INŠPIRATÍVNA MAMA – ELENA VARŠAVIKOVÁ

Autor: spokojná mama

Elena Varšaviková – Absolútna víťazka súťaže Najkrajší výrobok od mamky 2019 

 

Elena Varšaviková je víťazkou celoslovenskej súťaže pre šikovné a talentované mamičky „Najkrajší výrobok od mamky 2019“. Nesmierne nadaná maliarka, mamička troch detí z Čadce, zvíťazila v konkurencií 170 prihlásených súťažiacich so svojím obrazom „Súčasná minulosť“.

Organizátor súťaže, spoločnosť Čo dokáže mama, dáva všetkým šikovným mamičkám, ktoré niečo vyrábajú, šancu prezentovať svoju tvorbu, prostredníctvom svojho webu. Tento, v poradí už piaty ročník súťaže, ktorého sme hrdým mediálnym partnerom ukázal opäť celému Slovenku šikovnosť a vynaliezavosť slovenských mamičiek.

Tou najšikovnejšou je podľa hlasovania verejnosti i odbornej poroty Elena Varšaviková, ktorá nám odpovedala na niekoľko otázok.

 

 

Eňa, obraz s ktorým si súťaž vyhrala je skutočne majstrovským dielom. Koľko ti trvalo namaľovať ho a prečo si do súťaže vybrala práve tento?

Ďakujem pekne. Namaľovať ho mi trvalo dlho, takmer dva týždne. Obraz je plný detailov ako sú čipky a výšivky. Tak ako dlho trvalo kedysi ľuďom vyrobiť taký krásny kroj, tak aj mne dalo zabrať namaľovať tento obraz. Keď som sa rozhodla prihlásiť do súťaže,hneď som vedela, že prihlásim práve tento obraz.

 

víťazná maľba „Súčasná minulosť“

 

Je maľovanie len tvojím koníčkom alebo ťa aj živí? Dajú sa tvoje obrazy niekde kúpiť?

Z koníčka sa stala vášeň, a som rada, že sa ňou môžem po rokoch živiť. Áno, moje obrazy sa dajú kúpiť. Mám doma atelierik, kde môžu vidieť zákazníci moje obrazy, ale dostupné sú aj na webe enavarsavikova.wixsite.com/website, či na fb www.facebook.com/elenavarsavikovanaivneumenie 

 

Pred časom si zdieľala na sociálnej sieti status o urážkach niektorých ľudí, podľa ktorých je tvoja práca, práca maliarky podradná. Chcela by si takýmto ľudom teraz, ako absolútna víťazka prestížnej súťaže niečo odkázať?

Myslím že im nemusím nič odkazovať, teraz vidia že sa oplatí tvrdo na sebe pracovať a stojí zato ísť si za svojím snom. Tak ako mám neprajníkov, tak mám aj ľudí, ktorí ma povzbudzujú a nesmierne si to vážim.

 

Okrem finančnej výhry a vecných cien si získala aj množstvo mediálneho priestoru,  koučing pre mami v biznise či možnosť školiť sa v oblasti marketingu. Toto všetko ťa určite posunie vpred. Kde sa vidíš povedzme o rok.

Za výhry som veľmi vďačná a teším sa z nich. Naozaj neviem kde by som sa chcela vidieť o rok 🙂 . Myslím že na plnenie mojich snov mám celý život. Chcela by som vystavovať obrazy či už tu na Slovensku , tak aj v zahraničí.

 

Si mamička troch detí. Zdedila Julka (13), Kubko ( 11) alebo Timko (7) tvoj talent a umelecké cítenie? Vedieš ich tiež k maľbe?

Myslím, že najväčší talent má Julka, ale to čo ju baví je trochu iné ako moje maľby. Bavia ju maľby moderné- grafické. A všetci radi kreslia, ani ich nemusím k tomu viesť, je to také spontánne.

 

kresba dcéry Julky (13)

 

Eňa, ďakujeme ti pekne za rozhovor a ešte raz gratulujeme k úžasnej výhre.

Ak ťa článok zaujal prečítaj si aj o ďalšej inšpiratívnej mame Henriete Minichovej, ktorá nestihla príchod do nemocnice a svoje dvojičky porodila doma na chodbe len s pomocou partnera. 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť