Inšpiratívna mama: Zuzka Mičuchová

Autor: spokojná mama

Dnes by sme ti radi predstavili ďalšiu mamičku, ktorá si jednoznačne zaslúži tvoju pozornosť.  Volá sa Zuzka Mičuchová a je z Považskej Bystrice. Zuzka by mohla byť inšpiráciou pre mnohé matky, ktoré sa ocitli v ťažkej situácií. Je to silná, obetavá a starostlivá žena, ktorá musí denne už takmer šesť rokov bojovať za to, čo berie väčšina z nás ako samozrejmosť. Jej najväčším snom je, aby jej synček Jožko raz dokázal sedieť či chodiť.

 

Zuzka Mičuchová

Zuzka mala bezproblémové tehotenstvo. Lekári však pred pôrodom zle stanovili hmotnosť dieťatka a tak aj následne nesprávne pristúpili k prirodzenému pôrodu. Jožko bol o viac ako jeden kilogram väčší ako odhadovali a zasekol sa v pôrodných cestách. Vytiahnutý bol pomocou vákuumextraktora.

Jožko pri narodení nedýchal, mal veľmi škaredé poranenia na pravej strane hlavičky a vôbec nehýbal ľavou rukou. Krátko po narodení bol prevezený do Trenčína na oddelenie rizikových novorodencov. Boj o jeho zdravie sa začal pred šiestimi rokmi a stále pokračuje. Zuzka si neužívala prvé chvíle s bábätkom ako bežná mamička. Krátko po narodení musela začať s Jožkom cvičiť Vojtovu metódu a absolvovať množstvo vyšetrení.

 

Jožko a jeho diagnóza

Jožko bude mať v októbri tohto roku 6 rokov.  Jeho diagnózy sú detská mozgová obrna – ťažká kvadruspastická forma, psychomotorická retardácia, infantilná myoklonická epilepsia, úplná inkontinencia moču a stolice. Starostlivosť o Jožka vyžaduje nielen maximu času, ale aj finančných prostriedkov.

 

 

Chodíme pravidelne cvičiť Vojtovu metódu do NsP Považská Bystrica. Máme za sebou liečenia v Dunajskej Lužnej, vo Svetielku Trenčín a v Adeli v Piešťanoch.

hovorí mamička Zuzka Mičuchová,  ktorá s Jožkom pravidelne cvičí aj doma, navštevuje s ním canisterapiu, hipoterapiu, scenereterapiu aj plávanie

Je to pre Jožka náročné, veľakrát všetko preplače. Naše úsilie má však aj pozitívne stránky. Jožko sa už dokáže sám posadiť či pretočiť na bruško a to sú pre nás už veľké pokroky.

 

 

Jožkovi a Zuzke môžeš pomôcť aj ty

Zuzka nezaháľa ani chvíľku a robí pre Jožka maximum. Keďže je Jožkova liečba finančne náročná, rozhodla sa privyrábať si výrobou kľúčeniek a náušníc v podobe anjelikov.  Za redakciu spokojnej mamy musíme povedať, že sú skutočne krásne a zdobia už aj naše kľúče 🙂

 

 

Ak ti na niekom záleží a chceš ho potešiť, anjelik pre šťastie od Jožinka je podľa nás dokonalý darček. Vybrať si ho môžeš v rôznych farbách. Komunikácia so Zuzkou je veľmi príjemná a dodanie rýchle. Cena jedného anjelika je 2€ a pocit, že si pomohla a prispela Jožkovi na jeho liečbu je na nezaplatenie. Objednať si ich môžeš priamo u Zuzky cez jej FB. Jej príbeh môžeš nájsť aj na portáli ludialudom.sk, prostredníctvom ktorého zbiera peňiažky na Jožkov rehabilitačný pobyt.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť