Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých

Autor: spokojná mama

Ešte pred pár rokmi by ste mohli byť pri používaní výrazov ako sebaláska či pozitívne afirmácie v spoločnosti alebo medzi priateľmi zosmiešňovaný. Dnes, keď už sa k vedomému postoju k životu hlási aj moderná psychológia, a zároveň využívanie princípov ako pozitívne myslenie a zhmotňovanie zámeru potvrdzujú aj najúspešnejší podnikatelia sveta, sa postupne menia postoje ľudí globálnejšie.

 

Veríte, že ste tvorcami svojho života?

Veríme, že patríte ľuďom, ktorí uverili, že svojimi myšlienkami, pocitmi a smerovaním svojej pozornosti dokážu aktívne ovplyvňovať a tvoriť svoj život. Zrejme už viete, že keď raz tento „iný“ pohľad získate, začnú sa diať malé zázraky a váš život sa začne postupne meniť. Vaše vnútro nespochybniteľne cíti, že ste na správnej ceste a vy nemôžete uveriť tomu, že ste to nevedeli skôr. Čo tak ukázať cestu vedomého života aj svojim deťom? Samozrejme, milým, láskavým a veľmi zrozumiteľným spôsobom. Máme pre vás krásny návod.

vedomé rozprávky pre deti aj dospelých

Rozprávky pre deti aj dospelých

Kniha je síce napísaná pre deti, ale ako napovedá aj jej názov, pohladí aj dušu dospelého človeka. V dvanástich rozprávkach sú popísané hlavné princípy fungovania nášho sveta z pohľadu osobnej moci každého človeka. Rozprávky sa venujú témam dobra a zla, sebaláske i tomu, že v živote môžeme mať všetko čo chceme, ak tomu skutočne uveríme. Jedna z rozprávok ponúka jednouchú metódu ako sa v ťažkej situácií zbaviť hnevu, ďalšia zasa zmení náš pohľad na vlastné chyby. Aj keď sa doba postupne mení, na tieto rozprávky určite nie sú pripravení všetci slovenskí rodičia.

 

Kniha, ktorá nie je pre každého

Deti sú bytosti s otvoreným srdcom. Nie sú ovplyvnené predsudkami a všetky nové informácie prijímajú (alebo neprijímajú) celkom intuitívne. Čím sú menšie, tým viac dokážu rozmýšľať srdcom. Kniha Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých je vhodná pre každé dieťa. (Vekovo by sme ju mohli odporučiť cca od 5 rokov). Chápeme však, že nie je pre každého dospelého.

Knihu si NEKUPUJTE, ak:
– Veríte, že existuje osud, proti ktorému ste bezmocný
– Si myslíte, že za to, ako sa v živote máte je zodpovedný niekto iný
– Cítite, že v hĺbke duše vás baví byť večne nahnevaný a nechcete s tým nič urobiť

 

Rozprávka o chybe

Rozprávka o chybe je jedným z dvanástich hodnotných príbehov, ktoré vašim deťom odovzdajú silné posolstvo, na ktoré si spomenú vždy keď to budú potrebovať. Ako pristupujete ku svojim chybám vy? „Každá chyba nás posúva vpred.“ Koľkokrát ste počuli podobnú vetu? A koľkokrát v živote ste si na ňu spomenuli, keď ste sa trápili, hnevali alebo cítili neschopne pre vlastnú chybu či zlyhanie? Zrejme sa vaša odpoveď bude blížiť k nule. Práve v tom vyniká čaro príbehu. Dokáže v nás vyvolať hlbokú emóciu, ktorá sa v nás oživí zakaždým, keď si na príbeh spomenieme. Takúto emóciu nenahradí ani tisíc motivačných citátov. Presne takú silu má Rozprávka o chybe. Naučí dieťa prestať sa hnevať a prijímať svoje chyby.  Tak, ako hlavný hrdina tejto rozprávky, 8 ročný Tomáš, môžu vaše deti celkom zmeniť pohľad na svoje chyby, a tak aj každodenné pochybenia v škole či doma brať s ľahkosťou (pozor, nie s ľahostajnosťou!). Ďalšiu ukážku rozprávky si môžeš vypočuť aj v audiopodobe TU.

Aké ďalšie príbehy Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých obsahujú? 

Ako sa Dobro prezlieka za Zlo
Rozprávka o chudobnom a bohatom bratovi
Rozprávka o Smrti
O malom a veľkom vesmíre
Rozprávka o sebaláske
Rozprávka o tom ako nechať niekoho zmiznúť
Rozprávka o tom ako si nechať narásť prst
Rozprávka o vyliečení
Rozprávka o zodpovednosti
Rozprávka o chybe
Rozprávka o žltom slonovi
Ako sa naučiť čarovať

Ak vás knižka zaujala a chcete o nej vedieť viac, prípadne si ju hneď za cenu 15€ objednať, navštívte stránku autorky: www.katarinamikulikova.sk

Vedomé tvorenie reality aj prostredníctvom spoločenskej hry

Autorka knihy, Katarína Mikulíková, knihou nekončí. Už čoskoro si Vedomé rozprávky pre deti aj dospelých budete môcť vypočuť aj prostredníctvom audiorozprávok. Veríme, že vedomé tvorenie reality bude dokonca vďaka dobrým ľuďom možné aj prostredníctvom doskovej spoločenskej hry. Aktuálne totiž prebieha na platforme Donio, v sekcii „Naštartuj projekt“ kampaň na podporu vzniku tejto hry. Pozrite sa na prekrásne liečivé obrazy, ktoré budú súčasťou hracej dosky i kartičiek s úlohami, prípadne rovno podporte kampaň predobjednávkou hry TU.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť