Ako sa zbaviť celulitídy? Pomôže aj tento jednoduchý trik

Autor: Paula

Teplé letné počasie nás núti odložiť nohavice, tepláky a legíny a vymeniť ich za šortky, šaty, sukne a plavky. Niektoré ženy nad svojou celulitídou len mávnu rukou so slovami: Veď aj toto som ja. A je to fajn 🙂 Ale na druhej strane stoja ženy, ktorých tento problém trápi. Ako sa zbaviť celulitídy? Máme pre vás pár tipov.

 

Celulitída – Prečo ju niektoré ženy majú a iné nie?

Celulitídu ľudovo označujeme aj pomenovaním pomarančová koža. Objavuje sa hlavne na stehnách, ale rozširuje sa aj na ďalšie problémové partie, ako sú boky, zadok, brucho a paže. Postihuje predovšetkým ženy, a to dokonca až 80 – 90% žien. Ako sa zbaviť celulitídy a čo to vlastne je? Ide o premenu tukového tkaniva a bunky. Za jej vznikom stojí lymfatický systém. Práve ten sa stará o odplavovanie toxínov von z organizmu a ak ho niečo naruší a nahromadený prebytočný materiál sa z tela nemôže odplaviť, uloží sa v tukových bunkách pod kožou. Tie následne začnú naberať na objeme. Celulitídu potom navonok vidíme ako hrudky uložené v podkoží.

Príčiny vzniku celulitídy

Celulitída teda vzniká pri určitých poruchách lymfatického toku. Narušenie tohto toku môže mať viacero príčin. Najčastejšie je za tým genetika, hormonálne výkyvy, vek, nedostatok pohybu, a tiež nezdravý životný štýl. Hlavne konzumácia tučných jedál, sladkostí a podobne nemá na naše zdravie dobrý vplyv a neprospieva ani koži. Rovnako je to s alkoholom, ale aj s kávou a fajčením, pretože toto sú prostriedky, ktoré bránia dobrej cirkulácii krvi. Ďalšou z príčin vzniku celulitídy je nedostatok fyzickej aktivity. Najmä ľudia so sedavým zamestnaním, ako aj ľudia, ktorým chýba pohyb, sú náchylnejší na to, že sa u nich rozvinie pomarančová koža.

Ako sa zbaviť celulitídy

Problémy s celulitídou sa veľmi často objavujú v dôsledku veľkých hormonálnych zmien, a to najmä v puberte, počas tehotenstva a v menopauze. Aj užívanie liekov s obsahom hormónov môže viesť k rozvoju celulitídy. V neposlednom radetreba spomenúť, že celulitída je do veľkej miery podmienená geneticky.

Ako sa zbaviť celulitídy? Odhaľte ju včas

Ukladanie tukových buniek pod kožou sa deje vo viacerých fázach. Je preto vhodné venovať osobnej starostlivosti zvýšenú pozornosť a zamerať sa aj na oblasti, kde sa tuk najviac ukladá. Na začiatku nie sú prítomné žiadne prejavy, celulitída sa objavuje až postupne.

Prvá fáza – Celulitída začína tak, že ju na prvý pohľad nevidno. Až po stlačení kože si môžeme všimnúť určité nerovnosti.

Druhá fáza – Nazýva sa tiež fázou prvých prejavov. Aj keď celulitída ešte nie je taká rozvinutá, v určitých polohách sa ukáže. Napríklad pri státí ju nevidno, ale keď si sadnete, na koži sa objavia mierne hrudky.

Tretia fáza – Vo fáze pokročilých prejavov je už celulitída zjavná stále. Vidno ju pri sedení, státí, aj v ľahu. Skrátka už v akejkoľvek polohe.

Štvrtá fáza – V poslednej fáze, ktorú pomenúvame aj ako fáza rozsiahlych prejavov, sa celulitída rozširuje aj na ďalšie časti tela. Ukladá sa všade tam, kde sa zvykne hromadiť podkožný tuk.

Ako sa zbaviť celulitídy

Ako sa zbaviť celulitídy a zmierniť jej prejavy

Existuje viacero spôsobov, ako sa zbaviť celulitídy. Najideálnejšie je odstrániť zo svojho života najskôr „spúšťače“, ktoré prispeli k jej vzniku – ak je to možné. Obmedzte kávu, fajčenie a požívanie alkoholu, zaraďte do svojho jedálnička čerstvé ovocie a zeleninu, pite dostatok vody (najmä počas letných horúčav) a viac sa hýbte. Okrem toho vám môžu pomôcť aj zábaly, spevňujúce krémy a v prípade potreby a záujmu aj klinika estetickej medicíny.

Aktivujte svoj lymfatický systém

Aby sa toxíny účinne vyplavovali z tela von a neukladali sa v podkoží, je potrebné stimulovať a doslova prebrať k životu lymfatický systém. Pomôže vám s tým telová kefa a dobrú robotu urobí tiež peelingová rukavica. Jemné kefovanie problémových partií a masáž dobre prekrvia pokožku a stimulujú aj lymfatickú drenáž. Vhodná je tiež striedavá sprcha studenou a teplou vodou. Studená voda cievy stiahne a teplá, naopak, rozšíri, vďaka čomu podporíte cirkuláciu krvi.

Pohybom proti celulitíde

Vedeli ste o tom, že cvičenie okrem napnutia svalov vyhladzuje aj pokožku? Jedným z najdôležitejších krokov, ako sa zbaviť celulitídy, je preto zaradiť do svojho životného štýlu viac pohybu. Venujte sa tomu, čo vás baví. Najlepší je beh, bicyklovanie alebo stepper. Dostatok pohybu spaľuje tuk, posilňuje svaly a pomôže vám odstrániť aj problém s celulitídou.

Kozmetika na spevnenie pokožky

Ak vás trápi celulitída, vyskúšajte kozmetiku – spevňujúce telové mlieka a oleje, ktorými si pravidelne  natierajte postihnuté časti tela. Používanie týchto prostriedkov je rýchle a jednoduché, ale treba pamätať na pravidelnosť. Masírovaním stehien či bokov spevňujúcim krémom alebo sérom sa prekrvuje koža, podporuje sa cirkulácia krvi, čo pomáha predchádzať celulitíde. Špeciálne séra a oleje proti celulitíde navyše pomáhajú zohrievať podkožný tuk, čím dochádza k jeho odbúravaniu.

Zverte sa do rúk odborníkov

V snahe zbaviť sa pomarančovej kože môžete navštíviť kliniku estetickej medicíny. Pri liečbe celulitídy a v snahe o zmiernenie jej prejavov je veľmi účinná rázová vlna, rádiofrekvencia a lymfodrenáž. Odporúča sa kombinovať ošetrenie proti celulitíde s lymfodrenážou, čo prináša najlepšie výsledky.

Jednoduchý trik, ako sa zbaviť celulitídy

Jednoduchým spôsobom, ako svojej koži dopriať to, čo potrebuje a ako sa zbaviť celulitídy je zabaliť sa. Zábal proti celulitíde zvládne urobiť každý v pohodlí domova, nemusíte nikam chodiť. Navyše vám na to postačia suroviny, ktoré máte bežne doma. Netreba síce čakať zázraky zo dňa na deň, ale vyskúšať to môžete. Pri pravidelnej aplikácii zábalov výsledky uvidíte.

Škoricový zábal proti celulitíde

Škorica prehrieva pokožku, rozprúdi lymfu a pomáha rozpúšťať tuk. Škoricu rozmiešajte v telovom mlieku alebo v olivovom oleji, naneste na kožu a nechajte pôsobiť 20 minút. Zábal opakujte pravidelne aspoň 2-krát do týždňa.

Kávový zábal proti celulitíde

Dopili ste kávu a zostala vám v šálke kávová usadenina? Nevyhadzujte ju, ale pripravte si z nej zábal. Stačí ju rozmiešať v olivovom oleji, v telovom mlieku alebo v bielom jogurte a naniesť na kožu.

Čokoládový zábal

Možno sa budete čudovať, ale aj čokoláda pomáha v boji proti celulitíde. Samozrejme, máme na mysli zábal a nie zjesť na posedenie celú bonboniéru:) Kvalitná čokoláda odbúrava tuky a zároveň spomaľuje proces starnutia pokožky. Použite tmavú čokoládu s vysokým obsahom kakaa. Rozpustite ju vo vodnom kúpeli a nechajte trošku vychladnúť, aby ste sa nepopálili. Naneste na kožu, prikryte igelitom a uterákom. Nechajte pôsobiť asi 40 minút.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť