Rozprávkový zámok v Bojniciach – zážitok pre malých i veľkých už tento víkend!

Autor: spokojná mama

Tento rok sa po dlhej pauze z dôvodu pandémie opäť vrátilo na Bojnický zámok obľúbené podujatie Rozprávkový zámok. Ide o fascinujúce divadelné predstavenie, ktoré sa ale neodohráva na jednom pódiu, ale diváci prechádzajú spolu s účinkujúcimi celým Bojnickým zámkom a jeho nádvoriami.

Rozprávkový zámok v Bojniciach – na čo sa môžete tešiť?

Aktuálny, už 24. ročník sa nesie v duchu rozprávok snáď najznámejšieho slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského. Toto podujatie v sebe spája krásu romantickej kultúrnej pamiatky s čarom troch známych klasických ľudových rozprávok. Rozprávky Laktibrada, O troch grošoch a Dlhý nos majú deti naučiť myslieť aj na druhých, navzájom si pomáhať a mať sa v úcte. Dlhý nos naučí deti okrem iného aj to, že kradnúť sa nesmie. Rozprávanie o Troch grošoch deťom zas ukáže, že je potrebné vážiť si minulosť a myslieť na budúcnosť. Laktibrada im názorne predvedie, aké dôležité je podeliť sa v núdzi s blížnym. Nechýba samozrejme ani šťastný koniec, ktorý prináša nám všetkým nádej na krajšiu budúcnosť a vieru v to, že každý z nás môže svojou troškou zmeniť svet k lepšiemu.

rozprávkový zámok v Bojniciach
Termíny a vstupné

Rozprávkový zámok sa koná vždy počas 2 víkendov, tento rok je to od 15.6. – 19.6. 2022 a druhý termín, na ktorý vás srdečne pozývame, je od stredy 22.6. až do nedele 26.6.2022 v čase od 8:00 – 18: 00.

Vstupenky si zakúpite priamo na mieste pred vstupom do zámku:
Dospelý (1 osoba) 13,00 €
Dôchodca nad 65 rokov 11,00 €
Študent od dovŕšenia 15 do dovŕšenia 18 rokov, držiteľ ISIC, EURO 26 11,00 €
Držiteľ ZŤP, sprievodca ZŤP-S 11,00 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 7,50 €
Dieťa od dovŕšenia 2 rokov do dovŕšenia 6 rokov 5,00 €
Dieťa do dovŕšenia 2 rokov zdarma

Do zámku vstupuje každých 12-15 min. 60 členná výprava. Bojnice i okolie Prievidze ponúkajú množstvo možností, ako stráviť skvelý čas s deťmi. V prehľadnom článku vám ponúkame naše tipy, kam sa po podujatí Rozprávkový zámok v Bojniciach, môžete vybrať:

Kam s deťmi v Prievidzi a okolí?

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť