Tipy na výlet s deťmi – hrad Beckov

Autor: spokojná mama

Hrad Beckov

Kto pozná pôžitok z absolvovania rodinných výletov, z objavovania nádherných miest, z poznávania historických objektov, ten súhlasne prikývne, že Slovensko ponúka nespočetné množstvo objektov, kam sa oplatí zavítať s deťmi. Jedným z čarovných miest je hrad Beckov.

Hrad Beckov sa vypína nad obcou Beckov na mohutnom vápencovo-dolomitovom brale. Na hrad sa dostanete nenáročnou trasou, ktorá trvá cca 5 minút. História v spojitosti s hradom Beckov siaha až do obdobia na prelome 9. a 10. storočia a je opradená zaujímavými povesťami, o ktorých sa dozviete samotnou návštevou hradu, ale aj návštevou neďalekého „Malého skanzenu Bubeland“ s miniatúrami hradu, alebo návštevou Múzea venovaného histórii Beckova.

V roku 1727 vypukol na hrade požiar a od tej doby bol hrad opustený. V minulosti patrili medzi vlastníkov hradu Matúš Čák Trenčiansky, Stiborovci, Bánffyovci.

 

hrad Beckov

 

Hrad je otvorený od marca do konca novembra, v novembri už len cez víkendy. Počas návštevy sa oboznámite s historickými remeslami, ktoré si môžete aj vyskúšať a nadobudnete kopec zážitkov, keďže sa tu organizuje množstvo koncertov a podujatí.

 

hrad Beckov

 

Tipy na výlety vám bude v pravidelnej rubrike prinášať Lucka Benková. Lucku môžete poznať aj ako autorku výnimočných detských knižiek Úsmev na dobrú noc a Paleta života zajačika Čudovačika.  Svoj voľný čas najradšej trávi s rodinou na potulkách Slovenskom. O svoje postrehy, skúsenosti a fotografie z výnimočných kútov Slovenska sa s vami rada podelí a nakazí vás tak svojou láskou k slovenskej prírode.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť