Aplikácia plná rozprávok pobláznila deti aj rodičov. V čom je Readmio také výnimočné?

Autor: spokojná mama

Readmio. Tento názov ste s najväčšou pravdepodobnosťou v poslednej dobe zachytili aj vy. Množstvo pozitívnych reakcií, doslova vyskakujúcich na nás nielen na sociálnych sieťach, ale aj v rozhovoroch so známymi, nás prinútilo pozrieť sa na aplikáciu plnú rozprávok bližšie. Musíme sa priznať, že zo začiatku sme boli tak trochu skeptickí. Predsa len, šušťanie strán a vôňa knihy má pre nás svoje osobité čaro. Lákali nás však sľubované inovatívne prvky, akým je napríklad automatické prehrávanie zvukov rozprávky, reagujúce na prečítanie konkrétnych slov v texte.

 

Readmio – začíname

Rozprávkovú Appku Readmio sme si jednoducho stiahli v Google store. V aplikácií sa nám zobrazil katalóg s rozprávkovými príbehmi prehľadne zoradenými do kategórií. Readmio ponúka delenie kategórií podľa veku 3+, 5+, 8+, alebo podľa témy, ktorou sa rozprávka zaoberá (napr. o zvieratkách, vzťahy a emócie, Ezopove bájky, uspávanky). Celá aplikácia je navrhnutá veľmi jednoducho, tak aby sa v nej človek vedel orientovať celkom intuitívne. Stačí si vybrať rozprávku, ktorú chcete čítať a jediným klikom si ju stiahnuť.

V čom sú rozprávky výnimočné, a ako na ne deti reagujú?

Rozprávkovú aplikáciu samozrejme nemôžu plnohodnotne otestovať dospeláci, a tak sme si na pomoc prizvali našu malú redakčnú recenzentku, štvorročnú Natálku. Po otázke akú rozprávku by si dnes malá dáma priala, padla jednoznačná odpoveď „o zvieratkách“. Natálka si podľa ústredného obrázka s milým vtáčikom vybrala rozprávku „Prečo lístie stromov na jeseň opadáva“. Už v prvej vete bolo vyznačené slovné spojenie „dul ľadový vietor“. Po jeho prečítaní aplikácia okamžite vydala pútavý zvuk a izbu ovládol hlasný smiech. Pre Natálku to bolo niečo nové, ohromne zaujímavé a samozrejme zábavné. Ďalej slečna doslova hltala každé slovo rozprávky a tešila sa, kedy sa zas ozve ďalší zvuk. Rozprávka mala taký úspech, že za ňou samozrejme musela nasledovať ďalšia.

Tentoraz sme spoločne vybrali rozprávku „Ako uspať zvieratká na farme“. Čítanie už bolo podstatne pokojnejšie. Prekrásna upokojujúca hudba, ktorá sa spustila už pri prečítaní prvej vety, dopĺňala príbeh o končiacom sa dni na farme dokonale. Natálka si celkom intuitívne zavrela očká a do konca rozprávky nevydala ani hlások. Zo zábavného Readmio čítania bola malá slečna doslova nadšená.

 

Na rozprávkovej aplikácií Readmio oceňujeme:

  • Zvuky, ktoré pri čítaní dopĺňajú príbeh si všetky deti okamžite zamilujú
  • Svoje vlastné čítanie si môžete priamo v aplikácií nahrávať – vytvoríte si tak
    jedinečnú audiorozprávku, ku ktorej sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Rozprávky máte vždy po ruke – na cestách, či na dovolenke
  • V aplikácií nájdete viac ako 400 rozprávkových príbehov
  • Aplikácia neobsahuje žiadne reklamy
  • Nové príbehy pribúdajú každý týždeň

Bezplatná a platená verzia

Aplikáciu Readmio môžete používať v bezplatnej verzií, alebo si za 2,08€ mesačne (24,99€ ročne) objednať verziu prémiovú. Obe verzie obsahujú rozprávky so zvukmi. V prémiovej verzií máte k dispozícií celý obsah Readmia rozprávok. V bezplatnej verzií máte k dispozícií podstatne menej rozprávok, ale rozhodne sa dá na čítanie s deťmi plnohodnotne využívať. Ak si chcete prémiovú verziu vyskúšať, urobiť tak môžete na 7 dní úplne zadarmo.

 

Je toho viac

K rozprávkam sú k dispozícií aj ďalšie aktivity, resp. prílohy, ako napríklad audio podoba rozprávky, rozprávkový kvíz, ilustrácia na vyfarbenie alebo pracovný list k rozprávke. Využívať ich môžete rovnako v platenej, ako aj bezplatnej verzií. V oboch verziách si rozprávky môžete čítať aj v českom, anglickom, nemeckom, poľskom alebo talianskom jazyku. Zaujala nás aj informácia, že Readmio poskytuje pre učiteľov aplikáciu v plnej verzii na 1 rok zadarmo.

 

Zo zákulisia

Za aplikáciou stojí tím šikovných Sloveniek a Slovákov, ktorí sú ako inak, rodičia s deťmi. Celý projekt vznikol práve s cieľom podporiť čítanie rozprávok a príbehov nech ste kdekoľvek, aj keď kniha zrovna nie je poruke. Výstižná je aj misia Readmio aplikácie: “jedna rozprávka denne, pre každé dieťa na svete”. Readmio už vyskúšalo viac ako 300 tis. rodín a celkový počet prečítaných príbehov je viac ako 4 milióny. Na Google Play aj App Store má appka hodnotenie blízko maxima – 4.7 z 5 hviezdičiek.

 

Readmio napokon pobláznilo aj nás

Po našej príjemnej skúsenosti vám môžeme Readmio skutočne len odporučiť. Veríme, že vás prekvapí rovnako milo ako nás, a prinesie vám množstvo úsmevov a príjemne strávených chvíľ s vašimi deťmi.
Aplikáciu si stiahnete TU.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť