Inšpiratívna mama – Renátka Greschner

Autor: spokojná mama

 Sme radi, že sériu rozhovorov môžeme začať práve s mamičkou, ktorú mnohé poznáte. Renátka Greschner účinkovala v poslednej farmárskej reality show, kde ukázala najmä svoju srdečnosť, pracovitosť a kuchárske umenie.

 

Farma 

 

Renátka, na úvod nám nedá neopýtať sa, ako sa teraz, s odstupom času pozeráš na svoje účinkovanie v spomínanej farmárskej šou. Čo ti dala, čo ťa naučila a či sa ľudia za tebou ešte aj dnes otáčajú na ulici.

Čo sa týka samotnej reality show, lákalo ma otestovať si svoju osobnosť, ale išla som zabojovať samozrejme aj o výhru. Som mama 3 detí a eurá navyše by sa zišli nielen nám

Ľudia ma spoznávajú, niekedy ešte aj oslovia a chcú foto. Je to veľmi milé, mňa to teší. Samozrejme počiatočný ošiaľ je už za nami. Každá senzácia trvá chvíľu. Farma mi dala jeden poznatok…nejde tam vôbec o to, aký si pracovitý a či máš vzťah k pôde, prírode alebo zvieratám. Je to televízna show. Dôležité je, ako ťa vníma divák, či máš sledovanosť alebo nie. Podľa toho, sa deje veľa vecí. Na to ma televízia „agentov“, čiže toto bol pre mňa poznatok z celej hry, veľakrát na úrovni sklamania.

Ale máš nádej na zážitky a nové priateľstvá, mne ostali dve srdcovky Miňko a Domčo, z celebrít Twinsky, Katka a Maťko Šmahel. Tiež som sa utvrdila, že nemôžem byť bez detí tak dlho dobrovoľne…Stavy úzkosti, ktoré som tam mala som nikdy predtým nepocítila.

 

 

Renátka Greschner a jej rodina 

 

Si hrdá mamička troch detí. Dve z nich sú už dospelé, no najmladšia dcérka má iba 6 rokov. Ako všetky matky dobre vieme, dieťa v tomto veku vyžaduje veľa času, energie a pozornosti. Dianku vychovávaš sama a nedávno si rozbehla aj svoje vlastné podnikanie.

Mamou som sa stala 3x a to v rôznych obdobiach môjho života 1990,2000,2013….Môj posledný anjel, ktorému som dala život sa narodil v mojej 44 ke. Bolo to riziko vo všetkých smeroch. Mala som len 2 možnosti, keď som zistila, že to nie je prechod . Rozhodla som sa správne, aj keď som vedela, že to bude bez jej biologického otca. Bol “darcom“ a za to mu budem vďačná kým budem žiť. Dobrovoľne sa rozhodol, že sa o malú nebude zaujímať a tak to bol pre mňa AMEN. Pre nás neexistuje.

Vlastné podnikanie mám od roku 2002, čo nájdete aj v živnostenskom registri.  Dnes mama – SZČO môže podnikať aj popri MD, takže som si našla opatrovateľku a pracovala som ako sa dalo aj keď bola Dianka malá. Inak by sme to finančne nedávali.

Nič sme však nestratili, ani jedna ani druhá. Dianka je šikovná, mnohé mi uľahčila jej inteligencia a samostatnosť. Masírovala som v čase jej spánku poobede väčšinou 4,5 hodín. Svoj salón som otvorila po Farme, ale plány som už mala dávno predtým. Všetko v živote chce totiž svoj čas a všetko je fakt načasované.

 

 

 

Ak to nie je tajomstvo, spomeňme aj to, že si tento rok oslávila svoju 50-ku a musím dodať, že človek ťa na ulici väčšinou stretne usmiatu a pozitívne naladenú. Na mieste je teda otázka, odkiaľ berieš všetku tú energiu a entuziazmus?

Tento rok som oslávila 50-ku, vôbec sa nad mojim vekom nepozastavujem, stále vládzem a život žijem a užívam ho s deťmi a priateľmi. Moja rodina = moja energia. Nemám čas rozmýšľať nad hlúposťami. Ľudia ma potrebujú a stále sa ku mne vracajú do salónu, pretože im pomáham. Energiu čerpám z činností, ktoré robím, z viery, z rodiny a z práce. Často meditujem v prírode, pri vode a na slniečku. To ma dobíja. Idem, idem ,idem… ja jednoducho nemôžem zastať

 

Tvoja staršia dcéra je fitneskou, ktorá sa dnes pýši rôznymi oceneniami. Keďže bola väčšinu detstva skôr bacuľkou, musela na sebe tvrdo makať. Aj teba ľudia poznajú ako silnú a odhodlanú ženu. Myslíš, že túto povahu máte v génoch alebo je to o životných skúsenostiach či výchove?

Toto je otázka pre moju Leu.. Ale áno, výchova a postoj k deťom je dôležitý. A vieš, čo je najdôležitejšie? Láska!!!! Deti treba milovať, ľúbiť a doceniť ich…Deti sú našim zrkadlom. Darmo budeme poukazovať na učiteľov, čo s  našimi deťmi robia, nerobia, keď dobrý základ nedostanú v rodine.

Niekedy viem byť veľmi ostrá a nekompromisná, možno až odporná. Ale som milujúca a zážitková mama a deti beriem so sebou všade, kým teda chcú ísť a som za to vďačná. Milujem tráviť čas s nimi a našimi psami. Moje deti ma kopírujú, to vidím, ale sú samé sebou. Tie dospelé sa formujú samé a ja sa už len prizerám a dohliadam. Musia ísť svojou cestou a aj sa popáliť…O tom je život. Lea sa venuje tréningom, má svoje zverenkyne, rada pomôže s formovaním postavy zdravo a aj s jedálničkami.

 

 

 

Podnikanie 

 

Po účinkovaní vo Farme si si otvorila masérsky salón s názvom Salón X. Bol práve toto vždy tvoj sen, ktorý si práve plníš?

Otvoriť si salón bol a je môj splnený sen, ale mám ešte mnoho iných plánov. Farma nebola spúšťačom, práve kvôli nej som projekt salónu musela odložiť.

 

Mohla by si nám ešte priblížiť tvoj malý kúsok raja, miesto, kde ťa ľudia môžu stretnúť a využiť tvoje niekoľkoročné zdravotnícke skúsenosti – tvoj Salón X. Čomu presne sa tam venuješ a kde ho ľudia môžu nájsť?

Ako zdravotná sestra mám prax v nemocnici na JIS, v kúpeľoch aj medzi vrcholovými športovcami. Venujem sa problematike pohybového ústrojenstva, čiastočnej chiropraxii ,manuálnym lymfodren. masážiam a rôznym technikám pre dospelých aj deti. Navštevujú ma onkologický pacienti, ale aj tí ktorí mi veria práve pre moju odbornosť a certifikované masáže a prístup. Milujem ľudí, milujem svoju prácu a spätné väzby, najradšej pozitívne

Môj raj sa nachádza v Prievidzi na starom sídlisku, ulica Bjorsona č. 16.

 

 

 

Máš nejaký odkaz pre mamičky, ktoré majú veľké sny ale nedokážu vyskočiť z kolotoča starostlivosti o detí a domácnosť a nájsť si čas, či silu aby sa v živote „vrhli“ na to čo ich baví, o čom snívajú?

Múdra veta hovorí, že každý máme rovnakú štartovaciu dráhu v živote…je to pravda pravdúca. Je veľa ľudí ktorí život nežijú, len ho prežívajú. Pozrite sa na hendikepovaných ľudí…nemrnčia a idú, chcú, bojujú…Obdivujem Bekima.. ja napríklad. Je motiváciou.

A my zdraví ľudia hľadáme možnosti? Zapojte fantáziu, sú všade okolo nás. Ja mám toľko svojich know- how v hlave, že ich za môj život ani nezrealizujem/smiech /. Som pozitívne naladená, ale nebývalo tomu tak vždy.  Urobili ma takou životné lekcie, ktorými som si musela sama prejsť. MUSELA. Jedna vec je snívať, druhá zrealizovať. Takže, maminky realizujte!!!

Strach je koniec všetkého, ten musí ísť preč. Predstavte si, keď nám ochorie dieťa, ako sa k nemu správame…“neboj sa…to zvládneš, neboj sa, to nebude bolieť, neboj sa, tá operácia dopadne dobre a ty potom už budeš zas hrať futbal…neboj sa…..“ A my? My sa čoho máme báť? Keby som nešla do Farmy, nevedela by som, ako to tam chodí, nespoznala rôzne charaktery ľudí a zákulisie…Musíš odhryznúť z jablka, ak chceš vedieť, aké je sladké…

 

 

Ďakujeme ti za tvoj čas a ak máš ešte niečo, čo by si chcela vyjadriť, odkázať ostatným mamám, alebo niekoho pozdraviť, tak nech sa ti páči…

Prišli sme sem s prázdnymi rukami a s prázdnymi rukami aj odídeme. Dostali sme trochu času na hranie, spev, tanec a oslavu života. Každý okamih je vzácny a tak ho žime naplno, nemáme čo stratiť….Renča

 

Na úplný záver by sme sa ešte s vami radi podelili aj o  tento prekrásny odkaz od Renátkinej dcérky, predškoláčky Dianky:

 

 

Prečítaj si aj ďalší článok s inšpiratívnou mamou Dominkou Kid Kovács – manželkou známeho boxeristu, fitneskou a starostlivou mamikou. 

Pridať komentár

Mohlo by sa ti páčiť