Nástup do škôlky? Tieto veci si pripravte, je najvyšší čas!

Autor: spokojná mama

Vášho drobčeka čaká veľká životná zmena. Takmer tri roky trávil absolútnu väčšinu svojho času s vami, už onedlho však bude väčšinu dňa tráviť v škôlke, bez maminky. Okrem mentálnej prípravy na škôlku, je dôležitá aj tá materiálna. Je na čase, položiť si jednoduchú otázku – čo treba do škôlky?

Uteráčik s menom

V niektorých škôlkach sú uteráčiky zabezpečené samotnou škôlkou a tak máte o starosť menej. Ak je v požiadavkách škôlky, uteráčik dieťatku doniesť, odporúčam zaobstarať si uteráčik s vyšitým menom dieťatka. Môžete si byť totiž takmer isté, že váš ružový uteráčik si medzi ďalšími pätnástimi ružovými uteráčikmi vaše dievčatko nikdy nespozná. Rovnako tak chlapci s modrými. A ak príde v piatok do škôlky ocko, ktorému bude chcieť pani učiteľka uteráčik nabaliť domov oprať, tiež si buďte isté, že nebude mať tušenie, ktorý je váš. Keďže podpísanie fixkou nie je dobre viditeľné a rýchlo sa sperie, uteráčik s vyšitým menom je ideálne riešenie.
Objednáte ho napríklad tu: www.codokazemama.sk/produkt/uteracik-s-menom-obrazkom-pre-dievca

 

Papučky

Papučkami máme na mysli pevnú obuv, ktorú si dokáže dieťatko samo obuť. Do škôlky rozhodne nepatria šľapky, ani croksy. Obľúbenými papučkami sú na Slovensku vyrábané papučky Rak. Ich sortiment je ideálny pre prirodzený a optimálny vývin nožičiek vašich detí. Všetky topánočky sú vyrobené z tých najkvalitnejších prírodných materiálov s flexibilnou podošvou, vystuženou pätou a mäkkou anatomicky tvarovanou stielkou.

 

Pyžamo

Ideálne je kúpiť pyžamko s dlhým spodným dielom a tričkom s krátkym rukávom. Dôležité je označiť pyžamko (ako aj všetky ostatné veci dieťatka) jeho menom. Skvelým riešením sú univerzálne menovky do škôlky. Kúpite ich napríklad pod názvom Put MY name. Menovky PUTMYNAME sú vodeodolné = môžu ísť do práčky, umývačky a neodliepajú sa. Môžete ich nalepiť na akýkoľvek predmet – oblečenie, topánky, detské hračky, školské potreby, športové potreby, hygienické potreby, fľašky na pitie.

 

Náhradné oblečenie

Rátajte s tým, že najmenšie detičky sa v škôlke môžu obliať čajíkom, zamáčať pri umývaní rúk, alebo môžu mať malú nehodu ak nestihnú dobehnúť na záchod. V škôlke by preto mali mať aj dostatok náhradného oblečenia, a to od spodného prádla, cez ponožky, až po tričko a tepláčiky.

čo treba do škôlky

Oblečenie

V neposlednom rade je dôležité spomenúť oblečenie, v ktorom budú vaše deti tráviť deň. Pri premýšľaní, čo treba do škôlky ešte nakúpiť, prosím zabudnite na štýlové rifle, alebo nepohodlné princeznovské šaty. Majte na pamäti, že vaše dieťatko bude v tomto oblečení tráviť dlhé hodiny. Bude sa na koberčeku hrať, kvočať, kolenačkovať. Pri pobyte vonku možno loziť po preliezkach. Na prvom mieste by preto malo byť pohodlie dieťatka. Ideálne sú voľné tepláčiky a tričko s prírodných materiálov.

Nezabúdajte na to, že oblečenie by sa malo dať jednoducho vyzliecť a opäť obliecť. Snažte sa vyhnúť košieľkam na gombíky, či inému oblečeniu so zložitým zapínaním. Je pravdepodobné, že vaše dieťatko ešte potrebuje pri obliekaní pomoc. Uľahčite tak prácu pani učiteliek, i učenie sa vášho dieťatka k samostatnosti. V chladných mesiacoch sú pre malých škôlkarov ideálne detské pančuchy na traky. Vďaka trakom nehrozí, že sa im pri hre na koberci budú vyzliekať.

 

Ruksačik

Ak ešte vaše dieťatko nemá vlastný ruksačik, určite je na jeho zaobstaranie najvyšší čas. Vezmite vášho drobca so sebou na nákup a uvidíte, že sa bude tešiť, ako si bude môcť svoj batôžtek ráno hrdo nosiť.

 

Čo treba do škôlky – najistejšiu odpoveď vám dá vaša škôlka

V každom prípade nezabudnite navštíviť webovú stránku škôlky a zistiť, aké sú ich konkrétne požiadavky. Na stránke škôlky by ste už v týchto dňoch mali nájsť všetky informácie týkajúce sa nástupu novoprijatých detí. V akom čase je škôlka v prevádzke, aké sú poplatky za škôlku a do kedy ich treba realizovať a v neposlednom rade aj to, čo si majú vaše detičky do škôlky priniesť.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť