Prírodná kozmetika – 5 mýtov, ktorým by ste nemali veriť

Autor: spokojná mama

 

1. mýtus: Prírodná kozmetika je predražená

Pravdou je, že ak porovnávate organickú, prírodnú kozmetiku, ktorej základ tvoria kvalitné oleje a tuky, so syntetickou kozmetikou z drogérie, ktorej základ je ropa a jej deriváty, cenový rozdiel môže byť naozaj citeľný. V tomto prípade si však treba uvedomiť, že porovnáte neporovnateľné! Kvalitné maslo a rastlinná tuková nátierka majú taktiež rovnaké použitie, no cena sa v závislosti od zloženia líšiť jednoducho musí.

 

2. mýtus: Medzi prírodnou kozmetikou a bežnou kozmetikou z drogérie, nie je žiadny rozdiel 

Stačí si pozrieť zloženie a rozdiely sú značné hneď od prvej položky. Samozrejme, rozdiely sú aj v značkách prírodnej, bio či organickej kozmetiky medzi sebou. Aké suroviny výrobca použije, tak sa to zákonite musí odraziť aj na cene. Lacné suroviny – lacný výrobok! Nezabúdajte, že podiel ropných zložiek výrazne znižuje cenu kozmetiky.

 

3. mýtus: Prírodnú kozmetiku môžu používať alergici bez obmedzení

Nie! Ak je niekto alergický napr. na kokosový olej a bude sa s ním natierať, tak je vysoko pravdepodobné, že k alergickej reakcií dôjde. Treba poznať svoje alergie a vyhýbať sa im aj v kozmetike. Alergici však nemusia byť smutní – existuje bio kozmetika pre alergikov.

 

prírodná kozmetika

4. mýtus: Prírodná a bio kozmetika je novodobý výmysel „BIO ľudí“ 

Mydlo si ľudia varili už v stredoveku. Olejmi sa natierala už Kleopatra 50 rokov pred našim letopočtom. Nič z toho neobsahovalo žiadnu chémiu! Boli to čisto prírodné produkty. Syntetická tzv. „normálna kozmetika“ sa začala vyrábať po 2. svetovej vojne, keď bol veľký nedostatok surovín na výrobu mydla. Tak niekoho v USA napadlo vyderivovať minerálny ( ropný) olej, pretože potrebovali niečo na umývanie áut, čo by dobre odmasťovalo. Vyrobilo sa teda prvé syntetické mydlo a k masívnej výrobe ostatnej syntetickej kozmetiky pre ľudí to už bol len krok.

 

5. mýtus: Prírodná kozmetika nemá žiadne účinky

Prírodná kozmetika nie je zázračný všeliek.  Pravda však je, že liečivé účinky jednotlivých rastlín sú vedecky dokázané. Používajú sa aj v lekárstve a lekárnictve. V ľudovom liečiteľstve sa úspešne používajú stovky rokov! Ak si dobre vyberieme správnu prírodnú kozmetiku, tak sa požadovaný efekt časom určite dostaví.

Článok vznikol v spolupráci s eshopom www.a-original.sk,  poskytujúcim okrem samotného internetového predaja kvalitnej prírodnej a bio kozmetiky aj poradenstvo a konzultácie.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť