Iná ako ostatné? Detská edukačná kniha Ako sa Hanka naučila sporiť je o rodine, plnení snov a zdravých finančných návykoch

Autor: spokojná mama

Kvalitné edukačné knihy od slovenských autorov na našom trhu neustále pribúdajú. Možno by ste ani neverili, že ešte môže prísť detská edukačná kniha, ktorá bude svojim zameraním a hodnotou, ktorú deťom prinesie celkom iná ako ostatné. Kniha Ako sa Hanka naučila sporiť je svojou témou a zároveň jednoduchosťou s akou ju podáva, rozhodne knižným unikátom.

 

Oblasť, na ktorú všetci zabúdame

Každý milujúci rodič sa snaží svoje dieťa pripraviť do života. Veľmi si želáme, aby z našich detí vyrástli šťastní a priebojní ľudia, ktorí si plnia svoje sny a žijú spokojný život. Postupne im posúvame svoje vedomosti, učíme ich základom slušného správania, pochvalou a láskavými slovami zas chceme budovať ich zdravé sebavedomie.

Snažíme sa myslieť na všetky oblasti, v ktorých by sme mohli svojim deťom odovzdať plnohodnotný základ do života. V jednej významnej oblasti však väčšina rodičov na edukáciu, a tak potrebné stavanie pevných základov zabúda. Je ňou vzťah k peniazom, schopnosť rozumieť ich hodnote a rozumne s nimi hospodáriť. Vďaka knižke Ako sa Hanka naučila sporiť dokážete tieto hodnoty zrozumiteľne, hravo a skutočne detsky jednoducho odovzdať aj malým škôlkarom.

 

Pre koho je kniha určená?

Detská edukačná kniha Ako sa Hanka naučila sporiť je určená pre deti od 4 do 8 rokov. Autorka knihy, Lucia Risková je skúsená finančná poradkyňa, no predovšetkým mama dvoch detí, čo z jej knihy veľmi cítiť. Presne totiž vie, ako deti predškolského a mladšieho školského veku zaujať. Vie aké sú, ako sa vyjadrujú a po čom túžia. Práve kombinácia nadšenia pre svet finančného poradenstva a láskyplného vzťahu ku svojim dvom dcéram, vkladala pri písaní Lucii Riskovej „do pera“ tie správne slová a vety, ktoré budú vašim deťom tak blízke.

autorka knihy Lucia Risková s manželom a dcérkami

Hanka a jej príbeh

Hanka je zvedavé dievčatko, ktoré vás prevedie svojim príbehom. Vašim deťom ihneď prirastie k srdcu, pretože je presne ako ony. Hravá, neposedná predškoláčka, ktorú zaujíma svet okolo nej. Miluje svojich rodičov, mladšiu sestričku, výlety, čítanie knižiek a samozrejme, ako každé dieťa aj pekné hračky. Keď ju vo výklade hračkárstva zaujme ten najparádnejší mixér, reaguje ako veľké dievča – veď už má päť rokov! Nemrnčí a neplače, no vymýšľa plány, ako sa k nemu dostať. Hankini rodičia samozrejme pomôžu. Nie však tak, ako by ste možno čakali. Hračku jej veru nekúpia. Dajú jej však množstvo skvelých rád, ako si na ňu našetriť. A nielen to! Hanka dostane aj malý návod, ako si raz splniť svoje veľké sny. Otvorenie vlastnej cukrárne, či pilotovanie lietadla?

„Dokážeš v živote všetko, o čom snívaš. “

tak znie veta jej rodičov, ktorí ju podporujú presne tak, ako by sme to mali robiť pri našich deťoch my všetci. Hanka svoju vytúženú hračku v závere príbehu získava. Čo myslíte, aký asi bol jej pocit, keď za ňu zaplatila peniazmi, ktoré sama našetrila?

Kniha Ako sa Hanka naučila sporiť spolu s interaktívnym pracovným zošitom

Čo si o knihe myslíme?

Dielo Ako sa Hanka naučila sporiť nie je len o finančnej gramotnosti pre deti. Je aj o rodičovskej láske a podpore, peknom vzťahu so súrodencom, i o myšlienke, že v živote môžeme byť čímkoľvek, ale musíme sa o to pričiniť. Táto detská edukačná kniha je súčasťou projektu www.bystredeti.eu, ktorý vytvorili manželia a milujúci rodičia Tomáš a Lucia Riskovci z lásky k deťom a s túžbou pomáhať.

Ku knižke si môžete dokúpiť pracovný zošit Ako sa Hanka naučila sporiť hrou, ktorý je plný zábavných aktivít, nálepiek a mincí z tvrdeného papiera, ktoré môžu deti použiť pri hre a učení. Pracovný zošit je skvelým doplnením knihy Ako sa Hanka naučila sporiť a určite odporúčame siahnuť súčasne po oboch.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť