Zachráň svoje prsia

Autor: spokojná mama

 

Pacientská organizácia NIE RAKOVINE spustila celonárodnú kampaň Ružový október, prostredníctvom ktorej šíri osvetu o rakovine prsníka, podporuje onkologických pacientov aj prevenciu na Slovensku. Povedz aj ty NIE RAKOVINE prsníka a zachráň svoje prsia.

 

Teba sa to netýka?

Na Slovensku je rakovina prsníka najčastejším zhubným nádorom u žien. Podľa najnovších údajov pribúda približne 1900 prípadov ročne a postihuje stále viac mladých žien.  Rakovina prsníka si nevyberá a príčiny jej vzniku sú dodnes neobjasnené. Dôležité ale je, že voči nej nie sme bezbranné! Ak sa ochorenie včas zistí a správne lieči, vyhliadky na vyliečenie sú veľmi dobré.

Po celý ružový október sa snaží aliancia onkologických pacientov upozorňovať, že takmer 30 000 Sloveniek, ktorým do života zasiahla rakovina prsníka si vyžaduje viac pozornosti a starostlivosti a zhubné ochorenie prsníka viac prevencie a osvety.

 

Celosvetovým symbolom boja proti rakovine sa stala ružová stužka.

 

Prsko tour

Pacientská organizácie NIE RAKOVINE organizuje v rámci kampane Ružový október v spolupráci s pacientmi, lekármi i celebritami osvetovú road šou „Prsko tour“. V rámci nej prichádzajú do mnohých obchodných centier i škôl na Slovensku s osvetou o karcinóme prsníka a názornou edukáciou na simulátore samovyšetrovania.

Získaš tu informácie o prevencií, diagnostike a liečbe. Stretneš sa so zdravotníkmi, vyliečenými onko-pacientkami i zakladateľmi pacientského hnutia NIE RAKOVINE – Patrikom Hermanom, Bibianou Ondrejkovou a Janou Pifflovou Špankovou.

 

Osvetová road šou „PRSKO tour“ sa bude konať:

  • 22. 10. 2019 Svit – FALKE Slovakia
  • 25. 10. 2019 Prešov – Shopping Mall EPERIA
  • 26. 10. 2019 Košice – OC Galéria
  • 30. 10. 2019 Bratislava – Eurovea
  • 2. 11. 2019 Bratislava – benefičné kolo Hyundai Extraliga floorball
  • 22. 11. 2019 Zvolen – Zvolenská Európa shopping center
  • 30. 11. 2019 Žilina – OC Mirage

 

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť