Baby balance – Cvičenie pre správnu rovnováhu nielen v pohybe

Autor: Paula

Precvičí telíčko, priaznivo vplýva na fyzický i psychický rozvoj dieťatka a v neposlednom rade dieťa zabaví. Poznáte Baby balance?

 

Baby balance

Malé bábätko prechádza hlavne počas prvého roka svojho života obrovskými zmenami. Tak na fyzickej, ako aj na psychickej, emocionálnej a intelektuálnej úrovni. Všetky tieto premeny môžu rodičia podporiť správnym cvičením, vhodnou hrou a aktivitami určenými pre ten ktorý vek bábätka. Jednou z možností, ako na to, je cvičenie Baby balance.

Baby balance

Foto:performancehealth.com/articles/5-balance-ball-activities-for-kids

Nejde pritom iba o rovnováhu, ako z názvu vyplýva. Baby balance zahŕňa tiež správnu manipuláciu rodiča s dieťaťom, stimulačné hry na podporu rozvoja, spoznávanie vlastného tela, cvičenie koordinácie, precvičovanie jemnej motoriky a úchopu. Ako metóda učenia sa používa predovšetkým hra. Tento druh pohybovej aktivity si všíma vývoj dieťaťa v jeho celistvosti. Jednotlivým vývojovým štádiám bábätka sú prispôsobené vhodné stimulácie. Súčasťou býva aj jemná masáž.

Cvičenie má výhodu aj z pohľadu socializácie dieťaťa. Uľahčuje adaptáciu v novom prostredí,  vďaka čomu môže byť vhodnou prípravou na nástup detí do škôlky.

 

Baby balance – Ako prebieha kurz?

Cvičenie je rozdelené do viacerých kategórii najmä podľa veku detí. Každý kurz pozostáva z viacerých hodín, ktoré sa konajú spravidla raz týždenne. Na kurze pre najmenšie detičky sa rodičia dozvedia, ako správne manipulovať s bábätkom, ako ho zdvíhať a nosiť, ako mu popreťahovať telíčko. Naučia sa, ako deti podporovať v otáčaní sa na bruško, k zdvíhaniu hlavičky a podobne.

baby balance

Cvičenie Baby balance má hlavný cieľ rozvíjať rovnováhu nielen v pohybe. Kurz pre väčšie bábätká pozostáva z rôznych aktivít na podporu jemnej a hrubej motoriky. Pre deti je pripravená tiež prekážková dráha, cez ktorú preliezajú a trénujú si tak svoje pohybové zručnosti. A aby cvičenie detičky bavilo, nechýbajú veselé pesničky a riekanky.

 

Titulná fotografia: performancehealth.com/articles/5-balance-ball-activities-for-kids

2 komentáre

Radmila Zapletalova 8. februára 2024 - 10:47

Dobry den. Fotografia v članku je moja autorska a spoločnosti SPORTFITKIDS. Nie konkurenčnemu zriadeniu Baby Balance o ktorom píšete a propagujete ho v članku. Poprosim Vas o dopnenie našej firmy do članku, alebo stiahnutie fotky. S pozdravom zakladatel a prevadzkovatel Sportfit KIDS.

Odpovedať
spokojná mama 9. februára 2024 - 10:48

Ďakujeme za podnet. Pani Zapletalová, fotografia bola riadne označená aj so zdrojom, ale v tomto prípade úplne chápem Vašu žiadosť. Ide o naše pochybenie. Podrobnosti s Vami rada preberiem a za nepríjemnosti sa ospravedlňujem. Fotografia bola odstránená a nahradená. S pozdravom za portál Spokojná mama zakladateľka Majka Cápová.

Odpovedať

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť