INŠPIRATÍVANA MAMA – Katarína Kocúrova (dennik_nevyspatej_matky)

Mamička, ktorá sa nebojí hovoriť o veciach o ktorých iné matky zaryto mlčia.

Autor: spokojná mama

Mamička troch detí, manželka, podnikateľka, blogerka. Matka, ktorá sa nebojí o materstve hovoriť na rovinu – občas zábavne a inokedy s veľkou dávkou krutej pravdy, ktorú bežné influencerky na svetlo nablýskaného sveta nevyťahujú. Meno Katarína Kocúrová vám možno nebude až také známe, ako pseudonym denník nevyspatej matky, pod ktorým vystupuje na sociálnych sieťach i na rovnomennom webe. Na Instagrame čoskoro dosiahne hranicu 10 000 sledovateľov. Sociálnymi sieťami však jej aktivita nekončí. Popri troch detičkách rozbehla s mužom podnikanie v oblasti detskej módy. Aj o tom, ako dokáže všetky tieto aktivity skĺbiť, sa dočítate v našom rozhovore.

 

Väčšina mamičiek ťa bude poznať zrejme z Instagramu. Nemusíme sa pýtať, akou ženou si v
súkromí, lebo patríš do ohrozenej skupiny influencerov, ktorí sa na sociálnych sieťach nehrajú na dokonalý život, no vystupujú celkom autenticky. Myslíš, že je to jeden z dôvodov, prečo dosahuje denník nevyspatej matky takú sledovanosť?

Áno (haha). Je to jeden z dôvodov, ktorý dosť ovplyvňuje počet followerov. Môj pohľad na svet, aj to ako píšem, je odrazom našej reality doma. Ja nie som človek, ktorý rád ohýba realitu svojím smerom. Čo si myslím, častokrát napíšem. Ale roky (haha) ma naučili, že pravda sa dá napísať aj pekne, s ohľadom na človeka hlavne láskavo bez zbytočných invektív, či vyostrených hádok.

dennik_nevyspatej_matky

 

Zakladala si si účet s tým, že raz chceš byť influencerka, alebo ťa tak trochu aj prekvapil veľký záujem o tvoje príspevky?

Po národní prvého syna som nechápala prečo sa medzi ženami – matkami doslova mlčí o niektorých veciach a prečo tu nie sú pre seba navzájom. Ak ma raz jedna vedomosť o niečom, o čom ja ako čerstvá mamička nemám ani páru, kde je problém poradiť mi? V prvom rade som chcela písať o veciach, o ktorých sa podľa mňa zaryto mlčí. Nik prvorodičke nepovie, že ako to v skutočnosti je. Radšej povedia prikrášlenú realitu. Z toho dôvodu som si najprv na svojom súkromnom účte na Instagram aj FB začala vytvárať Denníky nevyspatej matky. Potrebovala som sa z materstva vypísať a po veľmi krátkom čase vznikol blog aj IG účet dennik_nevyspatej_matky, ktorý mi do finálnej podoby pomohol zrealizovať manžel.

Chcela som skôr otvárať oči ženám, že je úplne v poriadku priznať si na materskej aj s jedným dieťaťom, ak sa cítim na materskej zle a nelietajú okolo mňa jednorožce. Že je okej napísať, že som unavená, nedávam život, chcem si oddýchnuť, nechcem už v noci vstávať a chcem konečne spať súvislých 8 hodín v noci. Čiže účet som si zakladala za cieľom otvárať témy, ktoré sú medzi matkami tabu. Som veľmi milo prekvapená, že Denník si získal tak vysoký počet sledovateľov.

 

Spomínali sme v úvode, že máš tri deti. Dvaja chlapci a dievčatko. V akom sú veku?

Najstarší Matej má 5rokov, Leonard alebo ako ho mi voláme – Leo má 3 roky a najmladšia Nina mala rok.

 

K trom detičkám nedávno pribudlo vaše štvrté spoločné dieťa. Neľakaj sa… Máme na mysli podnikanie. 🙂 Môžeš nám povedať viac?

S manželom sme si raz tak večer sadli a premýšľali, čo by sme mohli v rámci mojej budúcej práce spraviť. Pretože sa nechcem vrátiť do minulého zamestnania. Aby to bolo zmysluplné, išlo to ruka v ruke s udržateľnosťou a ekológiou a zároveň to bolo v spojení s deťmi. Aby sme vybudovali nejakú trvalú hodnotu, z ktorej by neskôr dokázali čerpať naše tri deti.

 

Detského oblečenia, aj konkrétne pyžamiek je na trhu neúrekom. Čo ťa viedlo k tomu, že práve toto chceš vyrábať a predávať a v čom sú tvoje pyžamká, predávané pod značkou Speem iné?

Tématika pyžám a pohodlného oblečenia pre oddych mi hlavne sedela, ako náväznosť na Nevyspatú matku 🙂 Z toho vznikol aj názov Speem. Mali sme niekoľko skúseností s materiálom, ktorý sa nám na toto celé hodil a bol ním modal – najmäkšia ekologická ľahko rozložiteľná látka, ktorá má celú škálu neskutočných výhod. Rovnako sme premýšľali, keďže máme tri deti, čo mi chýbalo v ich šatníku. Vtedy mi napadla myšlienka robiť pre najmenších rastúce oblečenie, ktoré je nielen pekné a udržateľné, ale zároveň vydrží aj s novorodencom čo najdlhšie.

Potom som si spomenula, že v noci pri prebaľovaní je veľmi fajn, ak to ide čo najrýchlejšie. A aha, na svete bol návrh na rastúci overal s obojstranným zipsom a k nemu rastúce tepláčiky. Keďže sa nám mala narodiť dcéra, chcelo to nejaký doplnok pre ňu aj mňa a máme čelenky. Naše veci sú teda iné nielen z hľadiska látky, ale aj tým, že rastú spolu s deťmi. Takto vznikol Speem – najmäkšia značka detského oblečenia.

 

Toto asi bude zaujímať každú matku. Tri deti a podnikanie. Ako, prosím ťa? Máš nejakú radu, ktorú by si dala mamičkám – začínajúcim podnikateľkám?

Nájdite si, prosím vás, dobrého partnera, ktorý vám s tým pomôže (haha). Skutočne však treba mať vedľa seba partnera, ktorý vás podrží, poradí, pomôže, môj vie aj skvelo variť…. Vidíte, čistá výhra. Popri deťoch sa čas na podnikanie hľadá ťažko. Veľakrát pracujeme po nociach, keď už deti zaspia a boli časy, keď chodili príšerne neskoro spať. Ale začala škôlka a povinnosti, hneď sú skôr v posteli. Veľakrát ide aj o sebazapretie a uprednostniť prácu večer pred oddychom. Aby som sa však nezbláznila, učím sa aj vypnúť a vyhradiť si čas pre seba. A podľa mňa je zásadne, aby to čo robíte, ste robili s láskou.

 

Nasleduje otázka, ktorá je v našich rozhovoroch veľmi „obľúbená“. Aký máš vzťah s deťmi a za akú matku sa považuješ?

Ja mám pocit, že občas tá najhoršia ( hahahaha), lebo im nedovolím pozerať donekonečna rozprávky. Podľa mňa som prísna, aj dosť kričím, tým sa netajím. Utečú mi veľakrát nervy. Avšak každý deň sa snažím nanovo a s čistým štítom začínať s nimi deň. Nikdy nejdeme spať nahnevaní, učíme sa sebe navzájom ospravedlniť, vypočuť si toho druhého, nájsť spoločne dohodu. Synovia už vedia, ak zašli priďaleko, ale stále sú malí, tak sa snažíme si porozumieť, aby nikto nebol v ich malých vojnách víťazom a nikto porazeným. Malá Nina to má v paži (haha), ona ich prebije všetkých.

denník nevyspatej matky

 

Posledná otázka má viac jednoduchých podotázok a je taktiež súčasťou našich rozhovorov. Vymenuj nám v poradí jedlo, ktoré miluješ, jedlo, ktoré nenávidíš, tvoja dobrá vlastnosť a na záver tá zlá.

Ja milujem sladké. Na raňajky sladké a kávu, po obede sladkú bodku a kávu. Takže asi to bude niečo sladké a káva . Nemám jedlo, ktoré by som zámerne vynechávala. Ak mám možnosť, ochutná všeličo a keď mi to nechutí, čo už. Druhý raz siahnem po inom. Moja dobrá vlastnosť, podľa môjho skromného názoru, je výrečnosť a že dokážem nadväzovať rozhovory a udržať ich. Moja zlá vlastnosť je málo trpezlivosti a že sa dokážem občas nepekne podceniť.

Ďakujeme ti za rozhovor. Ženy a predovšetkým matky to nemajú vo svete podnikania vôbec ľahké.
Zo srdca ti teda chceme popriať, nech sa ti darí, nielen v súkromnom ale aj pracovnom živote. Prajeme ti, nech sa denník nevyspatej matky na sociálnych sieťach neustále rozrastá, nech vaša značka najmäkších pyžamiek a domáceho oblečenia Speem expanduje na našom (časom snáď aj zahraničnom trhu) a nájde si množstvo spokojných zákazníkov.

Katarínku Kocúrovú, alias denník nevyspatej matky, môžete sledovať:

FB: Denník nevyspatej matky

IG: dennik_nevyspatej_matky

WEB: www.denniknevyspatejmatky.sk

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť