Ako zabaviť deti, keď príde návšteva?

Autor: spokojná mama

Poznáte to, príde k vám návšteva a zrazu je dom plný ukričaných detí. Predstava nerušeného rozhovoru sa tak stáva skôr sci-fi, ako realitou. No nemusí to tak byť. Pre deti totiž viete aj v pohodlí svojho domova pripraviť zaujímavý program. Ako zabaviť deti, keď príde návšteva? Takto:

 

Čas strávený v prírode

Deti sú tvory zvedavé a lákajú ich nové veci. Počas jarných a letných mesiacov môžete v prípade, ak máte záhradu vytvoriť pre deti program práve tam. Načrtnite pre ne na papier jednoduchú mapku a indície, ktoré ich zavedú ku stratenému pokladu. Ten môžete ukryť v neďalekom kríku, či pod nábytkom na terase. Pokladom, ktorý deti objavia, môžu byť chutné čokoládky, či keksíky. Pekné počasie môžu deti využiť tiež na rôzne športové aktivity, ako je bedminton, basketbal, či futbal. Návštevu usaďte na terasu, aby ste mali na deti poriadny výhľad a vy sa tak môžete nerušene porozprávať.

 

Podporte ich kreativitu

 

Kreslenie je zábava
V chladnejšom počasí vám neostáva nič iné, než návštevu pohostiť u vás doma. Deti na určitý čas zabavia hračky, ktoré majú v detskej izbe, no za chvíľu sa začnú nudiť. Práve vtedy by ste mali mať pre deti prichystané aktivity, ktorým sa budú venovať dlhšie. Jednou z nich je kreslenie, ktoré deti jednoducho milujú. Klasický čistý papier však nahraďte dlhou rolkou s predtlačenými obrázkami na vyfarbovanie. Rolku rozprestrite na zem a nechajte pracovať detskú fantáziu.

Maľovanie vodou
Ďalšou obľúbenou aktivitou, ktorá deti zabaví na dlhý čas je maľovanie vodou. Nemusíte sa báť zašpineného nábytku, či rozliatej vody na podlahe. V súčasnosti sú k dispozícii omaľovánky, ku ktorým je pribalené šikovné pero. To sa jednoducho naplní vodou a tak bez akéhokoľvek neporiadku môžu deti vyfarbovať obrázky. Okrem toho vymaľované strany rýchlo uschnú a tak môžu deti maľovať vodou opakovane.

Malý umelec
Ešte pred očakávanou návštevou so svojimi deťmi po okolí nazbierajte kamene. Tie neskôr využijete na šikovnú aktivitu, maľovanie na kamene. Najlepšie sa deťom bude maľovať na ploské kamene s väčšou plochou. Už postačia len temperové, či akrylové farby a zábava sa môže začať. Ak deti nebaví maľovanie, vyskúšajte ich zabaviť prstovými farbami. Tie ponechajú priestor ich vlastnej fantázii. Pre vzniknuté obrazy môžete vopred prichystať farebné rámy, do ktorých potom jednotlivé obrázky umiestnite. Dieťa si tak z návštevy odnesie pamiatku v podobe krásneho, vlastne vytvoreného obrazu.

ako zabaviť deti keď príde návšteva
Postavte im bunker
Deti chcú mať vlastný priestor, kam sa môžu ukryť pred svetom dospelých. Tak im jeden taký vytvorte. Klasický detský stan je nuda, vyskúšajte to inak! Vyrobte deťom ešte pred príchodom návštevy bunker pomocou stoličiek, vankúšov, či deky. Do bunkra si deti budú môcť zobrať hračky, ale aj dobroty, ktoré im prichystáte. Ručíme vám, že o deťoch v dome ani nebudete vedieť.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť