Kam s deťmi v Bratislave a okolí

Autor: Paula

Navštívili ste už s deťmi naše hlavné mesto? Ak nie, je čas to zmeniť. Leto praje výletom a Bratislava má toho veľa, čo vám môže ponúknuť. Kam s deťmi v Bratislave a okolí? Poradíme vám.

 

Kam s deťmi v Bratislave

Kultúrne pamiatky, zábavné parky, múzeá, zvieratká… v Bratislave toho nájdete naozaj veľa. Okrem prehliadky centra mesta s Bratislavským hradom, Slovenským národným divadlom a Grasalkovičovým palácom si nenechajte ujsť aj ďalšie zaujímavé miesta. Pri plánovaní výletov sa môžete inšpirovať našimi tipmi.

Zoologická záhrada

Majú vaše deti radi zvieratká? V tom prípade pri potulkách Bratislavou nesmiete vynechať zoologickú záhradu. V prírodnej ZOO na úpätí Malých Karpát sa stretáva listnatý les, lúka a chladné údolie s prírodnými jazierkami. Nájdete tu až 175 druhov zvierat. Okrem klasickej pešej prehliadky môžete využiť tiež vyhliadkovú jazdu safari busom. Deti sa môžu odviezť na koníkoch a zahrať sa na detských ihriskách. Samozrejmosťou je možnosť posedieť si a občerstviť sa v bufetoch. Deti, študenti a dôchodcovia platia za vstupné 5 €, cena lístka pre dospelých je 7 €. Areál ZOO Bratislava je otvorený denne v čase od 09:00 do 19:00, pokladne sa zatvárajú o 18:00.

Kam s deťmi v Bratislave

Vyhliadková plavba po Dunaji

Kam s deťmi v Bratislave? Vymeňte auto za loď a užite si s deťmi vyhliadkovú plavbu po Dunaji. Budete tak mať možnosť pozrieť sa na Bratislavu či Devín z celkom iného pohľadu. Plavbu môžete spojiť s prehliadkou Devína, múzea Danubiana Art alebo s návštevou Viedne. Ak si vyberiete Bratislavský okruh, počas plavby si užijete výhľad na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a Bratislavský hrad. Ďalej sa pokračuje popod most SNP až po most Lafranconi, kde sa loď otáča. Na pravom brehu Dunaja upúta Sad Janka Kráľa a na záver si môžete vychutnať, v úseku medzi Starým mostom a mostom Apollo, výhľad na obe strany Dunaja.

Kam s deťmi v Bratislave

Foto: lod.sk

Múzeum dopravy

V priestoroch koľajiska prvej bratislavskej železničnej stanice z 19. storočia sa dnes nachádza Múzeum dopravy. Ak vaše deti zaujímajú vlaky, električky, autá či lietadlá, určite by ste prehliadku tohto múzea nemali vynechať. Uvidíte, ako vyzerali úplne prvé vozidlá, prezriete si vozidlá z druhej svetovej vojny, bicykle a mnoho ďalšieho. Prehliadka pozostáva zo štyroch expozícií. Prvú nedeľu v mesiaci je vstupné zadarmo.

Kam s deťmi v Bratislave

Foto: visitbratislava.com

Malá Baňa

Nenáročná turistika a super miesto na výlet pre rodiny s deťmi – toto v sebe skrýva Malá Baňa. Začína sa pri amfiteátri v Rači, kde môžete zaparkovať svoje auto. Môžete sa vybrať lesnou cestičkou, druhou možnosťou je asfaltová cesta. Značka hlási, že trasu absolvujete za 35 minút, ale prechádzka s deťmi vám bude trvať približne hodinku. Asfaltová cesta je vhodná aj pre kočíky, ale záverečný úsek zvládne už len terénny kočík, pretože stúpanie ku koncu prechádzky vás trošku potrápi. Odporúčame preto mať so sebou aj ergonomický nosič. Na konci cesty na vás čaká známy kríž, ale aj hojdačka, samoobslužný bufet, ktorý je pravidelne dopĺňaný, smerový kruh, knižná búdka a mnoho ďalšieho.

Kam s deťmi v Bratislave

Foto: planetslovakia.sk

Oáza Sibírskeho tigra 

Zažite s deťmi dobrodružstvo ako na safari a príďte medzi tigrov. Oáza Sibírskeho tigra s jej obyvateľmi tigrami a levmi sa nachádza v Kostolnej pri Dunaji. Pre zvieratá je tu vytvorená imitácia ich prirodzeného životného prostredia, tigre a levy žijú samotársky a ich areál je obklopený lesom a poliami. Ak sa tu prídete pozrieť, budete smerovaní po vyznačených chodníkoch pre návštevníkov. Oáza je otvorená iba počas víkendov a sviatkov, avšak počas leta je otvorená denne v čase od 12:00 do 16:00. Vstupné je dobrovoľné.

Lanovka Železná studnička – Kamzík

Doprajte deťom adrenalínový zážitok s krásnym výhľadom a vezmite ich na sedačkovú lanovku na Kolibe. Túto jazdu by ste nemali vynechať, ak hľadáte tipy, kam s deťmi v Bratislave. Lanovka premáva medzi Kamzíkom a Železnou Studničkou. V dolnej stanici si môžete užiť opekačku a pre deti sú tu k dispozícii rôzne atrakcie. V hornej stanici nájdete reštauráciu turistického charakteru. Jazda lanovkou trvá 8 minút.

Partizánska lúka s ihriskami

Počas návštevy nášho hlavného mesta budete určite rozmýšľať, ako zabaviť deti. V bratislavskej mestskej časti Nové mesto nájdete Partizánsku lúku, ktorá je súčasťou lesoparku. Je to vyhľadávané miesto na relax, šport či zábavu. Na svoje si tu prídu všetci. Na Partizánskej lúke sa nachádza altánok na grilovanie, univerzálne asfaltové ihrisko na basketbal či volejbal, petangové ihrisko, detské ihriská s preliezkami podľa veku a nechýba ani bufet s občerstvením. Môžete si tu zahrať loptové hry, urobiť piknik, vyblázniť sa s deťmi na preliezkach, alebo sa člnkovať na jazere.

Ak toho chcete stihnúť v okolí Bratislavy viac, no pricestovali ste vlakom či autobusom, využite požičovňu áut. K dispozícii majú pohodlné a moderne vybavené rodinné autá, s možnosťou požičať si destské sedačky v rámci dodatočnej výbavy.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť