Krásna mama – najlepšie domáce recepty na krásu

Autor: spokojná mama

Byť mamou neznamená prestať sa o seba starať. Znamená to len, mať na seba menej času a teda robiť to efektívnejšie. Tieto domáce beauty tipy sme pre teba zostavili tak, aby si za minimum času dosiahla maximálny efekt.

 

Kávový peeling

Kávový peeling je vhodný pre každý typ pleti a na akúkoľvek časť tela. Zanechá pleť jemnú, hebkú a prekrvenú. Použiť ho môžeš aj v boji s celulitídou, kde účinne nahradí drahé krémy.

Ako na to:  Kávovú usadeninu, ktorá ti ostala z rannej kávičky len zmiešaj s približne rovnakým množstvom bieleho jogurtu. Ak nemáš jogurt, pokojne použi kokosový olej alebo med. Zmes vmasíruj do pokožky, nechaj pôsobiť 5 minút a opláchni.

Ak peeling používaš na odstránenie celulitídy, je vhodné kúru aplikovať 2 až 3- krát do týždňa. Na zjemnenie a rozjasnenie pleti úplne stačí použiť peeling 1-krát do týždňa. 

 

 

Medová maska

Med má vynikajúce antibakteriálne a hydratačné vlastnosti a tak si domácu masku na pleť nemusíš nijako komplikovať ďalšími ingredienciami.

Ako na to: Med si stačí naniesť na vyčistenú pleť, zapracovať do pokožky masážou a nechať niekoľko minút pôsobiť. Dôležité ale je použiť kvalitný domáci med od včelára, ktorý má aj skutočný výživovú hodnotu. (V obchodných reťazcoch často nájdeš bohužiaľ zmesi medov pochybného pôvodu a ešte pochybnejšieho zloženia.) Po niekoľkých minútach medovú masku umy vlažnou vodou a pleť si natri krémom, ktorý bežne používaš.

 

 

 

Najluxusnejší kokosový krém na pleť

Všetky tvoje drahé „luxusné“ krémy na pleť dokáže v každodennej starostlivosti skvele nahradiť kokosový olej. Používať ho môžeš namiesto denného aj nočného krému. Kokosový olej výborne hydratuje pokožku a vďaka svojim hojivým účinkom efektívne pomáha aj pri vyrážkach, akné a atopických ekzémoch. Netreba sa zľaknúť slova „olej“. Kokosový olej sa veľmi dobre vstrebáva a nenecháva mastný film na pokožke.

Ako na to: Dôležité je kupovať kvalitný kokosový olej s označením BIO.  Olej jednoducho použi každé ráno po vyčistení pleti ako bežný denný krém. Treba však chvíľku počkať kým sa olej do pleti vstrebe a nezľaknúť sa prvotného lesku pokožky, ktorý sa už o pár minút stratí. Ak máš predsa len pocit mastnejšej pokožky, skús použiť menšie množstvo oleja alebo ho aplikovať iba na noc. 

 

 

 

Zjemnenie so sódou bikarbónou

Pastu ktorý si vytvoríš s obyčajnej vody a sódy bikarbóny, môžeš použiť na nepeknú vysušenú pokožku v okolí nechtov ako aj na nechty samotné. Na rukách aj nohách tak ľahko odstrániš hrubú vysušenú pokožku.

Ako na to: Do sódy bikarbóny nakvapkaj také množstvo vody aby si dostala konzistenciu roztierateľnej pasty. Postihnuté miesta touto pastou chvíľku masíruj. Následne opláchni a hydratuj bambuckým maslom alebo kokosovým olejom.

 

Olivovo – medová maska na vlasy

Tento zábal je ideálny na poškodené a suché končeky vlasov.  Kúra je veľmi rýchla a z bežne dostupných surovín. no účinnosťou sa vyrovnáva „luxusným“ maskám zo salónu. 

Ako na to:  V miske zmiešaj 2 lyžice medu, 2 lyžice olivového oleja a jedno vaječné žĺtko. Zmes nanes na suché končeky, zabaľ do mikroténového sáčku a previaž gumičkou. Vlasy v sáčku môžeš občas prefénovať aby si ich držala v teple a vyživujúce látky sa tak do vlasov lepšie vstrebávali. Masku nechaj pôsobiť približne 1 hodinu, následne umy šampónom.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť