Vitamíny pre budúce mamičky – podporte zdravý vývoj bábätka i vašu pohodu

Autor: spokojná mama

Milujete ho skôr, ako ste ho prvýkrát videli. Dali by ste mu všetko, aj keď ste sa ešte nikdy nestretli a už v prvých sekundách viete, že to bude láska na celý život. City k vášmu novonarodenému bábätku sa stávajú najsilnejšími emóciami, aké ste v živote pocítili. Hľadíte na neho a zo všetkého najviac si želáte, aby bolo vaše dieťa zdravé.

Premýšľali ste však niekedy nad tým, aké dôležité je dodávať dieťaťu vitamíny ešte pred jeho narodením – práve v období vývoja? Niektoré vitamíny pre budúce mamičky sa dokonca odporúčajú vo zvýšenej miere dopĺňať už v období, keď sa o počatie ešte len snažíte.

Starajte sa o bábätko ešte pred jeho narodením

Tehotné ženy by sa mali postaviť k správnej životospráve a dostatočnému prísunu vitamínov veľmi zodpovedne. V období tehotenstva sú totiž mimoriadne dôležité, ako sme už spomínali, pre správny vývoj plodu, ale aj pre samotnú budúcu mamičku. Ideálne by bolo zaistiť si dostatočný prísun vitamínov a minerálov prostredníctvom zdravej a vyváženej stravy. Jedálniček budúcej mamičky by teda musel byť naozaj mimoriadne rozmanitý, s dôrazom na množstvo rôznych druhov ovocia, zeleniny a morských rýb.

Ako však vieme, väčšina žien počas tehotenstva bojuje s výkyvmi prejedania, alebo naopak nechutenstva. Samotní lekári preto odporúčajú počas tehotenstva vitamíny a minerály dopĺňať prostredníctvom vhodných výživových doplnkov.

 

Čo by mali vitamíny pre budúce mamičky obsahovať?

 

Kyselina listová (vitamín B9)

Hovorí sa o nej ako o najzásadnejšom vitamíne pri vývoji plodu a odporúča sa dopĺňať aj ženám, ktoré tehotenstvo ešte len plánujú. Je mimoriadne dôležitá pre zdravý vývoj plodu, nakoľko je potrebná pri vyvíjaní mozgu a podieľa sa na procese delenia buniek. Budúcej mamičke pomáha k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Vitamín B12

Taktiež prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania, a je prospešný aj z hľadiska udržania normálnej funkcie imunitného systému. Pre dieťatko je nevyhnutný pre správny vývoj nervovej sústavy.

Vitamín D3

Je dôležitý na udržanie normálneho stavu kostí a zubov. Prispieva k optimálnej hladine vápnika v krvi, vstrebávaniu vápnika a fosforu a k normálnej funkcii imunitného systému. Nízka hladina vitamínu D sa v tehotenstve často spája so vznikom preeklampsie. Je to vážne ochorenie spojené s vysokým krvným tlakom (postihuje tehotné ženy).

Železo

Podieľa sa tvorbe červených krviniek, ktoré zásobujú pokožku kyslíkom.Prispieva k rozvoju poznávacích funkcií a normálnych funkcií imunitného systému. Jeho nedostatok sa môže ukázať nielen na únave budúcej mamičky, ale aj dýchavičnosti pri nenáročnej fyzickej aktivite.

Jód

Napomáha k normálnej činnosti štítnej žľazy a tvorbe hormónov štítnej žľazy. Príjem jódu je dôležitý už od začiatku vývinu plodu. Nedostatok jódu v tehotenstve môže spôsobiť vrodené anomálie, ale aj neurologickú poruchu reči, ktorá sa môže u dieťaťa ukázať neskôr.

Vitamín E

Vitamín E sa podieľa na tvorbe svalov, spojivového tkaniva a ciev. Je jedným z najdôležitejších antioxidantov.

Cholín 

Bioaktívna látka dôležitá pre udržanie normálneho metabolizmu homocysteínu a pre normálny neurologický vývoj plodu a novorodenca.

Zinok

Nevyhnutný stopový prvok a antioxidant chrániaci bunky pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi. Prispieva k udržaniu normálneho stavu nechtov, vlasov a pokožky.

 

Vitamíny pre budúce mamičky – po akom výživovom doplnku siahnuť?

Podobné zloženie vitamínov môžete nájsť vo viacerých vitamínových doplnkoch pre tehotné, a vyberať môžete zo širokého spektra výrobcov. Našim tipom sú vitamíny pre budúce mamičky od spoločnosti Venira, ktoré sú okrem vyššie uvedených vitamínov obohatené aj o ďalšie vitamíny skupiny B ( B1, B2 – riboflavín, B3 – niacín, B5, B6, B8 – inositol). Venira nás očarila aj svojim čisto prírodným zložením a unikátnou formou užívania.

vitamíny pre budúce mamičky

Unikátna forma užívania, ktorá pomáha vytvoriť zvyk

Zabudnite na nepríjemné prehĺtanie veľkých tabliet. Vitamíny pre budúce mamičky Venira kúpite v troch rôznych príchutiach: pomaranč a mandarínka, čierna ríbezľa alebo maracuja. Každé ráno a večer si jednoducho zamaškrtíte pri cmúľaní jedného vitamínového srdiečka. Bonusom skvelej chuti je pri rozpustení v ústach aj lepšia a rýchlejšia vstrebateľnosť vitamínov. A keďže sa budete na svoje ovocné srdiečko každý deň tešiť, ľahšie si vytvoríte zvyk, a na svoj denný prísun vitamínov len tak ľahko nezabudnete.

 

Na vitamínoch pre budúce mamičky od Veniry ďalej oceňujeme:

– 100% prírodný doplnok stravy od overeného českého výrobcu
– až 15 účinných látok v jednom vitamínovom srdiečku
– sú vhodné počas celého obdobia tehotenstva
– cmúľacia forma s chuťou podľa výberu
– neobsahujú cukor, laktózu ani lepok

Tehotenstvo je nádherné ale aj fyzicky a psychicky náročné obdobie, počas ktorého sú na ženské telo kladené obzvlášť vysoké nároky príjmu vitamínov a minerálov. Tie by mala nastávajúca mamičky zaistiť nielen pre seba, ale aj pre vyvíjajúci sa plod. Ak ste si vedomé, že počas tehotenstva nepríjmate dostatočne rozmanitú stravu, rozhodne siahnite po doplnkoch výživy.

Ak sa rozhodnete práve pre vitamíny od Veniry, aktuálne môžete využiť špeciálny valentínsky kód LOVE15 a ušetriť 15 % z celého nákupu. Kód sa zadáva v prvom kroku nákupného košíka a platný je do 14.2.2024. Ku každej objednávke navyše dostanete aj darček. Presvedčte sa o tom na www.venira.sk

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť