, lenivosť aj hnev

Príbehy majú mnoho symbolov s našimi životmi a často môžete mať vy a vaše deti pocit, že je príbeh práve o vás. O vašich strachoch, o krivde, ktorú niekedy cítite, o hneve, ktorý sa usídlil vo vašom vnútri a vy ani neviete kedy. V každom príbehu je hlavý hrdina postavený pred veľkú výzvu, no nebojte sa, ako to už v rozprávkach býva, dobro a svetlo v každom príbehu zvíťazí nad zlom a temnotou. Príbehy sa dajú čítať rozhodne aj viackrát, pričom vám v každom životnom období dej ponúkne inú múdrosť a myšlienku, ktorú práve potrebujete zvedomiť.

Každý príbeh knihy Radoro Daro Slavo je ukončený otázkami na zamyslenie. Autorka tak dáva rodičom do rúk nástroj na otvorenie rozhovoru a spoločné trávenie výnimočných chvíľ. Otázky sú totiž stavané tak, aby otvorili vnútorný svet dieťaťa a viedli rozhovor smerom k vzájomnému objavovaniu pocitov a zdieľaniu osobných skúseností detí i rodičov.

Poznanie a skúsenosti autorky prenesené do príbehov

Autorka knihy Mgr. Radoslava Horváthová je mama, milovníčka kníh, učiteľka, lektorka, etikoterapeutka. Príbehy vychádzajú z jej poznania a skúseností, či už pri práci s deťmi, alebo vo svojom zamestnaní. Etikoterapia, ktorej sa Radoslava Horváthová aktívne venuje, je celostná metóda, zaoberajúca sa poznávaním samého seba a liečbou zlozvykov mysle a negatívnych vzorcov, ktoré sme si počas života osvojili.

 

Na knihe oceňujeme:

  • príbehy ukrývajú majstrovstvo láskyplnej komunikácie
  • autorka pri písaní využila poznatky z etikoterapie a psychológie
  • jednotlivé príbehy ukazujú, ako ustáť emocionálne rozpoloženie dieťaťa v náročných situáciách
  • nádherné ilustrácie Kataríny Štefanovskej podporujú detskú fantáziu a zároveň nechávajú dieťaťu priestor príbehy si dotvoriť
  • rozprávková knižka Radoro Daro Slavo zaujme aj staršie deti a dokonca aj dospelých

 

Jedna plus osem kúzelných príbehov, na ktoré sa môžete tešiť:

♥ Rozprávka o rozprávkach – autobiografická rozprávka o autorke
♥ O piatich Straškoch
♥ O Hnevuľkovi a Krivduške
♥ O Lenke Lenivke
♥ O Srdiečkovej krajine
♥ O Slávke-Slávici
♥ O začarovanom zrkadle
♥ O kráľovi, čo cestu stratil
♥ O láskavej Zorane

Ukážka z knihy:

Možno sa stále pýtate, čo znamenajú magické slová Radoro Daro Slavo v názve knihy. Jedná sa o staroslovanský spev, ktorý má dodávať energiu, prinášať šťastie a odstraňovať ťažkosti.

Knihu si môžete aj s podpisom a venovaním autorky objednať na stránke kníhkupectva Literama:

www.literama.sk/sk/knihy/488308/radoro-daro-slavo-s-venovamim-a-podpisom-autorky

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť