Deti ako jediný zmysel života?

Autor: spokojná mama

Bežne sa stretávam s mamičkami, ktoré opakujú frázy „Deti sú moje všetko, žijem len pre ne“! Množstvo týchto mamičiek naozaj urobí pre deti všetko. Všetok svoj voľný čas, do poslednej minúty obetujú rodine. Deti sú jediným zmyslom ich života.

 

Matka na plný úväzok

Milujem svoje deti ale nemyslím si, že keď sa žena stane matkou nemá byť už ničím iným. Práve naopak! Materská je skvelým obdobím na začiatok podnikania, nové koníčky, cvičenie, naplnenie dávnych snov a nové priateľstvá. Ak vás to baví, tak maľujte, podnikajte, háčkujte, píšte vlastné blogy, napíšte knihu, chodievajte na kávu či s kamarátkou na víno. Robte to, čo vás robí šťastné nech je akokoľvek náročné nájsť si čas pre seba. Nezabúdajte popri manželovi a deťoch na uspokojovanie vlastných potrieb. Deti nemajú byť  zmyslom vášho života, majú byť jedným z tých zmyslov.

 

Spokojná mama

Matka je opora celej rodiny. Starostlivosť o deti, výchova a domácnosť dajú fyzicky aj psychicky poriadne zabrať. Najmä keď sú deti ešte maličké a potrebujú non-stop pozornosť.  O to viac, je dôležité aby bola matka spokojná. Aby z jej nehy, lásky a entuziazmu čerpal aj zvyšok rodiny. Načo je deťom mama, ktorá im dá 100% svojho voľného času ak cítia, že je frustrovaná, nespokojná a unavená?
Deťom stačí  80% so šťastnou a spokojnou maminkou, ktorá dokáže endorfíny načerpať aj z niečoho iného ako z detského úsmevu.

 

Snívajte

Keď už sa dieťatko dokáže aspoň chvíľku samé zahrať alebo bez problémov vydržať s iným členom rodiny, je čas začať snívať. Máte nejaký sen? Zúčastniť sa súťaže bikiny fitness, napísať vlastný román alebo kuchársku knihu? Alebo snívate o vlastnej výstave obrazov? Zavrite oči a premýšľate čo by ste v živote chceli keby môžte dosiahnuť čokoľvek. Otvorte oči a začnite premýšľať ako môžte už dnes urobiť prvý krok. Obdobie materskej dovolenky je ideálne na tie pozitívne zmeny vo vašom živote.

 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť