Inšpiratívna mama – Biomamka Patrícia Bučeková

Autor: spokojná mama

Biomamka. Možno ste toto slovo počuli už aj pri hanlivom označení mamičky, ktorá sa podľa iných snaží dbať na stravu a zdravý vývin svojich detí až príliš. Môžeme však haniť niekoho, kto chce pre svoje dieťa to najlepšie? Práve naopak. Pomenovanie „biomamka“ by malo byť nálepkou, ktorú si so sebou budeme niesť s hrdosťou. Svoje o tom vie mladá mamička Paťka Bučeková z Chynorian (okres Partizánske), a to nielen pre svoje nadšenie pre zdravú stravu, ale aj pre svoj projekt s rovnomenným názvom.

Paťka vytvorila online priestor, kde nájdete len tie najkvalitnejšie maškrty pre deti i dospelých, a to aj v prípade, že trpíte nejakou potravinovou intoleranciou.  Zdravé sladkosti, detské kaše, dojčenské mlieka či nátierky, ale aj kávy a vínka pre rodičov od overených výrobcov a v najvyššej kvalite. Tak by sa dal popísať eshop www.biomamka.sk. Aká bola Paťkina cesta k podnikaniu a čo ju k tomu viedlo?

 

Paťka, my už sme o tebe v úvode niečo málo prezradili. Predsa len, vysvetlíš nám prečo si zvolila názov biomamka?

Asi každá mamička ktorá sa snaží svoje dieťatko kŕmiť z väčšej časti potravinami pri ktorých si dáva pozor na pôvod sa určite stretla s týmto „označením“ voči svojej osobe. Ja sa s týmto stretávam pravidelne nie kvôli nášmu e-shopu ale najmä kvôli tomu že dlhodobo dojčím moju už vyše dvojročnú dcéru. Keďže sa s týmto pojmom stretávam takmer každodenne nenapadol ma lepší a výstižnejší názov pre náš e-shop.

 

Ako to vyzerá u takej biomamky? Je vaša strava naozaj prevažne zdravá?

Milujem našej dcére piecť, variť a vymýšľať naozaj rôzne jedlá a zdravé sladkosti, zároveň udržiavať netoxickú domácnosť a vyrábať si doma čistiace prostriedky, krémiky, mydielka, mastičky a podobne. Aj keď si zakladám na pôvode hlavných zložiek potravín, bolo by naozaj sebecké povedať, že naša dcérka ešte nikdy neochutnala spracovanú sladkosť, hranolky z fastfoodu a reštauračné jedlo. 🙂

Paťka Bučeková s rodinou

V tvojom eshope www.biomamka.sk nájdeme aj veľké množstvo výrobkov pre ľudí s potravinovými intoleranciami. Prečo si sa rozhodla ísť týmto smerom? 

Keď sa mi narodila Emka a začala som navštevovať rôzne krúžky pre detičky som si v skupine mamičiek začala všímať koľko detičiek už v takom malom veku trpí na potravinové intolerancie alebo majú rôzne potravinové alergie. Niektoré mamičky, ktoré mali staršie deti mi hovorili ako im napríklad nezobrali staršie deti do škôlky kvôli potravinovým intoleranciám alebo musia detičkám do škôlky pripravovať vlastné jedlo. Ďalšie rozhovory sa týkali už najmä veľkej finančnej záťaže na jednotlivé potraviny a podobne. Keďže som sama bojovala s intoleranciou na lepok a laktózu presne som vedela, ktoré značky kvôli kvalite a chuti rada vyhľadávam a nakupujem u nás na Slovensku a v susedných krajinách.

 

Ako hovoríš, nákup týchto výrobkov je finančne náročný. Tvoja filozofia je predávať ich za čo najnižšie ceny. Ako sa to vôbec dá? 

Áno, hneď na začiatku sme vedeli, že by sme chceli ceny za výrobky pre rodiny s intoleranciami znížiť. Oslovili sme k spolupráci nie niekoľkých dodávateľov respektíve veľkoobchodníkov ale primárnych výrobcov. Ale máme aj dvoch veľkoobchodníkov. Niektoré spolupráce sa nám podarili iné sme nedokázali zvládnuť v závislosti od podmienok veľkosti a množstva objednávok nakoľko sme začínajúca spoločnosť. Ale veríme, že časom budeme s týmito výrobcami spolupracovať.

Takýmto spôsobom sme si mohli dovoliť znížiť ceny výrobkov pre rodiny s intoleranciami, dovolím si povedať, že máme v porovnaní s inými obchodmi najlacnejší sortiment v tej istej ponúkanej kvalite. Sortiment sme postupne rozširovali stretávali sa s výrobcami, komunikovali s  nimi, ochutnávali výrobky, chodili sme na veľtrhy a hľadali sme dodávateľov. Keď sme mali celý zoznam sortimentu k začiatku spustenia e-shopu hovorili sme si, že niečo nám tam chýba a preto sme vytvorili zónu rodiča.

 

Zaujímavé. Čo teda nájdeme v „zóne rodičia“?

V zóne rodiča je všetko čo považujeme za dôležité pre udržanie duševnej rovnováhy :D. Musím povedať, že zóna rodiča sa maminkám páči natoľko že v tejto sekcii kde máme kávu, víno, čaj, čokoládu a raňajkové kaše trávia  podľa našich štatistík najviac času :D.

 

Môžeš nám ešte Paťka na záver zhrnúť, že v čom je tvoj projekt/eshop výnimočný a či teda u teba nájdeme len výrobky s označením „BIO“? 

Kedysi som si veľmi zakladala na kúpe produktov z ekologického (bio) alebo biodynamického (DEMETER) poľnohospodárstva, až neskôr v praxi som pochopila, že BIO označenie je pre najmä malých farmárov veľkou byrokratickou a finančnou záťažou spojenou s certifikačnými službami. Aj niektorí farmári bez tohto označenia dokážu produkovať kvalitné potraviny, chovať zvieratá v dobrých životných podmienkach a nezaťažujú svoju pôdu pesticídmi a podobne. Presne také v našom e-shope ponúkame. Neponúkame iba BIO a DEMETER ale aj produkty z malých rodinných podnikov a fariem, ktoré majú tú najvyššiu kvalitu.

 

Posledná otázka, môžeme zaujímavosti a novinky o Biomamke sledovať aj niekde na sociálnych sieťach?

Áno, samozrejme. Všetkých čitateľov srdečne pozývam sledovať našu FB fan page www.facebook.com/biomamka

 

Chcela by si ešte na záver niečo dodať?

Biomamka je, a aj do budúcna bude, aj o pomáhaní. Od tohto mesiaca sme spustili program Mamy si musia pomáhať! Je o mamičkách ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii a celý výťažok z predaja posielame na transparentný účet zbierky. Aktuálne sa peňiažky zbierajú pre mamičku, ktorej manžel upadol do bdelej kómy. Prognózy na Slovensku nie sú ružové ale v zahraničí mu môžu pomôcť, liečba však stojí niekoľko tisíc EUR.  Vianočné benefičné vrecko, ktoré môžu zákazníci nájsť na našom eshope slúži na na podporu tejto rodiny.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť