Zdravé domáce sladkosti

Autor: spokojná mama

Do sekcie „Spokojná mama odporúča“ s radosťou pridávame ďalší náš tip. Je ním knižka Zdravé domáce sladkosti, ktorá ťa na krásne farebných 200 stranách presvedčí, že sladkosti môžu byť aj zdravé a že na ich domácu prípravu nepotrebuješ množstvo času ani skúseností.

 

Sladkosti z obchodu

Vlákninu, vitamíny či minerálne látky by sme v nich hľadali len ťažko. Za neodolateľnou chuťou sa skrýva množstvo rafinovaného cukru, stužených tukov a konzervačných látok. Drvivá väčšina bežných sladkostí z obchodu má okrem žalostného zloženia spoločné ešte to, že ich deti jednoducho milujú (vlastne nielen deti, všakže? ?)

 

Zdravé domáce sladkosti

Ak máš výčitky, vždy keď podávaš deťom zas ďalšiu umelú cukrovinku, no od výroby zdravších alternatív ťa odrádza nedostatok času či skúseností, knižka je rozhodne určená práve pre teba. Recepty na tieto zdravé domáce sladkosti sú rýchle, jednoduché a navyše vyskladané z bežne dostupných surovín. Do prípravy tak môžeš zapojiť aj svoje deti, ktoré okrem spoločne strávených chvíľ ocenia fakt, že sa na príprave maškrty podieľali. Ak ju navyše zabalíš do farebného, šušťavého obalu, máš vyhraté.

 

 

Čo na knižke Zdravé domáce sladkosti oceňujeme?

  •  Až 50 receptov na domáce cukríky, lízanky, čokoládky, nanuky, limonády z ovocia a zdravé pudingy
  • Autorkami sú 3 mamičky, ktoré majú každý jeden recept odskúšaný na tých najväčších kritikoch – svojich deťoch
  • Recepty zvládne aj začiatočníčka v kuchyni a suroviny na ich prípravu sú bežne dostupné
  • Knižka obsahuje inšpirácie a rady od certifikovanej výživovej poradkyne

 

 

Ako knižka vznikla 

Ako knižka vznikla spomína jedna z autoriek Andrea Kováčová.

Keď bola naša Peťka ešte úplný drobec, nedávala som jej žiadne sladkosti. Boli to super časy. Prišli sme do obchodu, nič si nepýtala, lebo tie farebné papieriky plné cukru ani nepoznala. Túto moju úžasnú túžbu necukríkovania sme však udržali len po tretieho Mikuláša, návštevy, škôlku, keď jednoducho cukríky, čokiny, lízatká, keksíky spoznala a samozrejme jej náramne zachutili.

No mne to nedalo. Chcela som vymyslieť spôsob, ako jej teda niečo sladké neodopierať, no zároveň do nej dobrovoľne nepchať éčka, stužené tuky, palmový olej, biely rafinovaný cukor, konzervanty a iné chemky.

A potom som na to prišla. Budem našim deťom vyrábať sladkosti doma.

 

Knižka môže byť aj skvelým tipom na darček pre babičku, ktorej môžeš takto jemne naznačiť svoj postoj k bežným cukrovinkám. ?

 

Zdravé domáce sladkosti (nielen pre deti)

Autor:  Katrína Paulišinová, Eva Toth, Andrea Kováčová

Vydavateľstvo: Čo dokáže mama, s.r.o.

Kde ju kúpiš: takmer v každom kníhkupectve alebo na domacesladkosti.sk

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť