9 absurdných situácií, ktoré sú dôverne známe iba matkám

Tieto situácie poznajú len mamy

Autor: spokojná mama

S narodením dieťaťa sa svet ženy celkom zmení.  Pôrod je moment, ktorý už navždy rozdelí jej život na „pred“ a „po“. Množstvo situácií je pre ňu celkom nových a sama často v role matky robí to, o čom by ešte pred mesiacmi tvrdila, že nikdy neurobí. Materstvo je bezpochyby prekrásne obdobie, no množstvo situácií, ktoré so sebou prinesie je absurdných, ba až komických. Tieto situácie poznajú len mamy.

 

1. Keď sa pred deťmi tváriš, že hľadáš hračku, ktorú si už dávno vyhodila.

 

2. Keď odbalíš plienku a jej hnedý obsah je natiahnutý po celom chrbte, no ty zistíš, že nemáš po ruke vlhčenky.

 

3. Keď sa konečne po celom dni vyvalíš na gauč, že si na päť minút oddýchneš, no už po dvoch minútach počuješ „Mamiiiiiii“.

 

4. Keď tvoje dieťa plače pre absolútnu hlúposť a ty s ním rozoberáš túto udalosť s vážnosťou ako na rokovaní zasadnutia Európskej rady.

 

 

5. Keď ideš konečne po neskutočne dlhej dobe von s kamarátkami a po hodinke myslíš na to, že ti chýbajú tvoje deti.

 

6.Keď tvoje dieťa recituje na besiedke v škôlke básničku a ty sa cítiš tak dojatá, akoby práve získal Nobelovu cenu za mier.

 

 

7. Keď popri materskej ešte pracuješ a cítiš sa ako idiot, že stále niečo nestíhaš, pritom si úžasná a robíš toho toľko!

 

tieto situácie poznajú len mamy

 

8.Keď sa pozeráš na to, ako robia tvoje deti totálny bordel, ale si príliš unavená na to, aby si ich okrikovala a užiješ si radšej 5 minút kľudu aj keď vieš, že to potom budeš polhodinu upratovať.

 

9. Keď vyprevadíš dieťa prvýkrát do škôlky, stojíš za oknom a plačeš, lebo za tebou neplače.

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť